Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Intervijas

Klaviermūzikas zelta laikmeta ceļš © DIENA(2)

Vienmēr esmu mīlējis pianistu ierakstus nevis tāpēc, ka tur var dzirdēt neaptveramu nošu ņirboņu, bet skanējuma nokrāsu dēļ - saka izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus, gatavojoties solokoncertam Dzintaru koncertzālē 5. februārī (plkst. 19.30).

Kristians Beils: Ja balvas ir vienīgais, kas motivē, tu esi muļķis(1)

Filmā _Gadsimta likme _viens no pašlaik talantīgākajiem Holivudas aktieriem Kristians Beils atveido Maiklu Beriju - smagā metāla mūziku mīlošu neirologu, kurš pievērsies noguldījumu fondu menedžera darbam. Beila atveidotā personība bija pirmā, kas prognozēja nenovēršamo ASV mājokļu tirgus sabrukumu 2005. gadā un tam sekojošo krīzi, kas attīstījās trīs gadus vēlāk.

Vilnis Vējš: Nealkstu dot padomus © DIENA(23)

"Es uzskatu, ka cenšos izvairīties no graujošas un indīgas kritikas. Tāpēc, ka man tā ir nepatīkami rakstīt un ļauties komentāru stila asprātību plūdiem arī neliekas cienīgi," saka mākslas kritiķis Vilnis Vējš

Raimonds Pauls: Es tikai eju un klanos © DIENA(43)

"Bieži vien spēlēju, kā ienāk prātā. Aizspēlējos. Tāda ir mana dzīvīte. Esmu apmierināts, ka esmu novilcis šo laiku un joprojām vēl varu izlīst uz skatuves," īsi pirms 80 gadu jubilejas saka Raimonds Pauls

Māra Zālīte: Cinismā un vienaldzībā nekas labs nevar rasties, nekas © DIENA(150)

Radošā raža uz dzejnieces Māras Zālītes galda vedina domāt, ka viņai par svētku dāvanām galva nav jālauza. Pieaugušos iepriecinās izdevniecībā Mansards tikko iznākušais krājums Dziesmu rakstā, kurā apkopoti tie Zālītes dzejoļi, kuri skan latviešu komponistu dziesmās, rokoperās, mūziklos un kantātēs. Bērnus - Edgara Folka ilustrācijām rotātais dzejolis - grāmatiņa Viens lācis vienā gaišā dienā vai jaunais Putnu operas DVD izdevums.