Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Piektdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Ziņas

Noslēgušies Valsts kultūrkapitāla fonda 2020. gada mērķprogrammu konkursi

Noslēdzies konkurss mērķprogrammā Valstiski nozīmīgi pasākumi, Latvijai -100, Daudzpusīgas profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana nacionālas vai reģionālas nozīmes attīstības centros Latvijas reģionos, Profesionālu nevaldības kultūras organizāciju atbalsts visās nozarēs, informēja VKKF pārstāve Jana Vērdiņa.

Latvijas paviljonu Venēcijas biennālē apmeklējuši vairāk nekā 300 000 skatītāju

Daigas Grantiņas veidotā ekspozīcija Saules Suns, kas pārstāvēja Latviju 58. Venēcijas mākslas biennālē, pulcējusi vairāk nekā 300 000 prestižās mākslas izstādes apmeklētāju, kas ir augstākais paviljona apmeklējums Latvijas dalības vēsturē, informēja Latvijas paviljona komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Megija Mīlberga.

Sāk padomju okupācijas piemiņas memoriāla būvniecību(2)

Līdztekus Okupācijas muzeja pārbūvei un Nākotnes nama būvniecībai Strēlnieku laukumā 1 VAS Valsts nekustamie īpašumi vadībā SIA Skonto būve sāk darbu pie padomju okupācijas piemiņas memoriāla-mākslas objekta Vēstures taktīla izveides, kurš piekļausies muzejam laukumā uz Daugavas pusi, informē VNĪ valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits.

Brīvdabas muzejā tiks svinēti ziemas saulgrieži un Bluķa vakars(1)

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā svētdien, 22. decembrī, no plkst. 12 līdz 16 tiks svinēti ziemas saulgrieži un Bluķa vakars. Gada īsākā diena un garākā nakts tiks atzīmēta ar tradicionālo bluķa vilkšanu un maskoto gājienu, skanīgām rotaļām kopā ar folkloras kopām, ziemīgām darbnīcām un gardumiem, kā arī amatnieku un mājražotāju tirdziņu, informēja muzeja pārstāvji.

Tehnoloģiju izcelts mākslas brīnums.Multimediālu izstāžu centrs ļauj "ienirt" mākslas darbos © DIENA

Vasarā saņēmuši daudz atzinīgu vārdu no rīdziniekiem un pilsētas viesiem par multimediālo izstādi Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim, tās rīkotāji "kaļ dzelzi, kamēr tā karsta", un iekārtojuši vērienīgu mākslas centru Digital Art House. Tajā no otrdienas, 17. decembra, skatāmas mākslinieku Mikelandželo Buonarroti un Gustava Klimta darbu multimediālās izstādes.

Sākas nākamā konkursa Supernova atlases kārta

Noslēgusies Supernova 2020 pirmās kārtas dziesmu vērtēšana, un noskaidrojies, ka dalību konkursa nākamajā kārtā turpina 28 dziesmas. Nākamā atlases kārta notiek 16. un 17. decembrī. Šajā kārtā dalībnieki klātienē uzstājas žūrijas priekšā. Šova fani visas 28 otrajā kārtā tikušās dziesmas varēs iepazīt janvārī, kad atlases materiāls tiks publicēts konkursa Supernova YouTube kanālā, informēja LTV pārstāve Krista Luīze Priedīte.

Nacionālie dārgumi drošībā © DIENA(2)

Satriecoši un satraucoši – tā Pulka ielas 8 muzeju krātuvju kompleksa atklāšanas svinīgajā ceremonijā vakar, 11. decembrī, raksturoja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors Arnis Radiņš, kurš atzinās, ka, būdams procesā iekšā visus 16 gadus, reizēm ir zaudējis cerību: "Šodien piepildījies Latvijas Nacionālā vēstures muzeja daudzu paaudžu darbinieku sapnis par kolekciju vērtībām un skaitam atbilstošām krātuvēm." Atklāšanas ceremonija notika zālē, kas vēlāk, kā atklāja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktore Māra Lāce, pārtaps grieķu un romiešu atlējumu ekspozīcijā. LNMM jaunajās krātuvēs glabās XX gs. otrās puses un mūsdienu mākslas kolekciju. "Tas tiešām ir saviļņojuši, ka mēs turpmākā gada laikā varēsim veikt kolekciju pārvietošanu," teica Māra Lāce.

Atklāj jauno muzeju krātuvi Pulka ielā(2)

Trešdien, 11. decembrī, tika atklāta Baltijas mērogā unikāla, augstākajām drošības un muzeja vērtību uzglabāšanas prasībām atbilstoša muzeju krātuve Pārdaugavā, Pulka ielā 8, kurā tiks uzglabāti, dokumentēti, restaurēti un eksponēti vairāk nekā divi miljoni muzeju krājuma vienību, informēja Valsts nekustamo īpašumu pārstāvji.