Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Valsts budžets

Eksperts: Labākais laiks, lai panāktu bezdeficīta budžetu

Kā ziņo statistiķi, valdība pērn ir noslēgusi budžetu ar iztrūkumu 295,4 miljonu eiro jeb 1 % no IKP apmērā. Veiksmīgās izaugsmes dēļ valsts parāds ir sarucis no 40% līdz 35,9% no IKP. No vienas puses 1% deficīts nav nekas ārkārtējs, ekonomika aug, kas ļauj tāpat mazināt parāda attiecību pret IKP un, iesilstot Eiropas Savienības fondu apgūšanai, briest nepieciešamība pēc līdzfinansējuma. Un kur vēl daudzās citas nepieciešamības. Taču no otras puses skatoties, mēs nespējam savilkt galus apstākļos, kad ekonomika atrodas labā izaugsmes fāzē.

2020.gada fiskālā telpa ir mīnus 11,9 miljoni eiro

Nākamā gada Latvijas valsts budžeta fiskālā telpa patlaban tiek prognozēta negatīva 11,9 miljonu eiro apmērā, liecina Finanšu ministrijas (FM) sagatavotā un izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtā Latvijas Stabilitātes programma 2019.-2022.gadam.

Ar bažām par nākamo gadu

Šā gada budžets ir tehniskais budžets, faktiski izpildot iepriekšējās valdības un 12. Saeimas laikā pieņemtos solījumus, pirms lēmuma par 2019. gada valsts budžeta apstiprināšanu tālākai virzībai Saeimā teica premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).

Finanšu ministrija rosina pārskatīt nodokļu atvieglojumu sistēmu

Latvijā nodokļu atvieglojumu dēļ valsts budžetam ik gadu iet secen aptuveni 2,5 miljardu eiro ieņēmumi, tāpēc Finanšu ministrija (FM) rosina pārskatīt nodokļu atvieglojumu sistēmu, trešdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē atzina ministrijas pārstāvji.

Valdība apstiprina budžeta plāna projektu 2019. gadam

Ministru kabinets otrdien apstiprināja Latvijas vispārējās valdības budžeta plāna projektu 2019. gadam. Salīdzinot ar iepriekšējās - Māra Kučinska (ZZS) vadītās - valdības izstrādāto budžeta plāna projektu 2019. gadam, jaunais budžeta plāna projekts paredz lielākus budžeta izdevumus. Kučinska vadītās valdības apstiprinātais budžeta plāna projekts 2019. gada budžeta ieņēmumus plānoja 9,178 miljardu eiro apmērā, bet izdevumus - 9,205 miljardu eiro apmērā.

Vējonis: Latvijai jāvirzās uz bezdeficīta budžetu

Strādājot ar vidēja termiņa budžetu, valdībai būtu svarīgi domāt par bezdeficīta budžetu, trešdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kāpēc populismam naudas nepietiks

Pagaidu budžetu Eiropas Komisijā atzina par labu. Atrunas, ka nav naudas, es teiktu, ir vecas kā pasaule. Ja nevar vai negrib pildīt savus solījumus, tad mēģina vainot iepriekšējos – saka Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide