Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Inese Lūsiņa

Kronis pašu rokām

Farmaceites, ārstes, skolotāja, vecmāte, fizioterapeite, mārketinga speciāliste, auklīte, zobu tehniķe… Kas viņas vieno? Viņas ir jauniešu deju kolektīva Latve meitenes, kuras var lepoties ne tikai ar raitu dejas soli, gribasspēku, pacietību un neatlaidību, bet nu jau arī ar pašu darinātiem un izšūtiem Nīcas kroņiem.

Vilkme ap virsotni

Īsi pirms pašas dabas pilnzieda Jāņos un tautas mākslas kulminācijas Dziesmu svētkos esam piedzīvojuši profesionālās koncertdzīves kulmināciju

Dziesmu svētki nāk ar vērienu

XXVI Dziesmu un XVI Deju svētki, kas sāksies jau šosestdien, Rīgā pulcēs 43 219 svētku dalībnieku, kas par 2619 dalībniekiem pārsniedz iepriekšējo, 2013. gada svētku vērienu.

Ir jāsvin!

Kad pienāk svētku brīvdienas, arī Jāņi, man nav ne mazākās vēlēšanās atrasties burzmā, atzīstas diriģents Māris Sirmais. Viņš uzskata, ka Latvijas simtgade ir jāsvin, ir jāpriecājas, bet vislabākie Jāņi viņam aiz muguras, tāpat kā laiks, kad vēl bijām spiesti visā būt radoši un paši veidot svētkus, nevis tikai patērēt un baudīt.

Perfekcija vai harisma?

Nevar atņemt gandarījumu, ka Dzintaru koncertzāle nonākusi Belvederes jauno operdziedātāju konkursa apritē. Tas nozīmē daudz

Turiet muguru taisni!(2)

Esmu vienīgā trakā, kas 95 gadu vecumā vēl dejo uz skatuves. Man nebūtu nekas pretī, ja kāds mani ierakstītu Ginesa grāmatā. Kāpēc gan ne, ja tāds ir fakts? Tā saka leģendārā latviešu dejotāja Vija Vētra.

Muzikālās brīvības apvārsnis divdesmit koncertos

Nekāda silikona! Tīra māksla. Tikai tīra skaņa bez elektronikas, kāda šodien sastopama arvien retāk un retāk – festivāla Rīgas ritmi mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns komentē akustisko džeza duetu, kas pirms preses konferences Kaļķu vārtu jumta terasē bez jebkāda skaņas pastiprinājuma radīja brīvu džeza muzicēšanas gaisotni.

Dziesmu svētki - komercprodukts vai svētki tautai?(8)

"Dziesmu svētki lēnām pārvēršas par koncertu, ko organizēšanā iesaistītie, šķiet, nejūt un nesaprot. Publika nezina dziesmas, kuras skanēs no estrādes. Ja tā, tad nebūs Dziesmu svētku atmosfēras. Būs vienkārši koncerts: ko tu man rādīsi? Dziesmu svētki nav, lai kaut ko parādītu. Tie ir tautas svētki, kuros kopā būt uz viena viļņa," intervijā Inesei Lūsiņai plusus un mīnusus svētku organizēšanā atklāj Dziesmu svētku biedrības vadītājs, svētku virsdiriģents Ints Teterovskis.