Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Inese Lūsiņa

Pats vainīgs(20)

Augstprātīgs stulbenis. Kultūras kapracis. Patērētājkultūras upuris. Cilvēks, kuram nepatīk minors. Kas ir kritiķis?

Atgriežas vijolnieks Koļa Blahers

Izcilais vācu vijolnieks Koļa Blahers jau trešo reizi atgriežas Rīgā pie orķestra Sinfonietta Rīga, lai kopīgā koncertā izdzīvotu Ludviga van Bēthovena daiļrades dramatiskās kaislības. Lielajā ģildē sestdien, 27. janvārī, plkst. 19 viņi atskaņos Bēthovena 6. (Pastorālo) simfoniju un vijoļkoncertu Re mažorā, kā arī avangardistes Jeļenas Firsovas opusu Leaving.

Svētki un paģiras(4)

Cik no Latvijas jubilejas gadā paveiktā izrādīsies paliekošs un vērtīgs, atkārtotas uzmanības vērts? Kā mēs dzīvosim pēc tam?

Simtgadi svinējām, svinam, svinēsim(16)

Valsts simtgades svinību kulminācija būs novembrī, taču ar to saistītie pasākumi norisinās jau kopš 2017. gada maija un iecerēti līdz pat 2021. gadam – akcentē par to kopumu atbildīgā amatpersona - Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Latvijas valsts simtgades jautājumos Selga Laizāne.

Svaidīšanās turp un atpakaļ

Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts, kuru ik gadu organizē VSIA Latvijas koncerti, šogad notiks jau divpadsmito reizi. 2018. gada 20. janvārī Lielajā ģildē skanēs latviešu klasiķu Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Jāņa Ivanova simfoniskās partitūras, šī gada jubilāra Jura Karlsona skaņdarbs Gliese 581.

Vienkārši atnāc!(4)

Liepājas Sv. Jāzepa katoļu katedrāles priesterim Andrim Vasiļevskim garīdznieka kārta nav likusi zaudēt arī savus mākslinieka sapņus un aicinājumu – pats sev gan suitu tērpu darinājis, gan bagātīgā kolekcijā savācis dažādu gadsimtu priesteru liturģiskos apģērbus no visas Eiropas.