Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Trešdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Inese Lūsiņa

Saulespuķu ceļš. Pirms un pēc

Vēstīt par Ukrainas kultūru Latvijā un iepazīstināt ukraiņus ar latviešu mūziku. To par savu galveno uzdevumu uzskata ukraiņu dziedātāja, diriģente un muzikoloģe Oksana Nikitjuka (44). Viņas dzīvi mainīja karš – pašlaik viņa ir Valsts akadēmiskā kora Latvija soliste, taču regulāri aizvien koncertē arī Ukrainā un repertuārā pamazām iekļauj latviešu komponistu darbus.

Ar svaigu skatienu. Intervija ar vijolnieci Vinetu Sareiku

"Vajag priecāties par katru brīdi savā attīstībā. Ja vienas durvis aizvērsies, atvērsies citas," ir pārliecināta vijolniece Vineta Sareika, kura piektdien, 16. februārī, uzstāsies Dzintaru koncertzālē

Hipnotisks saspēles virmojums, kas iekvēlina prātu. Guntars Freibergs un Juris Āzers sāk rezidenci Cēsu koncertzālē

Māksliniecisko rezidenci koncertzālē Cēsis atklāj sitaminstrumentālisti Guntars Freibergs un Juris Āzers. Koncertā sestdien, 10. februārī, muzicējot kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē, viņi atklās sitaminstrumentu pasaules daudzveidību, atskaņojot vācu baroka lielmeistara Johana Sebastiāna Baha, ungāru revolucionārā avangardista Ģērģa Ligeti un izraēliešu laikabiedra Avnera Dormana opusus.

Romantiskas faktūras. Lielajā ģildē izskanēs Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts

Ikgadējā Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā, kuru rīko VSIA Latvijas koncerti, uz Lielās ģildes skatuves 19. janvārī plkst. 19 satiksies Latvijas profesionālie simfoniskie orķestri: Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Nacionālās operas orķestris, kamerorķestris Sinfonietta Rīga un Liepājas Simfoniskais orķestris.

Skanēs Rīgas Projektu kora programma Vajadzētu

Ņemot vērā pārpildīto koncertzāli decembrī un lielo klausītāju interesi, Rīgas Projektu koris un diriģents Kristofers Volšs-Sinka aicina uz latviešu kormūzikas koncertprogrammas Vajadzētu papildkoncertu Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā 19. janvārī plkst. 19.

Jaunais tur, kur vajag

Arhitekti Austris Mailītis (39) un Jānis Sauka (44) par to, kā tikt galā ar padomju stampu, padarīt nepieejamu ēku atvērtu un atklāt skanīgo Baltijas mirdzumu.