Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Zaiga Gaile

Laba, stipra māja. Intervija ar arhitekti Zaigu Gaili

Mans moto ir būvēšana uz pagātnes. Nevis sākam ar nojaukšanu, bet domājam, kā varam iedzīvoties vēsturē. Arhitekte Zaiga Gaile – par Jaunā Rīgas teātra pārbūvi, Vāgnera zāles atjaunošanu un Rīgas koncertzāles projektu.

Slavē Liepājas jaunās koncertzāles akustiku, bet kritizē arhitektūru

No Liepājas jaunās koncertzāles Lielais dzintars otrā balkona klausoties neparasti dzīvajā, krāsainajā Liepājas Simfoniskā orķestra skanējumā un spodrajā četru koru (VAK Latvija, Intis, Ventspils, Kamēr...) kopskaņā Atvara Lakstīgalas diriģētajā jaunās koncertzāles Lielais dzintars atklāšanas koncertā, valdzināja perspektīvas dziļums un nianšu bagātība, ko izbaudīt no jebkuras vietas tūkstošvietīgajā zālē ļauj nozares lielmeistara Karlheinca Millera veidotā izcilā akustika.

de facto: Aiz diskusijām par Okupācijas muzeja piebūvi, iespējams, slēpjas finansiāla ieinteresētība un politiskās intrigas

Ļeņina zārks, rēta pilsētas sejā, melnā pērle – dažādi apzīmējumi veltīti padomju laikos uzbūvētajai ēkai Strēlnieku laukumā.  Sākotnēji tā kalpoja kā Latviešu sarkano strēlnieku muzejs, ko atklāja par godu Ļeņina 100. dzimšanas dienai. Atjaunotās Latvijas vēsturē pavīdēja ideja monolīto būvi nojaukt.

Zaiga Gaile: Mums ir pietiekami daudz labas arhitektūras

Piektdien, 15. maijā, tiks sadalītas Latvijas Arhitektūras gada balvas. Tas ir pateicīgs brīdis, lai izceltu būtiskākos sasniegumus un pievērstu sabiedrības uzmanību satraucošajiem procesiem šajā nozarē

Gaile: Būvniecībā arī pēc krīzes turpinās naudas šķērdēšana

Arī pēc krīzes būvniecībā turpinās naudas šķērdēšana un nemērķtiecīga tās tērēšana, turklāt nelietderīgi tiek tērēta arī Eiropas nauda, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes piektdien atzina arhitekte un Latvijas Arhitektūras gada balvas 2015 nacionalās žūrijas priekšsēdētāja Zaiga Gaile.Kā nelietderīgu tēriņu spilgtu piemēru, kas nepatīkami pārsteidzis žūriju, Gaile minēja Pasta salu Jelgavā.

Piedāvā būtiski samazināt Laikmetīgās mākslas muzejam piešķiramos līdzekļus

Sabiedriskās iniciatīvas _Mākslai vajag telpu _pārstāvji ir satraukti un pārsteigti par publiskajā telpā izskanējušo informāciju, ka Laikmetīgās mākslas muzeja (LMM) un akustiskās koncertzāles celtniecībai kopumā ir nepieciešami 130 miljoni eiro, informēja fonda valdes locekle Katrīna Leiškalne.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide