Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Inese Lūsiņa

Mūžības dimensijā devies komponists Jānis Porietis

Pēc vairāku mēnešu cīņas ar slimību mūžībā 67 gadu vecumā aizsaukts komponists Jānis Porietis (1953–2021), vēsta Latvijas Radio. Tieši ar Latvijas Radio komponistam bijusi visciešākā saikne gan 15 gadus strādājot par skaņu režisoru, gan vēlāk, Vācijā pavadītajos dzīves pēdējos desmit gados sarakstoties ar LR 3 Klasika.

Miera sajūta. Intervija ar diriģentu Aināru Rubiķi

"Man pašam bija brīnums, kādā kvalitātē solists, orķestris un koris spēj radīt, kad ir iedots laiks, iedots miers," atzīst diriģents Ainārs Rubiķis. Sarunā ar KDi viņš dalās pārdomās par pandēmijas periodā piedzīvoto.

Skaitlis 13 dažreiz ir laimīgs. Latvijas Jaunās mūzikas dienas rāda komponistu ražu jau desmito reizi

Kaut kas jau reiz dzirdēts! Tā šķita, klausoties komponista, Latvijas Komponistu savienības priekšsēdētāja Rolanda Kronlaka vēstījumu par ikgadējo festivālu Latvijas Jaunās mūzikas dienas (LJMD). Tā arī ir, jo šim festivālam ar šo pašu programmu vajadzēja norisināties pagājušā gada martā, un tā iecerētais sākums sakrita ar brīdi, kad visu ar rāvienu apturēja kovida ēra. Jaunās mūzikas dienas šogad strāvos pa vadiem un aicina klausīties koncertus pastaigās.

Klausīties vienalga būs ļoti interesanti. Festivāls Saxophonia šoreiz vienā, bet bagātīgā koncertā

Festivālā Saxophonia, kuru organizē VSIA Latvijas koncerti, šogad notiks viens koncerts. Tajā uzstāsies mūsu saksofonu mūzikas ievērojamākie izpildītāji – Rīgas Saksofonu kvartets šī festivāla izveidotāja Arta Sīmaņa vadībā, Latvijas Radio bigbends ar solistu Gintu Pabērzu, Trio Tresensus (Trīs sajūtas) Aigara Raumaņa vadībā, modernā džeza grupa Lupa.

Vieglums, prieks, rotaļa un deja. LNSO un solisti tiekas Mocarta, Čaikovska un Ķeniņa mūzikā

Simfoniskās mūzikas cienītāji aicināti ceturtdien, 25. februārī, plkst. 19 tiešsaistē vērot koncertu Mocarts, Ķeniņš un Čaikovskis, kurā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) uzstāsies kopā ar diriģentu Gunti Kuzmu un solistiem – pianisti Agnesi Egliņu, sitaminstrumentālistu Edgaru Saksonu un flautistu Tommazo Pratolu. Koncerts notiks Lielajā ģildē un būs pieejams LNSO mājaslapā, orķestra Facebook profilā un YouTube kontā.

Georgs Sarkisjans: Gribējās spēlēt kaut ko jautrāku

Kamermūzikas koncertā Sarkisjans un Bulajevs. Dueti, kuru tiešraidē no Lielās ģildes otrdien, 23. februārī, plkst. 19 piedāvā Latvijas Radio 3 Klasika, starptautiski godalgotais vijolnieks, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertmeistars Georgs Sarkisjans muzicēs kopā ar 16 gadu veco Latvijas talantu, Lielās mūzikas balvas nominantu Daņiilu Bulajevu. Programmā – Paula Hindemita, Bēlas Bartoka, Johana Vencela Kallivodas un Volfganga Amadeja Mocarta dueti.

Attālumam nav nozīmes. Liepājas Lielais dzintars kļuvis par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā

Pateicoties jauniegādātajām robotkamerām un papildu tehniskajam aprīkojumam, Liepājas koncertzāle Lielais dzintars kļuvusi par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā. Pasākumu producentiem, skatītājiem un klausītājiem tiks piedāvātas nozares augstākajiem standartiem atbilstošas iespējas, jo jebkuru notikumu varēs pārraidīt tiešraidē vai iemūžināt videoierakstā.

