Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Inese Lūsiņa

Izturību tiešām vajadzēs. Intervija ar diriģentu Ģintaru Rinkeviču

"Ja orķestris muzicē kopā ar diriģentu un solistu, mēs jūtam, ka spēlējam cilvēkiem, nevis tikai kamerām un mikrofoniem," saka diriģents Ģintars Rinkevičs pirms Liepājas simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerta, ko 14. maijā varēs vērot tiešsaistē.

Šahs operā, Karmena un Holandietis. Trīs operu iestudējumi LNOB programmā Atmiņas

Tiešsaistes programmā Atmiņas Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) sadarbībā ar Latvijas Televīzijas arhīvu piedāvā kritiķu un skatītāju augsti novērtētu klasisko un laikmetīgo operu ierakstus. Tie ļaus atsvaidzināt atmiņā spilgtus opernamā piedzīvotos notikumus vai atgūt tolaik, iespējams, nokavēto.

Deviņi stāsti džeza mūzikā un dzejā. Jersika Records izdod albumu 9

Izdevniecības Jersika Records paspārnē šonedēļ 14. maijā klajā nāk dzejas un improvizētās mūzikas projekta klausies albums 9. Digitālajā un vinila plates formātā izdotais albums ietver deviņus stāstus latviešu, krievu un angļu valodā, kurus lasa dzejniece Aleksandra Line, savukārt mūzikā ietērpuši pianists un komponists Edgars Cīrulis un dāņu kontrabasists un komponists Alberts Reinholds Ostegods.

Iemigt nedrīkst! Saruna ar diriģentu Jāni Liepiņu

No krīzes var mācīties neieslīgt komfortā, norāda diriģents Jānis Liepiņš (32) un stāsta par savu pandēmijas piebremzēto starptautiskās karjeras sākumu, Vācijas striktās kārtības realitāti un plānu B, par ko šobrīd domā daudzi mūziķi.

Ratnieces mirdzums un Bartoka kontrasti. Starptautiskais Trio Carmine debitēs Liepājas Lielajā dzintarā

"Ļoti priecājamies par Liepājas koncertzāles Lielais dzintars iniciatīvu organizēt koncertu tiešsaistē, sniedzot lielisku iespēju mūsu trio debijai patiesi ekskluzīvos apstākļos. Centīsimies sajust klausītāju klātbūtni virtuāli," saka Parīzē dzīvojošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka, viena no Trio Carmine dalībniecēm. Kameransamblis, kurā muzicē arī latviešu klarnetiste Anna Gāgane un šveiciešu pianists Lūkass Loss, turpinās Lielā dzintara koncertsēriju Personīgi tiešsaistes videokoncertā sestdien, 17. aprīlī, plkst. 19.

Neziņas svētki(2)

Cik gatavi riskēt ar veselību, ziedot vasaru un ģimeni ir paši Dziesmu un deju svētku dalībnieki, viņu vecāki un skolotāji?

Kā skan baltiešu DNA? Pirmais festivāls Baltijas Mūzikas dienas notiks tikai bezmaksas tiešraidēs(1)

Jauna, būtiska, triju valstu komponistu apvienību sadarbībā balstīta mūzikas tradīcija – festivāls Baltijas Mūzikas dienas (Baltic Music Days) – sāk savu dzīvi šopavasar, kā tas ticis plānots jau vairākus gadus. Šis ir jauns projekts, kurš vispirms, no 22. aprīļa līdz 2. maijam, norisināsies Igaunijā vienlaikus ar ikgadējām Igaunijas Mūzikas dienām un turpmāk rotēs pa visām trim dalībvalstīm.

Vienā elpas vilcienā un neatraujot skatu. LNOB tiešsaistes programmu turpina četri spraigi viencēlieni

Aprīlī Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) izrādes tiešsaistē turpinās četri viencēlieni programmā Vienā elpas vilcienā! Būs iespēja izbaudīt publikas un kritikas augstu novērtētus iestudējumus: Džakomo Pučīni operu Vīlas (no 2. aprīļa), Rudžero Leonkavallo operu Pajaci (no 9. aprīļa), Morisa Ravela un Kšištofa Pastora baletu Bolero (no 16. aprīļa) un Džakomo Pučīni operu Džanni Skiki (no 23. aprīļa). Visi ieraksti būs skatāmi līdz 30. aprīlim, sākot no norādītā datuma plkst. 18.

Nepierast pie attālinātās dzīves

Jaunā dziedātāja Aleksandra Špicberga (19) šajā Lieldienu laikā sev un citiem grib atklāt mazās lauku baznīcas, stāsta par spēku, ko dod sevis pārvarēšana, un gavēni kā iespēju sagaršot arī bukstiņputru.

Tālāk no grēka. Intervija ar trompetistu Jāni Porieti(1)

"Spēlējot mums nav laika iziet pīppauzē. Viss notiek reālajā laikā ar simtprocentīgu uzmanību," saka trompetists Jānis Porietis, kurš 13. martā saņēma Lielo mūzikas balvu 2020 par izcilu darbu ansamblī.

Mūsu un itāļu balsis Lielajā piektdienā. Krusta ceļš koncertā Recordare... Rīgas Sv. Pētera baznīcā

"Nu jau četrus gadus turpinās mūsu auglīgā sadarbība ar Sv. Pētera baznīcu, un man ir liels prieks, ka arī šajā visnotaļ grūtajā Covid-19 gadā Sv. Pētera baznīca ir spējusi nosargāt un īstenot savu koncertgrafiku tiešsaistē," saka operdziedātāja Anta Jankovska (soprāns). Viņa kopā ar domubiedriem mūzikā uzstāsies Lielās piektdienas bezmaksas tiešsaistes koncertā Recordare... Rīgas Sv. Pētera baznīcā 2. aprīlī plkst. 15, kas būs skatāms Sv. Pētera baznīcas pārvaldes Facebook kontā.

Vēstījums par gara, ideālu un ticības spēku. Lielajā piektdienā izskanēs koncertuzvedums Purpura pārdevēja

"Es sapņoju, ka mēs visi kā tauta varētu reiz aizdoties uz baznīcu un nožēlot savas nepareizās rīcības, kļūdas un nodevības, un saņemt Piedošanu no Augšienes, lai tālāk dotos atjaunoti – pilni Dzīvības..." Šādi skan viena no varonīgās disidentes Lidijas Lasmanes dzīves atziņām. Pērnvasar bija viņas 95 gadu jubileja, kurai Latvijas Radio koris nu velta koncertuzvedumu Purpura pārdevēja. Tas jau ir ierakstīts Dzintaru mazajā koncertzālē un tiks raidīts Latvijas Televīzijas 1. kanālā Lielajā piektdienā, 2. aprīlī, plkst. 16.45.

Mazliet huligānisks "koncerts ar odziņu". Grupa Very Cool People prezentē jaunu koncertprogrammu

Atraktīvā grupa Very Cool People sagatavojusi jaunu koncertprogrammu, ko prezentēs tiešsaistē VEF Kultūras pils koncertciklā Koncerts ar odziņu 31. martā plkst. 19. Tas būs muzikāls ieskats šāgada rudenī gaidāmajā albumā 50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism. Tiešraide – Bilesuparadize.lv, turpat pieejamas biļetes par pieciem eiro.