Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Dziesmu un deju svētki zem Māra Bišofa mikroskopa © DIENA

"Tas bija uzdevums, kurus es tagad pildu ļoti reti, – es baudu dzīvi un zīmēju to, ko es gribu," sarunā ar laikrakstu Diena saka pazīstamais latviešu grafiķis Māris Bišofs, kurš izstādes kuratora Ulda Mākuļa izteikto ideju ir attīstījis divpadsmit jaunu zīmējumu ciklā Dziesmu un deju svētki. 12 sietspiedes, kas līdz 10. augustam ir aplūkojams galerijā Neputns (Tērbatas ielā 49/51), kā arī izdots īpašā 2019. gada kalendārā.

Vēlmju makšķerniece Velnezera krastā © DIENA

Runā, ka Velnezerā nedzīvo zivis un tā apkārtnē nedzied putni. Māksliniece Vika Eksta savā jaunākajā darbu sērijā Velnezers, kas ir skatāma ISSP galerijā Rīgā, apņēmusies ticēt visam, ko viņai stāsta.

Vācijā laikmetīgās mākslas izstādē Achtung / Mind the Gap skatāmi Romāna Korovina darbi

No 30. jūnija līdz 9. septembrim Vācijā, Brandenburgas reģionā, Lībrozes pilī (Schloss Liebrose) projekta XXIV Rohkunstbau ietvaros norisināsies starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde Uzmanīgi / Bīstama atstarpe (Achtung / Mind the Gap). Izstādē vienpadsmit uzaicināto mākslinieku vidū pirmo reizi piedalīsies arī autors no Latvijas – Romāns Korovins, informēja kuratore Iliana Veinberga.

Cēsu Vecajā alus brūzī būs apskatāmi 56 Eiropas jauno mākslinieku darbi

No 29. jūnija līdz 29. jūlijam – Cēsu Zinātnes, mākslas un gastronomijas centrā Brūzis norisināsies starptautiskās mākslas biennāles Eiropas jaunrade / JCE. Jeune Création Européenne ceļojošā izstāde, kurā būs apskatāmi 56 jaunās paaudzes mākslinieku darbi no septiņām Eiropas valstīm – Itālijas, Portugāles, Francijas, Dānijas, Rumānijas, Spānijas un Latvijas, informēja izstādes pārstāve G. Dātava.

Rīgā norisināsies elektroniskās mūzikas pasākums Ambereum Pagan Alliance

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle un mākslinieks Virons Erols Verts organizē Ambereum Pagan Alliance - vasaras saulgriežu sagaidīšanas pasākumu ar daudzveidīgu elektroniskās mūzikas programmu, kas norisināsies no 21. jūnija plkst.18 līdz 22. jūnija plkst.10 Andrejsalā, Andrejostas ielā 29.

Lauku kāzas un nimfas © DIENA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva galerijā ir atvērta izstāde Rembranta ēnā. Holandes oforts XVII gadsimtā.

Dzīvojamo namu kūpošais makets Venēcijā © DIENA(1)

Līdz 25. novembrim Venēcijas biennāles 16. Starptautiskajā arhitektūras izstādē būs skatāma arī Latvijas ekspozīcija Kopā un atsevišķi. Stāsts par daudzdzīvokļu ēkām simt gadu garumā pārvērsts par poētiskiem mākslas tēliem

Ainas no mūsu nākotnes un pagātnes © DIENA

Ekspozīcija Pārnēsājamās ainavas ir pieteikta kā Latvijas emigrācijas un trimdas mākslas izstāde, taču tās saturs ir plašāks un daudzslāņaināks par apkopojošu nozīmīgu mākslas darbu uzskaitījumu.