Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tirgotāji

Gājēju tuneļi – tirgotāju neiecienīti

Gājēju tunelī, kas savieno Vecrīgu un Rīgas starptautisko autoostu, kā arī tunelī, kas no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas ļauj nokļūt Raiņa bulvārī, jau kādu laiku vairs nav manāmi turienes kioskos esošie tirgotāji. Abi šie tuneļi ir Rīgas domes Satiksmes departamenta valdījumā. Departamentā Dienai stāsta, ka tirgotāju pazušana bijusi tikai uz laiku – februārī noslēgusies izsole, kurā piedāvāts nomāt tirdzniecības vietas šajos tuneļos, un šonedēļ ar tirgotājiem Rīgas dome noslēgusi līgumus.

Tirgotāji vēl asāk izjutīs darbinieku trūkumu

Uzņēmēji jau tagad saskaras ar grūtībām atrast mazumtirdzniecības darbiniekus. Jaunu veikalu tīklu ienākšana valstī situāciju varētu saasināt, laikrakstam Diena atzīst uzņēmēji un to asociācijas. Lai gan veikalu tīkls Lidl vēl nav oficiāli paziņojis par savu ienākšanu Latvijā, raidījums LNT ziņas vēstīja, ka jau iegādāta zeme vairumtirdzniecības bāzes izveidei. Kā Latvijas Radio intervijā stāstīja Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis, tas ir zemo cenu veikals. Šī segmenta līderis pašlaik ir Supernetto.

Revolūcija kases aparātu lietošanā nepārliecina arī kases aparātu tirgotājus

Pret plānotajām izmaiņām kases aparātu izmantošanā iebilst ne vien veikalnieki, kuriem tas nozīmē būtiskas papildu izmaksas, bet arī kases aparātu un sistēmu ražotāji, otrdien, 1.aprīlī, vēsta laikraksts Dienas Bizness."Nepārliecina jauno noteikumu tehniskais izpildījums - tajos trūkst definīciju, ir pretrunas.

LTA: Valsts vairāk aizsargā "nedzīvu" naudu, nevis pircējus un tirgotājus

Tirgotājus satraucis bruņotais uzbrukums veikalam Mego Rīgā. Par laimi, tas nav prasījis cilvēku upurus, taču pamatīgi satraucis veikala darbiniekus. Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) atzīst, ka tās ir sekas valsts pārvaldes attieksmei – lielāka uzmanība tiek pievērsta "nedzīvas" naudas aizsardzībai, savukārt mazāk tiek domāts par tirgotāju un pircēju drošību.

Tirgotājs: Jaunie grozījumi alkoholisko dzērienu aprites likumā ir absurds

"Alkoholisko dzērienu aprites likuma jaunā redakcija ir absurds un diemžēl nekādi nepildīs savu pamata uzdevumu – jauniešu pasargāšanu no alkohola negatīvās ietekmes un iegādes," uzskata SIA Pārtikas tirdzniecības apvienības (PTA), kas ir Elvi zīmola turētājs, komercdirektore Laila Vārtukapteine.

LNMM direktore: būs nauda, strādāsim arī 1.janvārī

Ja būs nauda un iespēja nolīgt papildu darbiniekus, varētu apspriest iespēju strādāt arī 1.janvārī, sacīja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktore Māra Lāce, atbildot uz Rīgas vicemēra Andra Amerika (LPP/LC) pausto kritiku par muzeju nestrādāšanu pirmajā gada dienā.Viņa uzskata, ka 1.janvāris ir guļamā diena, tāpēc izlemts, ka LNMM, kā arī izstāžu zāle Arsenāls un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs apmeklētājiem būs atvērti 2.

papildināta - Tirgotāju asociācija: Amerika pārmetumi tirgotājiem ir nepamatoti

Rīgas vicemēra Andra Amerika apgalvojums par tirgotāju garām palaisto iespēju pelnīt svētku dienās ir nepamatots, jo lielākā daļa veikalu brīvdienās ir strādājuši, uzskata Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA).LTA apgalvo, ka par speciālajām pašvaldības akcijām tirgotāji bija jāinformē iepriekš, vienojoties par konkrētiem plāniem, taču Rīgas dome lēmumus pieņēmusi bez konsultēšanas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide