Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +19 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Inese Lūsiņa

Vienreiz dzirdējis, atcerēsies visu mūžu. Opersvētku izrādē Traviata Siguldā dziedās Maija Kovaļevska un Dmitro Popovs

XXXI Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki no 26. līdz 28. jūlijam Siguldas pilsdrupu estrādē piedāvās četrus koncertus, bet šo svētku īpašais notikums būs Džuzepes Verdi operas Traviata oriģināliestudējums, kurā galvenajās lomās būs starptautiskas operzvaigznes – latviešu soprāns Maija Kovaļevska un ukraiņu tenors Dmitro Popovs.

Katra frāze kā ieelpa un izelpa

Vispirms es dziedāju vistām! Un viņas patiešām klausījās, – saka dziedātāja Monta Martinsone (35), kuras soprāns nu jau vismaz divpadsmit gadu skan senās mūzikas notikumos Latvijā. Tikmēr Lietuvā viņu pazīst kā laikmetīgās mūzikas izpildītāju.

Senie instrumenti un mākslīgais intelekts. Bauskā izskanēs senās mūzikas koncerti

Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālā Vivat Curlandia! ir iespēja redzēt, dzirdēt un izjust mūzikā viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka laika cilvēku dzīvi. Nedēļas nogalē 13. un 14. jūlijā Bauskas pilī, kultūras centrā un Svētā Gara baznīcā izskanēs senās mūzikas koncerti, īpaši mazajiem klausītājiem veltīts bērnu rīts Senie mūzikas instrumenti un visgaidītākais notikums – operas uzvedums vēsturiskajā sveču apgaismojumā.

Mūžīgais dzinulis. Intervija ar vijolnieci Kristīni Balanas

Ir jābūt gatavam dažādām situācijām – uzskata pasaulē atzītā latviešu vijolniece Kristīne Balanas. Viņa ir gatava gan divos koncertos nospēlēt visas Johana Sebastiāna Baha partitas un sonātes vijolei solo, gan iekļauties armijas disciplīnā

Labs starts. Intervija ar dziedātāju Etīnu Saulīti

"Mans vislielākais ieguvums ir Latvijas kontekstā – esmu pamanīta, par mani sāk interesēties. Tas nozīmē, ka aktīvāk varēšu sākt piedalīties Latvijas koncertdzīvē," pēc veiksmīgās dalības Hansa Gābora Belvederes jauno operdziedātāju konkursā atklāj soprāns Etīna Saulīte

Atdzimšana – no ciešanām līdz priekam. Tumsa un gaisma Daniila Bulajeva un domubiedru koncertā

Lielajā ģildē 21. jūnijā plkst. 19.00 notiks pēdējais orķestra koncerts pirms ēkas rekonstrukcijas. Tajā kamerorķestris Davinspiro Camerata kopā ar vijolnieku Daniilu Bulajevu, pianisti Agnesi Egliņu, čellisti Gunu Šnē, vibrofonistu Andreju Puškarevu un klarnetisti Annu Mariju Kubecku atskaņos D. Šostakoviča, M. Rihtera, G. Pelēča, A. Maskata un R. Paula mūziku.

Tagad Lučija, pēc tam Violeta

Jaunā dziedātāja Brigita Čirkše (26) par to, kāpēc ar darbu grib vēl pagaidīt, kāpēc ir patīkami dziedāt lauku kultūras namos, un arī par to, kāpēc svarīgi nebaidīties no skandāliem un atklāti runāt.

Mums sava seja ir jānotur. Festivāls Rīgas ritmi 2024 piedāvā māksliniekus, kurus publika neaizmirst

24. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls Rīgas ritmi norisināsies no 3. līdz 6. jūlijam, un galvenā koncertvieta arī šoreiz būs Rīgas Doma dārzs. Tur 4. un 5. jūlijā uzstāsies galvenie viesmākslinieki – Lielbritānijā dzīvojošais itāļu ģitārists Antonio Forčione, itāļu bandoneonists Daniēle di Bonaventura, kurš šoreiz muzicēs kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga, kubiešu pianists Horhe Lūiss Pačeko un amerikāņu dziedātājs Hosē Džeimss.

Talanta laiks

Mūsu priekšā ir talants – jaunais soprāns Etīna Saulīte. Tālāk ir jādarbina vispārzināmā formula, saskaņā ar kuru desmit procentiem talanta ir jāpievieno deviņdesmit procentu darba

Bezgalības krelles, klasika un džezs. Rīgas festivālu atklās astoņi pasaules pirmatskaņojumi

Ikgadējais Rīgas festivāls tiks atklāts ar vērienīgu Saules sistēmas planētu tvērumu mūzikā: 7. jūnijā plkst. 20.00 Lielajā ģildē Latvijas Radio koris Kaspara Putniņa vadībā izdziedās savu jauno koncertprogrammu Bezgalības krelles ar astoņu komponistu – Artura Maskata, Santas Ratnieces, Annas Fišeres, Mārtiņa Viļuma, Platona Buravicka, Ērika Ešenvalda, Jura Karlsona un Andra Dzenīša – jaundarbiem, kuri radīti ar Noras Ikstenas tekstiem.

Skarbs vīrs ar vairākām sejām

Emiļa Melngaiļa 150. jubilejā vērts atcerēties ne tikai viņa devumu mūzikā, bet arī atziņas, kurās rodama i asprātība, i vērojumi, i vērtējumi.

Svaiga avota ūdens. Intervija ar altistu Maksimu Risanovu

Piektdien, 24. maijā, orķestris Sinfonietta Rīga savā sezonas noslēguma koncertā uzstāsies ar slaveno altistu Maksimu Risanovu. Intervijā KDi Ukrainā dzimušais mūziķis stāsta, kā pašreizējos apstākļos var palīdzēt dzimtenei