Laika ziņas
Šodien
Migla

Māksla

Varbūt Pārdaugava ir jaunā Berlīne © DIENA

"Rīga var būt svarīgāka par Berlīni, un Bombeja var būt svarīgāka par Parīzi, jo viss ir atkarīgs, no kuras puses tu skaties," saka Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vadītāja un viena no festivāla Survival Kit kuratorēm Solvita Krese

Latvija iegūst galveno balvu Londonas dizaina biennālē(2)

Pirmdien, 3. septembrī, prestižajā Somerseta namā notika 2. Londonas dizaina biennāles balvu ceremonija, kurā galveno balvu par labāko dizainu saņēma Latviju pārstāvošā mākslinieka Artūra Analta un starpdisciplinārā dizaina uzņēmuma Variant Studio instalācija Matter to Matter, informēja Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare.

Rīgas biennāle guvusi plašu starptautisko mediju uzmanību

Pirmā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA1) pulcējusi jau vairāk nekā 30 000 apmeklētāju, kā arī par to vēstīts neskaitāmās publikācijās un apskatos tādos vadošos pasaules medijos kā Financial Times, BBC, Art-Review, Le Figaro, Culturetrip, Artnet, Vogue un Harper's Bazaar, informē RIBOCA1 pārstāve Inese Dābola.

Ko tu fotografētu, ja nebūtu ieslodzījumā? Pāri mūriem © DIENA

Latvijas kinovēsturē būtiskas ir dokumentālā kino meistara Herca Franka filmas Aizliegtā zona (1975) un Augstākā tiesa (1987), kurās režisors ieskatījās aiz dzeloņdrātīm, pat nāvinieka kamerā, mēģinot vienkārši saprast, kas notiek šajos cilvēkos. Šoreiz paskatīties uz pasauli ieslodzīto jauniešu acīm aicina franču fotogrāfs Žeremijs Jungs.

Rīgas biennāle aicina uz pedagogiem veltītu pasākumu Skolotāju diena

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) ielūdz Latvijas skolas un skolotājus īpaši pedagogiem veltītā Skolotāju dienā, kurā biennāles komanda iepazīstinās ar savu neformālās mākslas izglītības metodoloģiju un piedāvājumu skolām. Tāpat tiks sniegts ieskats Baltijas vērienīgākās izstādes saturā un darbos mākslas vēstnešu pavadībā.