Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Inese Lūsiņa

Ineses Zanderes debesu Dole

Dzejnieci Inesi Zanderi 60. dzimšanas dienā ar īpašu koncertprogrammu Uz Rīgu peld mana debesu Dole, atskaņojot latviešu komponistu darbus ar jubilāres dzeju, suminās Valsts akadēmiskais koris Latvija un diriģents Māris Sirmais ar aktieriem Gunu Zariņu un Kasparu Znotiņu. Koncertā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē 24. septembrī plkst. 19 gaidāmas daudzveidīgas, bieži vien radikāli atšķirīgas interpretācijas, kas radušās viņas dzejas tekstu mijiedarbībā ar komponistu muzikālajām idejām.

Sezonā pirmajiem vārdu dod čelliem

Koncertzāles Cēsis jaunā sezona jau ceturto reizi sāksies ar starptautisko festivālu Čello Cēsis. No 14. līdz 16. septembrim Cēsīs sastapsim slavenus mūziķus, kuri šeit viesosies pirmo reizi – vācu čellistu Danielu Milleru-Šotu, Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri. Pēkšņas saslimšanas dēļ diemžēl neieradīsies ekstravagantais komponists un čellists Džovanni Solima, taču viņa skaņdarbus dzirdēsim paša Solimas ieteiktā čellista Nareka Hakhnazarjana izpildījumā. Neparastu skaņas pārsteigumu dāvās koncertprogramma Tango čellam un vibrofonam. Kā ierasts, festivāls piedāvās arī īpašu koncertuzvedumu bērniem, šoreiz kopā ar grupu DaGamba.

Kremeratas vēji Latvijas simtgadei(1)

Ungāru vējš. Polijas vējš. Čehijas vējš. Kremeratas vējš. Četri skanīgi vēji šonedēļ pūtīs XV Kremerata Baltica festivāla gaitā Dzintaru koncertzālē no 13. līdz 16. septembrim. Ikgadējais festivāls veltīts Latvijas valsts simtgadei. Festivāla atklāšanas koncertā Ungāru vējš 13. septembrī (plkst. 19.30) pirmatskaņojumu piedzīvos festivālam pasūtītais latviešu komponista Kristapa Pētersona jaundarbs Bartokālā etīde.

Tālā gaisma Stokholmā

Baltijas jūras festivālā Stokholmā arī šogad viesojas kamerorķestris Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio koris

Korim Kamēr... jauna stūre(3)

Par jauniešu kora Kamēr… galveno diriģentu un māksliniecisko vadītāju kļuvis Aivis Greters, kurš iepriekš pildījis kora otrā diriģenta pienākumus. Savukārt kora līdzšinējais mākslinieciskais vadītājs Jānis Liepiņš, kurš kolektīvu vadīja kopš 2012. gada, karjeru turpinās Latvijas Nacionālajā operā un baletā, kā arī pievērsīsies jauniem profesionāliem izaicinājumiem Latvijā un ārvalstīs.

Brīvmāksliniece Pocelujevkā(1)

Starptautiski pieprasītajai klavesīnistei, Latvijas Lielās mūzikas balvas laureātei Ievai Salietei, ir divas dzīves. Kad viņa ir savos Eiropas koncertceļojumos, viņa kļūst par pilna laika mūziķi, savukārt, atgriežoties mājās Latgalē, ciemā ar jauki smieklīgo nosaukumu Pocelujevka, viņa ir pilna laika mamma.

Dievišķā harmonija(5)

Antonio Papāno un Romas Svētās Cecīlijas Nacionālās akadēmijas orķestra koncerts Dzintaros bija būtisks notikums mūzikas iemīlēšanai

Laiks garīgajai mūzikai(9)

Valsts akadēmiskā kora Latvija un diriģenta Māra Sirmā rīkotajam Starptautiskajam Garīgās mūzikas festivālam aprit 21. gadskārta. Tas izskanēs no 18. augusta līdz 8. septembrim ne tikai Rīgas dievnamos, bet arī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars un īpašā simtgades sumināšanas koncertā Stirnienes Svētā Laurencija katoļu baznīcā.

Integrācijas brīnumputns

Reāla dāvana Latvijas simtgadei! Vasaras brīvlaikā mūsu un ārzemju jaunieši sagatavo mūziklu, kas pārsteidz ar kvalitāti

Jaunie mūziķi Saulkrastos

Vēlējāmies Saulkrastu iedzīvotājiem sniegt labu mūziku nedēļas nogalē un iepazīstināt ar jaunajiem, talantīgajiem mūziķiem, tāpēc pēc saulkrastietes, nu jau Parīzes konservatoriju beigušās vijolnieces Magdalēnas Gekas ierosmes izveidojām kamermūzikas festivālu. Tas izaudzis jau līdz sešiem koncertiem divās nedēļu nogalēs, un, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, tie ir pieejami klausītājiem bez maksas – par festivālu Jaunie Latvijas kamermūziķi Saulkrastiem 2018 stāsta Saulkrastu Kultūras un sporta centra direktora vietniece Vija Skudra.

Doles salā šosvētdien muzicēs arī Lauma Skride

Šajā kultūras un mākslas notikumiem bagātajā vasarā arī Daugavas muzejs Doles salā svin mūsu valsts simtgadi ar kamermūzikas koncertu, kas notiks ierastajā vietā, Daugavas krastā, vēsturiskajā Doles muižas parkā 5. augustā plkst. 16.