Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +20 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Inese Lūsiņa

Atkalsatikšanās uzplaiksnījums

Beidzot, 23. un 24. jūlijā, Latvijas Nacionālajā teātrī notiks pasaulslavenā latviešu mecosoprāna Elīnas Garančas un komponista Raimonda Paula koncerts Ja Tevis nebūtu…, ar kuru bija paredzēts svinēt maestro 85. jubileju šā gada janvārī. Šis būs abu mākslinieku otrs lielais kopdarbs pēc pirmā – Baltās paslēpes, kam Raimonds Pauls komponēja vairākas jaunas dziesmas ar Vizmas Belševicas dzeju.

Pilnmēness, putni un piektais gadalaiks

Baudot siltās vasaras naktis, vokālā grupa Putni kopā ar kolēģiem instrumentālistiem radījusi jaunu, debess spīdekļu iedvesmotu programmu Pilnmēness, kurā skanēs XX un XXI gadsimta mūzikas darbi.

Mālera mūzika ir manā sapņu repertuārā

No 27. līdz 31. jūlijam ar pieciem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē klātienē norisināsies septītais Jūrmalas festivāls. Viens no festivāla saviļņojošākajiem notikumiem būs izcilā komponista Gustava Mālera monumentālā opusa Dziesma par zemi atskaņojums 29. jūlijā plkst. 20. Izcilā skaņdarba solisti būs pasaulslavenais Latvijas tenors Aleksandrs Antoņenko un starptautiski atzītais latviešu mecosoprāns, Frankfurtes operas soliste Zanda Švēde. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies tā galvenais diriģents Andris Poga.

Divas jubilejas blūza un dzīves svinēšanai

Ropažu muižas parkā jau piekto gadu pēc kārtas norisināsies sen gaidītais R&B Blues Festival, kura divās dienās 17. un 18. jūlijā uzstāsies gan Latvijā jau zināmas grupas, gan mākslinieki no Eiropas un ASV. Protams, muzicēs arī grupa Latvian Blues Band, kuras līderis ir festivāla rīkotājs, ģitārists un dziedātājs Jānis Bukovskis. Dažas dienas vēlāk, 23. jūlijā (plkst. 19.00), Liepājas koncertzālē Lielais dzintars Latvian Blues Band atzīmēs savu 20 gadu jubileju.

Zvaigzne pošas uz Siguldu

Pandēmijas dēļ jau otro vasaru nenotiek Siguldas Opermūzikas svētki, taču biedrība Siguldas Opermūzikas svētki aicina apmeklēt vasaras opermūzikas koncertus Siguldā 8. augustā. Vispirms plkst. 14 koncertā pils dārzā dziedās tenors Andris Lapiņš, bass Edgars Ošleja, jaunais soprāns Jana Lute, pie klavierēm – Inguna Puriņa. Savukārt koncerts Ceļojums opermūzikas pasaulē, kas notiks Siguldas pilsdrupu estrādē plkst. 18, piedāvā iespēju pirmoreiz Latvijā klausīties pasaules operskatuves lielzvaigzni, bulgāru soprānu Krasimiru Stojanovu.

Mūzika saulrietā pie četrām upēm

Saulkrastos šovasar izskanēs četri dažāda rakstura koncerti pie četrām Saulkrastu upēm. Atšķirīgi, gluži kā upes – Pēterupe, Inčupe, Aģe un Ķīšupe –, katrs ar savu raksturu, straujumu un skaņas plūdumu, taču ar vienu kopzīmi – izskanam saulrietā un pie upes ietekas jūrā. Visi koncerti sāksies plkst. 20.30.

Pēc mūzikas uz kaimiņiem

Vasarā, kad vecajos koncertnamos un teātros valda nogurdinošs karstums, klasiskā un laikmetīgā akadēmiskā mūzika beidzot nāk mums pretī brīvdabā. Tas nozīmē, ka arī kaimiņvalstīs vērts aplūkot ne tikai iecienītākās dabas takas.

Kā izglābt Dziesmu svētkus(5)

Latvijā senākā tautasdeju ansambļa Katvari vadītājs Edžus Arums (39) nākamgad savienos zemi ar debesīm jeb deju ar kordziedāšanu

Izravēju dārzu, un tagad man ir vairāk spēka

"Es jutos tik laimīga, ka mūsu orķestris sāka skanēt jau trešajā dienā!" starptautiski atzītā Latvijas vijolniece Elīna Bukša izsaucās atelpā starp meistarklašu vadīšanu Jūrmalas Mūzikas vidusskolas zālē. Tieši ar Elīnas Bukšas solokoncertu pagājušā gada novembrī Hermaņa Brauna fonds slēdza koncertzāli Artissimo uz pandēmijas lieguma laiku, bet tikko, aizvadītajā svētdienā, atklāja jauno festivāla Artissimo sezonu Dubultu baznīcā, kurā HBF rīko koncertus jau 15 gadu. Tikai šoreiz Elīna Bukša muzicēja nevis viena, bet kopā ar pašas vadītās meistarklasēs izveidotu un sagatavotu jauniešu orķestri.

Festivāla Sansusī vasara sākas tagad

Ikgadējais alternatīvās kamermūzikas brīvdabas festivāls Sansusī notiks no 13. līdz 15. augustam Aknīstē, taču šī festivāla vasara sākas jau tagad, un to var lakoniski izteikt skaitļu šifrā: 3–13–31–13

Džezs kā pārsteidzoša kultūru apmaiņa(1)

Starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls Rīgas ritmi 2021 norisināsies no 30. jūnija līdz 3. jūlijam klātienē, vienlaikus četrās galvaspilsētas vietās. Galvenie ārzemju viesmākslinieku koncerti notiks VEF Kultūras pilī.

No dziesmām līdz džeza snaiperiem

Jau septīto reizi Berga bazārā notiks Vasaras festivāls, ļaujot vēsturiskajā pagalmā atgriezties pie klātienes mūzikas baudīšanas. Koncertu sēriju 30. jūnijā atklās nupat no Berlīnes mājās atbraukušais saksofonists Toms Rudzinskis ar domubiedru kvartetu, un tā turpināsies vasaras trešdienu vakaros. Mūziķi uzstāšanos sāks plkst. 19.00, un ieeja koncertos būs bez maksas. Koncertus papildinās vīna bāra Garage un restorāna Andalūzijas suns garšīgie piedāvājumi.

Vēl tikai veru durvis

Ilzes Grēveles-Skaraines soprāns šovasar skanēs gan latviski, gan barokāli.

Viss ir iespējams

Varbūt kovidkontrole beidzot pieliks punktu koncertu biļešu pārpircēju un tirgoņu nekaunīgajam, šķietami mūžīgajam biznesam?