Laika ziņas
Šodien
Migla

Māksla

Šonedēļ noslēdzas pirmā Rīgas Biennāle

Lai apmeklētu Rīgas Starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli (RIBOCA1), ir atlikušas tikai dažas dienas. Izstādes Viss bija mūžīgs, līdz pārstāja tāds būt pēdējā dienā, 28. oktobrī, gaidāmi arī vairāki īpaši notikumi.

Trenažieris Vanšu tilta iekarotājiem © DIENA

Andra Brežes mākslai no sākta gala ir bijis raksturīgs teksta lietojums, svarīgs darbu elements ir mākslinieka āķīgi izgudrotie nosaukumi, un svarīgi arī stāsti, kuri ir jānojauš vai jāizdomā pašiem

LNMM būs skatāma īpaša portretam Latvijā veltīta izstāde

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, no 3. novembra līdz 2019. gada 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde Portrets Latvijā. 20. gadsimts. Sejas izteiksme, kas norisināsies vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē, izstāžu zālē Arsenāls un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, informēja muzeja Preses centra vadītāja Natālija Sujunšalijeva.

Pirmā Rīgas biennāle tuvojas izskaņai

Svētdien, 28. oktobrī, noslēgsies Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA). Lai pagūtu un iepazītu izstādē iekļauto 141 mākslas darbu, no kuriem liela daļa ir radīti īpaši šim notikumam, biennāles organizatori aicina neatlikt izstādes apmeklējumu uz pēdējo nedēļu.

Purvīša balvai nominē Maiju Kurševu un Ēriku Apaļo

Purvīša balvas 2019 nominācijām šī gada trešajā ceturksnī izvirzīti mākslinieki Maija Kurševa un Ēriks Apaļais, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) preses centra vadītāja Nataļja Sujunšalijeva.

Tallinā atklāj izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā

Šodien, 11. oktobrī, Igaunijas Mākslas muzejā KUMU Tallinā tiks atklāta izstāde Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā – vērienīgs visu triju Baltijas valstu simtgades kopprojekts, kas pirms tam ar ievērojamiem panākumiem bija izrādīts prestižajā Orsē muzejā Parīzē, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

Pieslēgums sieviešu lietu internetam © DIENA(1)

"Virtualitāte pasauli padara mazāk bīstamu. Virtuālajā telpā sievietes kļūst pamanāmas kā sabiedrības locekles – vairāk nekā jebkad agrāk kultūras vēsturē no Senās Grieķijas līdz mūsdienām," uzsver māksliniece un aktīviste Jasmina Tešanoviča, kura nesen viesojās Rīgā

Patiesības meklētāji kara miglā © DIENA

"Mēs ticam, ka arī mūsdienu pasaulē pastāv patiesība, kuru iespējams atklāt un pierādīt," saka viens no apvienības Forensic Architecture dalībniekiem fotogrāfs Ariels Keins. Forensic Architecture pārstāvēja Lielbritāniju Londonas Dizaina biennālē, un šogad komanda ir nominēta Tērnera balvai laikmetīgajā mākslā