Laika ziņas
Šodien
Migla

Inese Lūsiņa

Dziesmu svētki - komercprodukts vai svētki tautai?(8)

"Dziesmu svētki lēnām pārvēršas par koncertu, ko organizēšanā iesaistītie, šķiet, nejūt un nesaprot. Publika nezina dziesmas, kuras skanēs no estrādes. Ja tā, tad nebūs Dziesmu svētku atmosfēras. Būs vienkārši koncerts: ko tu man rādīsi? Dziesmu svētki nav, lai kaut ko parādītu. Tie ir tautas svētki, kuros kopā būt uz viena viļņa," intervijā Inesei Lūsiņai plusus un mīnusus svētku organizēšanā atklāj Dziesmu svētku biedrības vadītājs, svētku virsdiriģents Ints Teterovskis.

Konkurss Kuldīgā pāraudzis čella svētkos

Čella svētki Kuldīgā no 6. līdz 12. maijam tiek rīkoti vienlaikus ar 10. Starptautisko Kārļa Davidova čellistu konkursu, piedāvājot krāšņu koncertprogrammu.

Dziesmu un deju svētki – tautai vai kā pompoza izrādīšanās?(13)

Tāpat kā valstij nav jānodarbojas ar biznesu, tai nav jārīko Dziesmu svētki. To nepārtrauktā procesa nodrošināšana un svētku organizēšana jānodod nevalstiskajām organizācijām – intervijā Inesei Lūsiņai pauž eksperts ar ilggadēju pieredzi tautas mākslas kustības un pasākumu organizēšanā Jānis Kurpnieks.

Cilvēka mērogs. Saruna ar diriģentu Imantu Resni

Pupu mizas, cik slikta Vējonim angļu valoda, saka diriģents Imants Resnis. Viņš sajuties kā vidējais latvietis un uzrakstījis pašskatu par to, kas Latvijā svarīgs, kas interesants, smieklīgs un nejēdzīgs. Arī par mūziku, patiešām garšīgiem kartupeļiem un politiku.

Vidzemes skaņu gleznas

Dziesmu svētki, atmoda un Melanholiskais valsis Stāmerienas villainē

Orķestris bija mans sapnis

"Orķestrī es gribēju spēlēt jau kopš skolas gadiem. Mēs ar mammu un brāli, klarnetistu Sigurdu Circeni, regulāri katru nedēļu braucām uz visiem simfoniskajiem koncertiem. Es orķestri pazinu, zināju, kā sauc visus stīdziniekus. Mājās klausījāmies arī plates, urbāmies līdzi partitūrās un zinājām visu repertuāru. Man bija pilnīgi skaidrs, ka vēlos strādāt simfoniskajā orķestrī," atzīstas Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra altu koncertmeistare Ināra Brīnuma.

Stāsts par varoņiem

Siguldas Opermūzikas svētku iestudējums – Umberto Džordāno opera Andrē Šenjē – tiks veltīts tenoram un varonīgajam Latvijas aizstāvim Jānim Vītiņam

FOTO: Nams ar vēsturi(11)

Vasaras rezidence, kas Emīlijai Benjamiņai tika celta 1938. gadā, ir gan iespaidīgs modernisma arhitektūras un Art Deco interjera paraugs, gan liecība par Latvijas pirmās brīvvalsts leģendārās preses magnātes kādreizējo bagātību, dzīves vērienu un gaumi. Garš un raibs izvērsies nama liktenis, kura mantinieki tagad to vēlētos nodot valsts gādībā.