Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Inese Lūsiņa

Laiks personiskai, patiesai lūgšanai(1)

Latvijas Radio kora, kamerorķestra Sinfonietta Rīga un diriģenta Sigvarda Kļavas koncertā Svētā Siluāna lūgšanas 26. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Domā skanēs Arvo Perta un Ērika Ešenvalda mūzika, kā arī Georga Pelēča un Andreja Selicka darbu pirmatskaņojumi.

Ērģeles naktī. Intervija ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu(2)

"Pat ja publika sēž maskās, acis ir tik svarīgas! Aplausi un acu skatiens man ir būtisks enerģijas avots," uzsver ērģelniece Iveta Apkalna, kura piedalīsies Latvijas 103. dzimšanas dienai veltītajā koncertā Liepājā

Valdis Butāns: Es negribu distancēties. Gribu piedalīties

Pieminot Latvijas brīvības cīnītājus, 11. novembrī plkst. 20 tiešsaistē sociālajos tīklos būs skatāms orķestra Rīga koncerts Latviešu karavīru dziesmas, kurā orķestris un tā mākslinieciskais vadītājs, diriģents Valdis Butāns muzicēs kopā ar Latvijas Nacionālās operas kora vīru grupu un solistiem.

Interpretācijas spēks

Mākslas pasaulē visi zina, cik liels ir interpretācijas spēks. Bet naudas un nodokļu lietās tā pie skaidrības nonākt nevar.

Vajadzīgs gan klusums, gan ovācijas

Latvijā un latviešu komponistu mūzikā es jūtos, kā atgriezies mājās, saka vijolnieks Hugo Tičati (41) un stāsta gan par to, kā pašam izdodas saglabāt līdzsvaru, gan improvizācijas skaistumu un sarunām starp dažādiem mākslas veidiem.