Melodiski sveicieni no sešdesmitajiem. Tu un es. Latviešu estrādes mūzika Valentīna dienā

Orķestris Rīga Valentīndienas koncertā Tu un es no jauna iedzīvinās latviešu estrādes mūziku, godinot latviešu estrādes komponistu jubilejas. Orķestrim un tā mākslinieciskajam vadītājam, diriģentam Valdim Butānam pievienosies solisti Inga Šļubovska-Kancēviča, Ieva Parša, Rihards Millers. Kādu mūzikas noti diriģents cer izvilināt arī no stāstnieka – aktiera Gundara Āboliņa. Koncerta straumēšana būs skatāma 14. februārī no plkst. 19.00 līdz pusnaktij orķestra Rīga vietnēs Facebook (RIGAorchestra) un YouTube (rigaorchestra).

Ints Teterovskis: Dziesmu svētki nav viendienītis!(6)

Satraucošas ziņas Dziesmu svētku kustību skāra pagājušā gada pavasarī, kad līdz ar ārkārtējās situācijas sākumu vairākas pašvaldības pārtrauca algot kolektīvu vadītājus un vēl citas meklēja iespējas finansējumu samazināt. Tobrīd iesaistījās Latvijas Nacionālais kultūras centrs, un izdevās iecerēto vilni apturēt.

Zigurds Linde – džeza leģenda ar lielo L

Mūžībā 82 gadu vecumā 29. janvārī mūžībā devies ilggadējais džeza trompetists, viens no mūsu spožākajiem bigbendu mūziķiem Zigurds Linde (08.05.1938. Nereta – 29.01.2021. Rīga).

Jaunā koncertciklā Liepājas Simfoniskais orķestris ved simfoniju tuvāk

Jaunā tiešraides koncertu ciklā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina iepazīt pasaules simfoniju šedevrus. Jauno koncertciklu, kas nosaukts Simfonija tuvāk, Liepājas Simfoniskais orķestris uzsāks 29. janvāra vakarā plkst. 19. Šī cikla koncertos varēs bez maksas iepazīt pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņus.

Dziedi un skaiti kā lībiešu lapsa(1)

Latvijas Universitātes Lībiešu institūts ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu izveidojis jaunu iespēju lībiešu valodas apguvei – bērnu un jauniešu auditorijai un jebkuram interesentam paredzētu oriģināldziesmu ciklu lībiešu valodā.

Izcilība hamletiskā gaisotnē. Neticami bagāta un radoša notikumu pilnība mūzikai nāvējošā gadā(3)

Komponistam Imantam Kalniņam, kurš visos žanros no dziesmām līdz simfonijām, operām un oratorijām raksta par "lietām, kuras nekad nepāriet", un Baltā nama vēstures veidotājam, aizrautīgajam latviešu mūzikas interpretam, Maestro Aleksandram Viļumanim, piešķirta Lielā mūzikas balva (LMB) par mūža ieguldījumu. Viņi to saņems līdz ar LMB gada laureātiem, kas izvirzīti septiņās kategorijās. Svinīgā apbalvošanas ceremonija pagaidām gan vēl nezināmā norises formātā ieplānota Latvijas Nacionālajā operā 2. martā, un to tiešraidē atspoguļos gan LTV1, gan Latvijas Radio 3 Klasika.

85 stundu mūzikas maratons 85. jubilejā. Raimonda Paula jubileju Latvijas Radio 2 svinēs četras dienas(5)

Raimonds Pauls 12. janvārī atzīmēs 85. jubileju, viņš ir Latvijas Radio 2 visvairāk atskaņotais komponists. Līdz šim Maestro dzimšanas dienā arvien ticis rīkots krāšņs koncerts ar pašu jubilāru pie klavierēm. Šoreiz par tādu var tikai sapņot, taču ne jubileja, ne mūzika, ne vēlme sveikt jubilāru nav atcelta. Atzīmējot Raimonda Paula 85. jubileju, no 9. līdz 12. janvārim Latvijas Radio 2 ēterā notiks grandiozas svinības – Maestro mūzikas četru dienu maratons, kura gaitā 85 stundu garumā skanēs tikai un vienīgi komponista mūzika.