Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Inese Lūsiņa

Opera kā atpūta. Intervija ar režisoru Aiku Karapetjanu(1)

Režisors Aiks Karapetjans (35), iestudējot operas, rada pats savas pasaules, kurās realitāti neielaiž. Vienlaikus viņš nebaidās no skarba vērtējuma par dažādās jomās notiekošo, kaut ļoti vēlētos, lai Latvija būtu ideāla vieta.

Intervija ar saksofonistu Aigaru Raumani. Blieziens būs pamatīgs(2)

"Visa ir tik daudz, viss ir tik blīvi, bet kad tad es sevi sadedzināšu, ja ne tagad? Ir tas laiks un vecums, kad visvairāk no sevis var dabūt ārā. Ir jāiztur fiziski un emocionāli," uzskata saksofonists Aigars Raumanis, kurš muzicēs trijos festivāla Saxophonia koncertos

Nauda un noteikumi(1)

Mūziķu mūža nopelnu cildināšanu apēno stīvēšanās ap pusotru tūkstoti eiro

Brāļu vasaras brīvdiena Jūrmalas ziemā

Jau trešo gadu laikā, kad pamazām kļūst arvien gaišāks, Dzintaru koncertzāle piedāvā demokrātisku koncertu ciklu Brīvdienu mūzika Dzintaru koncertzālē. Koncerti, kas sākas nevis vēlu vakarā, bet agrā pēcpusdienā, ļauj tos iekļaut brīvdienas atpūtas komplektā ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā Maestro.

Ar vijoli Sīrijā

Es savā naivajā prātā momentā atbildēju "jā" un par bailēm pat neaizdomājos, saka latviešu vijolniece Ilze Kirsanova (37). Aizvadītā gada nogalē viņa devās uz kara izpostīto Sīriju, lai piedalītos starptautiskā kultūras diplomātijas programmā, kuras mērķis ir kara izpostītā kultūras mantojuma atjaunošana un saglabāšana.

Ramiņa Lakstīgala atgriežas

Kanādā dzīvojošā latviešu komponista Imanta Ramiņa opera Lakstīgala, kuras iestudējums tikko izvirzīts Lielajai Mūzikas balvai 2018 kategorijā Gada uzvedums, piedzīvos vēl vienu izrādi Rīgas Lielajā ģildē 27. janvārī plkst. 16.