Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Zivis

Slidenā zuša dzīve

Šovasar pilsētas ielas krāšņo ne tikai daiļas politiķu ģīmetnes, kas sola labāku dzīvi rīdziniekiem, bet sliktāku – korumpantiem un citiem burlakiem, bet arī Pasaules Dabas fonda aicinājums sargāt zuti ar aizvērtu muti. Par pirmajām dekorācijām skaidrs, kāpēc tās redzam tagad un kad tās parādīsies nākamreiz. Ar zuti gan viss nav tik vienkārši, jo ar zuti vispār nekas nav vienkārši. Pēdējo aptuveni 40 gadu laikā Eiropas zuša populācija sarukusi aptuveni par 90 procentiem. Tā ir nopietna demogrāfiskā krīze, kam neviens demogrāfijas veicināšanas centrs pakaļ nedzied. Varbūt tā ir daļa no mutes aizvēršanas programmas

Pasaules dabas fonds: Zušu un mencu populācija ir nopietni apdraudēta

Pasaules Dabas fonds (PDF) aicina sabiedrību pievienoties kampaņai Lai jūra čum un mudž un neizvēlēties Baltijas jūras mencu un Eiropas zuti veikalos un citās tirdzniecības vietās, lai saglabātu šīs zivis arī nākamajām paaudzēm, liecina informācija fonda mājaslapā.

Sākas spiningošanas sezona

Šodien tiek atklāta spiningošanas sezona, kas turpināsies līdz pat ledus uzsalšanai, kā arī tiek atļauta makšķerēšana no laivām.

Nelielo nokrišņu dēļ upēs kavējas nēģu migrācija

Šogad Baltijas reģionā bijis salīdzinoši maz nokrišņu, tādēļ Latvijas un Lietuvas upēs saglabājās zems ūdens līmenis, kas veicinājis upes nēģu migrācijas kavēšanos, aģentūrai LETA pastāstīja Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta Bior Zivju resursu pētniecības departamenta pētniece Santa Purviņa.

Ēst zivi ar tīru sirdsapziņu

Izvēloties zivis ēdienkartei, jāvērtē to izcelsme, zvejas veids un sugas situācija pasaules ūdeņos.

Latvijā veiks zivju, nēģu un vēžu monitoringu

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) ir izsludinājusi konkursu zivju, nēģu un vēžu monitoringa veikšanai Natura 2000 teritorijās Latvijā, aģentūru LETA uzzināja DAP.

Pieci jautājumi zivju kūpināšanas meistaram Andrim Antmanim

Andris Antmanis Līvu krastā, Pitragā, Krogu mājās nodarbojas ar tūrismu – atpūtniekiem ir uzcēlis īres namiņus, kur brauc nakšņot gan vietējie, gan ārvalstu tūristi, – un kūpina zivis. Viņš ir pitradznieks vairākās paaudzēs. Ar tūrismu nodarbojas kopš 2011. gada pavasara, bet zivis kūpina jau gandrīz 27 vasaras, tūristiem vada arī zivju degustācijas. Andra māju atrast ir viegli, atliek tikai no Kolkas–Ventspils ceļa pirms Mazirbes nogriezties uz Pitragu. Pēc neliela gabaliņa kreisajā pusē viņa māja ir atpazīstama pēc koka žoga, kur katrs posms veidots citā veidā. Andris šos žogus sataisījis, pētot vecas fotogrāfijas, kā agrāk izskatījušies no kokiem taisītie piekrastes žogi. Turpat pie žoga novērojams arī Andra dūmnamiņš, kā viņš pats to sauc, un šeit vasarā rosība notiek gan naktīs, gan dienās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide