Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Zemessardze

Darba devējiem reizi gadā būs jālaiž zemessargi uz mācībām arī darba dienās

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja vairāku likumu grozījumus, kas paredz darba devējam savus padotos, kuri dien zemessardzē, reizi gadā atbrīvot no darba pienākumu veikšanas kolektīvo apmācību laikā. Grozījumi Zemessardzes likumā un Darba likumā paredz, ka, sākot ar 2020. gada 1. janvāri, darba devējs vienu reizi gadā attaisnojošu iemeslu dēļ atbrīvo no darba pienākumu veikšanas darbinieku-zemessargu, kurš piecas darba dienas pēc kārtas neveic darba pienākumus, bet gan iesaistās zemessargu kolektīvajā apmācībā, saņemot par to atlīdzību.

Zemessargus kolektīvo apmācību laikā varēs atbrīvot no darba pienākumu veikšanas

Otrdien, 21. augustā, Ministru kabineta sēdē konceptuāli atbalstīti likumprojekti par grozījumiem Latvijas Republikas Zemessardzes likumā un Darba likumā, kuru mērķis ir normatīvajos aktos skaidri definēt, ka darba devējs darbinieku, kurš darba dienās tiek iesaistīts kolektīvajā zemessargu apmācībā, atbrīvo no darba pienākumu veikšanas attaisnojoša iemesla dēļ, jo šis gadījums ir raksturojams kā darbinieka darbības visas sabiedrības interesēs, portāls Diena.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Zemessargs ar gājienu apkārt Latvijai vāc ziedojumus bērnu rehabilitācijai

Ventspils zemessargs Raimonds Požarskis sācis labdarības iniciatīvu Apiesim Latviju, lai bērni staigātu, veicot pārgājienu apkārt Latvijai un ierosinot ziedojumu vākšanu bērniem ar kustību traucējumiem, aģentūru LETA informēja Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba pārstāve Guna Štolcere. Labdarības iniciatīvā Apiesim Latviju, lai bērni staigātu Požarskis sadarbībā ar Ziedot.lv izveidojis ziedojumu kontu, kur var pārskatīt līdzekļus bērnu rehabilitācijas nometnei Poga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide