Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Tramvaji

No sestdienas tiks atjaunota tramvaju kustība pār Brasas tiltu

No rītdienas, plkst.5, tiks atjaunota tramvaju kustība pār Brasas tiltu, tomēr būvdarbi uz tilta vēl netiks atsākti, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR).

Liepājā jaunie tramvaji vēl jāpagaida

"Neskriesim tramvajam pa priekšu," smaidot saka uzņēmuma Liepājas tramvajs tehniskais direktors un Iepirkuma komisijas vadītājs Aigars Rauda, atbildot uz Dienas jautājumu, kad varētu būt zināms tramvaju piegādātājs Liepājā. Šobrīd galvenais pretendents uz tramvaju piegādi ir Horvātijas kompānija Končar Electric Vehicles, kuras piedāvājums ir lētāks par otra pretendenta Polijas Modertrans Poznan piedāvātajiem vagoniem. Horvātijas kompānija tramvaju vagonus sola piegādāt par 8,7 miljoniem eiro, bet poļi – par 12,6 miljoniem eiro.

Riskantais lētā piedāvājuma ceļš

Daugavpils tramvaju piegādes konkursa uzvarētāja paziņošana raisījusi diskusijas par to, vai Latvijā būtu jāsadarbojas ar Krievijas ieroču ražotāju, tomēr bez politiskā aspekta tiek uzsvērts arī ekonomiskais – Krievijā ražotie tramvaji ir daudz lētāki. Šobrīd tiek gaidīti Liepājas tramvaja konkursa rezultāti, kur viens no potenciālajiem piegādātājiem ir Daugavpils konkursa uzvarētājs.

Jaunos tramvajus vēl testē rūpnīcā

Atklājot pirmā tramvaja līniju 2017. gada 5. jūnijā, SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens pavēstīja, ka plānots līdz gada beigām saņemt visus 20 pasūtītos zemās grīdas tramvajus. Tas nav noticis, un rīdzinieki pagaidām kā 1., tā arī 11. tramvaja līnijā pamīšus brauc gan ar vecajiem, gan 2008. gadā iepirktajiem zemās grīdas tramvajiem.

Būs gan pirmais, gan ceturtais, gan sestais tramvajs

Maija sākumā izsludinātās pārmaiņas tramvaju maršrutos Rīgā tomēr nenotiks pēc sākotnējā scenārija – domē atzīst, ka 4. un 6. maršruta tramvaju apvienošana izraisījusi aktīvus iedzīvotāju iebildumus. Tāpēc nolemts abus maršrutus saglabāt, vienlaikus ieviešot arī apvienoto pirmo maršrutu Imanta–Jugla.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide