Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Inovācijas virzītājs. Sarunas par dizainu pasaulē un Latvijā ar nozares speciālistiem © DIENA

Līdz šā mēneša noslēgumam, 28. februārim, turpinās pieteikšanās Latvijas Dizaina gada balvas 2021 konkursam. Privātpersonas, dizaineri, uzņēmumi un organizācijas, kas izmanto dizainu kā inovācijas virzītāju un rada produktu vai pakalpojumu, var iesniegt savus pēdējos trijos gados tapušos darbus piecās pamatkategorijās: vides un interjera dizains, produktu dizains, grafikas dizains, digitālais dizains, kā arī pakalpojumu, politiku un stratēģiju dizains.

Studenti podkāstā iepazīstinās ar Latvijas Kultūras akadēmijas aktualitātēm(2)

No 2021. gada 2. februāra līdz pat maijam Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studenti platformā Spotify divas reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās – piedāvās interesentiem sekot līdzi aktualitātēm LKA studiju piedāvājumā, radošajos procesos, pētniecībā, kā arī starptautiskajā mobilitātē podkāsta LKA runā četrās tematiskajās sadaļās: Studenti runā, #nevarunepētīt, Dialogi un Kultūras Odiseja.

Sācies Kilograms kultūras 2020 fināla balsojums

Šodien, 1. februārī, sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā Kilograms kultūras 2020 fināla balsojums. Skatītāji un klausītāji aicināti izvēlēties savus 2020. gada iecienītākos kultūras notikumus deviņās kategorijās. Balsot iespējams vietnē http://kgkulturas.lsm.lv līdz 10. februāra pl. 23.59. Savukārt apbalvošanas ceremonija notiks 27. februārī, LTV1 un Replay.lv tiešraidē, informēja Latvijas Televīzijas pārstāvji.

Izteikti pieaudzis digitālais kultūras patēriņš – īpaši mūzikas un kino, tostarp Latvijas filmu(1)

Kultūras patēriņa un līdzdalības ietekmes pētījums, kas veikts, aptverot laika periodu no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada oktobrim, apliecina, ka izteikti pieaudzis digitālais kultūras patēriņš: par 32% pieaugusi Latvijas filmu skatīšanās tiešsaistē, par 23% palielinājusies ārvalstu filmu skatīšanās, savukārt par 22% – mūzikas klausīšanās tiešsaistē, informēja Kultūras ministrijā.

Paziņoti Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks 2020 nominanti

Žūrijas darbs pie Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks 2020 pretendentu novērtēšanas noslēdzies, un nu zināmi 30 balvas nominanti par paveikto 2020. gadā. Šogad balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas jau trīspadsmito reizi – 6. martā ceremonijā no Latgales vēstniecības Gors, kas būs skatāma tiešraidē LTV1, tiks paziņoti desmit balvas Boņuks 2020 ieguvēji un godināts arī balvas Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā saņēmējs.

Rozentālu viesistaba un Upīša kaķi. Memoriālie muzeji digitāli stāsta izcilu personību stāstus © DIENA

Memoriālo muzeju apvienībā ir desmit muzeju, kas pārstāv kultūras personības, kuras dzīvoja un radīja XIX un XX gadsimtā – Rainis un Aspazija, Janis Rozentāls, Rūdolfs Blaumanis, Jānis Akuraters, Krišjānis Barons, Andrejs Upīts, Ojārs Vācietis. Un, ja skolēniem tā ir obligātā izglītība, kad būtiskāki ir šo personību biogrāfijas dati, tad – jo tālāk no skolas, jo interese jau ir pavisam cita.

Notiks Latvijas Dizaina gada balvas informatīvs tiešsaistes seminārs

Līdz 28. februārim privātpersonas, dizaineri, uzņēmumi un organizācijas, kas izmanto dizainu kā inovācijas virzītāju un rada produktu vai pakalpojumu, var iesniegt pēdējo trīs gadu laikā radītus darbus Latvijas Dizaina gada balvas konkursam piecās kategorijās, savukārt ceturtdien, 28. janvārī, Latvijas Dizaina gada balvas Facebook kontā tiešsaistē notiks seminārs par darbu pieteikšanas kārtību, starptautisko žūriju un vērtēšanas kritērijiem, informēja balvas pārstāvji.

Viestura Meikšāna Runas skola izsludina vebināru introvertiem

Pirmdien, 1. februārī, Viestura Meikšāna izveidotā Runas skola rīkos vebināru 10 tehnikas introvertiem, ko vadīs režisors un psihologs Juris Rijnieks. Vebinārā lektors iepazīstinās ar praktiskiem paņēmieniem, kā publiskās runas laikā pārvaldīt emocijas, ķermeni, balsi un uztraukumu.

Izveidota virtuālā izstāde Barikādēm 30

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Sv. Pētera baznīcas pārvalde sadarbībā ar Latvijas nacionālo arhīvu (LNA) ir izveidojusi digitālo izstādi veltītu 1991. gada barikāžu 30. gadskārtai.

Latvijas Muzeju biedrības forumā nozares profesionāļi aktualizēs digitalizācijas un tehnoloģiju ienākšanu muzejā

Trešdien, 27. janvārī, platformā Zoom notiks ikgadējais Latvijas Muzeju biedrības (LMB) forums, šogad tā vadmotīvs – reālā virtualitāte. Paredzams, ka forumā piedalīsies vairāk nekā 150 nozares profesionāļi no visas Latvijas, lai kopā diskutētu par Covid-19 pandēmijas ieviestajām pārmaiņām un izaicinājumiem digitālo tehnoloģiju kontekstā, informēja LMB pārstāvji.