Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Ziņas

Izsludina konkursu uz Dailes teātra direktora amatu(1)

Kultūras ministrija (KM) izsludina atklātu konkursu uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) Dailes teātris valdes locekļa amatu. Pretendenti pieteikumus aicināti KM iesniegt mēneša laikā – līdz šī gada 2. decembrim, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Ir jādod iespēja! Ļaudis grib ne tikai rakt zemi © DIENA(3)

Kā dalība korī, deju kolektīvā, amatierkolektīvā, folkloras kopā, rokdarbu vai līnijdeju pulciņā attīsta paša dalībnieka prasmes un personību, un vai tā spēj būtiski ietekmēt sabiedrības kvalitāti? Vai radošā darbošanās palīdz cilvēkiem kļūt labākiem? Varbūt pat glābj viņus, pasargājot no truluma un maldu ceļiem sociāli nelabvēlīgā vidē, iedrošinot un parādot, ka ir arī cita – radoši un sociāli piepildīta dzīve? Un vai galvenais vērtību mērs ir sacensība tiecībā uz izcilību un iekļaušanās Dziesmu un Deju svētkos, kas ir vistiešākajā veidā atkarīga no izvērtējuma skatē?

Suminās Spēlmaņus – Rihardu Rudāku un Jāni Dreiblatu © DIENA

Dailes teātrī 23. novembrī notiks Gada balvas teātrī Spēlmaņu nakts 2018/2019 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kurā balvas Par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņems Valmieras Drāmas teātra aktieris Rihards Rudāks un Liepājas teātra aktieris Jānis Dreiblats.

Durvis ver interaktīvā Ziedoņa bibliotēka

Otrdien, 29. oktobrī, durvis ver Imanta Ziedoņa muzeja veidotā Ziedoņa bibliotēka. Turpmāk Rīgā, Sporta2 kvartālā ikviens interesents varēs iepazīties un pētīt Imanta Ziedoņa daiļradi. Ziedoņa bibliotēkas lasītavā īpaši veidotā interaktīvā Atklājumu skapī apkopotas teju visas no vairāk nekā 200 izdotajām grāmatām ar Imanta Ziedoņa darbiem, informēja Imanta Ziedoņa muzeja un bibliotēkas pārstāvji.

Aleksandra Čaka balvu saņem Andris Caune

Nominācijā par mākslinieciski augstvērtīgu un novatorisku Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā, grāmatniecībā, dizainā, arhitektūrā Aleksandra Čaka balva tika piešķirta Andrim Caunem par grāmatu Rīga laikmetu griežos. 1901-1918, informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Vineta Žilinska.

Rīgā diskutēs par arhitektūras lomu Baltijas jūras reģionā(1)

No 7. līdz 8. novembrim Rīgā H2O 6 kvartālā norisināsies Latvijas Arhitektu savienības un Baltijas Arhitektu savienību asociācijas (BAUA) rīkotā starptautiskā konference Architecture of Migration, kas pulcēs pilsētplānošanas, arhitektūras, mobilitātes un sociālo zinātņu ekspertus no desmit valstīm, informēja konferences rīkotāji.

Izdevniecībā Liels un mazs top interaktīvu uzdevumu grāmatu sērija Kā Lupatiņi mācījās

Novembra beigās izdevniecībā Liels un mazs tiks izdota jauna interaktīvu uzdevumu grāmatu sērija pirmsskolas vecuma bērniem Kā Lupatiņi mācījās. Novembrī tirdzniecībā būs pieejamas pirmās divas no piecām sērijas grāmatām: Lupatiņi pie galda un Lupatiņu pilsēta. Tās varēs iepazīt kopā ar īpašu palīgu – runājošo pildspalvu jeb digitālu ierīci, ar kuras palīdzību grāmatas ir ne tikai lasāmas, šķirstāmas un pētāmas, bet kļūst arī klausāmas, informēja izdevniecības pārstāve Alīse Nīgale.

Šogad gaismas festivāls Staro Rīga veltīts laikam, telpai, cilvēkam un gaismai

No 15. līdz 18. novembrim jau divpadsmito reizi norisināsies starptautiskais gaismas festivāls Staro Rīga. Šogad tā tēma būs 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas – laiks, telpa, cilvēks un gaisma, ko festivāla mākslinieki interpretējuši, katrs vadoties pēc savas radošās ieceres, informēja festivāla pārstāvji.

Oktobra beigās norisināsies 13. kultūras un mākslas aktualitātēm veltītā konference Kultūras krustpunkti

Četras dienas, no 29. oktobra līdz 1. novembrim, norisināsies trīspadsmitā kultūras un mākslas aktualitātēm veltītā konference Kultūras krustpunkti. Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) rīkotā konference ietvers vairākus notikumus: folkoratorija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, starptautiskā diena ar ārvalstu pētnieku piedalīšanos, plenārsēde ar vietējiem pētniekiem un praktiķiem, kas prezentēs savu pieredzi un pētījuma rezultātus par mākslas un pētniecības mijiedarbi, un sekciju diena ar vairāk nekā 80 referentiem deviņās tematiskajās sekcijās, informēja konferences koordinatore Aija Lūse.

Kultūras misionārs. Miris aktieris un režisors Laimonis Siliņš © DIENA

Laimonis Siliņš – aktieris un režisors, kuram visu radošo mūžu ir pietrūcis paša galvenā – savas dzimtenes Latvijas teātra skatuves. Un šodien, sveicot Laimoni ar dižo balvu, mēs, viņa seni draugi, no sirds priecājamies, ka Latvijas Dailes teātra skatuve ir tā vieta, kur viņš tiks sumināts. Vīrs, kurš nesavtīgi kalpojis savai tautai un teātrim, – tā 2013. gadā, saņemot Latvijas teātra balvu Spēlmaņu nakts par mūža ieguldījumu Latvijas teātra mākslā, cunftes brāli sveica Daina un Uldis Dumpji.

Mazajā ģildē notiks Ilonas Brūveres autorvakari

Atzīmējot kinorežisores, producentes, scenārija autores Ilonas Brūveres sešdesmit piekto dzimšanas dienu, RKTMC Mazā ģilde norisināsies režisores veidoto darbu Filmas. Fakti. Fragmenti un Ievainotais jātnieks kinoseansi.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā norisināsies Lāčplēša Kara ordeņa simtgadei veltīta izstāde

No 25. oktobra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Brīvības bulvārī 32 būs apskatāma izstāde 11 varoņstāsti. Lāčplēša Kara ordenis, tā kavalieri un Lāčplēša diena. Izstāde vēsta par ordeņa izveidi, sākot no apbalvojuma statūtu sastādīšanas, ordeņa metu izstrādes un beidzot ar tā izgatavošanu. Tajā arī apkopotas liecības par ordeņa pasniegšanas organizēšanu un Lāčplēša dienas svinību tradīcijām, informēja muzeja pārstāve Astrīda Burbicka.

Krītošo lapu orķestris © DIENA

Devītais festivāls Zemlika – muzikāli piedzīvojumi, teātris, māksla un dabas veltes divu dienu garumā mazākajā Latvijas pilsētā Durbē 18. un 19. oktobrī.