Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Paplašina VKKF Radošo personu nodarbinātības programmas atbalsta pretendentu loku

Ir paplašināts pretendentu loks, kas var pieteikties atbalstam Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammā Radošo personu nodarbinātības programma. Turpmāk uz atbalstu varēs pretendēt arī Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējas reģistrējušās pašnodarbinātās radošās personas, kuras laika posmā no 2020. gada 13. marta līdz 31. maijam ir saņēmušas autoratlīdzības maksājumus, kā arī VID administrēto dīkstāves pabalstu, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Tehnoloģijas maina arī idejas. LNB aicina Valsts prezidentu kļūt par divu nozīmīgu notikumu patronu © DIENA(1)

Tieši pirms gada Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijas ceremonija. 8. jūlijā prezidents ar kundzi Andru Leviti ar simbolisku vizīti pagodināja bibliotēku, tiekoties ar tās direktoru Andri Vilku, iepazīstoties ar Reto grāmatu un rokrakstu kolekciju, apskatot Brīvības pieminekļa izgaismošanas projektam veltīto izstādi, multimediju izstādi Tautasdziesmu teicējas. 1991 un izstādi Hernhūtiešu rokraksti. Pēc tam abu starpā notika neliela publiska saruna par mākslīgā intelekta problemātiku.

Top jauna laikmetīgās mākslas, teātra un dejas kultūrtelpa Točka(2)

No 21. augusta līdz 18. oktobrim bijušās gumijas izstrādājumu rūpnīcas Provodņiks telpās, tagadējā E. von Trompovska kvartālā, Sarkandaugavā, savu mājvietu radīs jauna laikmetīgās mākslas kultūrtelpa Točka, informēja viena no kultūras vietas veidotājām Beatrise Zaķe.

Kultūras jomas uzņēmēji, biedrības un nodibinājumi varēs pieteikties atbalstam jaunā mērķprogrammā(1)

Lai atbalstītu kultūras jomā strādājošos uzņēmējus, biedrības un nodibinājumus, kuru darbība bijusi ierobežota Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu dēļ, tiek veidota jauna Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogramma, ar kuras palīdzību uzņēmējiem, biedrībām un nodibinājumiem tiks daļēji kompensētas Covid-19 ierobežojumu pastāvēšanas laikā radušās tiešās darbības izmaksas, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

VNĪ: Jaunā Rīgas teātra būvniekam SBSC būs visaptveroša atbildība par būvdarbiem

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) sadarbība ar Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvnieku - piegādātāju apvienību SBSC - turpmāk notiks pēc principa Projektē un būvē, kas nozīmē līguma izpildītāja visaptverošu atbildību par būvdarbiem un ļaus ātrāk risināt radušos izaicinājumus, ceturtdien būvlaukuma nodošanas pasākumā sacīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Jūrmala vasarā aicina baudīt koncertus un izstādes

Jūrmala aicina uz piektdienas vasaras koncertiem Horna dārzā Majoros. Brīvdabas koncertu sākums plkst. 18; ieeja bez maksas. Savukārt Jūrmalas izstāžu telpas piedāvā dažādas mākslas izstādes, tostarp – izstādes pilsētvidē.

Sākas pieteikšanās Kuldīgas radošajai vasaras skolai

Kuldīgas novada pašvaldības Mākslinieku rezidence aicina interesentus pieteikties Kuldīgas radošajai vasaras skolai Pakalpojuma dizains muzejos, kas notiks no 16. līdz 20. augustam Kuldīgā. Piecu dienu laikā pieredzējušu pasniedzēju vadībā dalībnieki iepazīs pakalpojuma dizainu kā universālu un plaši pielietojamu dizaina domāšanas metodi – lielisku palīglīdzekli ikdienas darbā.

Siguldas pils kvartāla svētkos atklās Dzīvā sudraba muzeju(1)

Piektdien, 10. jūlijā, no plkst. 16 notiks Siguldas pils kvartāla svētki, kuru laikā durvis vērs Dzīvā sudraba muzejs. Tā ekspozīcijas veidojis juvelieris, mākslinieks un filozofs Oļegs Auzers. Notiks arī dažādas radošas darbnīcas un grupas QueenTessence un Riharda Saules, koncerts, kurā skanēs rokgrupas Queen dziesmas, informēja Siguldas pašvaldības pārstāvji.

Izsludināta pieteikšanās kino un fotogrāfijas vasaras skolai Dabas parādības Cēsīs

No 2. līdz 9. augustam Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs norisināsies pirmā apvienotā ISSP un Baltic Analog Lab Kino un fotogrāfijas vasaras skola Dabas parādības. Tās fokusā būs fascinējošā dabas pasaule un radības mums apkārt. Papildu četrām analogā kino un fotogrāfijas darbnīcām programmā būs diskusijas un vieslekcijas, kuras vadīs dažādu dabas parādību pētnieki, vides zinātnieki un citi eksperti. Pieteikties dalībai iespējams līdz 14. jūlijam, informēja vasaras skolas rīkotāji.

Serebreņņikovs nepārsūdzēs tiesas spriedumu(5)

Režisors Kirils Serebreņņikovs, ko Maskavas Meščanskas rajona tiesa 26. jūnijā atzina par vainīgu liela apmēra krāpšanā, nolēmis spriedumu nepārsūdzēt, paziņojis viņa advokāts Dmitrijs Haritonovs.

VNĪ nodos Jaunā Rīgas teātra būvlaukumu piegādātāju apvienībai SBSC(1)

Ceturtdien, 9. jūlijā, pulksten 11 Lāčplēša ielā 25, Rīgā, VAS Valsts nekustamie īpašumi ( VNĪ) nodos Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvlaukumu iepirkuma uzvarētājam – piegādātāju apvienībai SBSC – vēsturiskās ēkas pārbūvei atbilstoši moderna, Eiropas līmeņa teātra vajadzībām, informē VNĪ korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Inta Plūmiņa.

Slavenais čellists Miša Maiskis pasniegs meistarklases Latvijas jaunajiem čellistiem

Festivāla Rīga Jūrmala akadēmijas ietvaros pasaules slavenais čellists, bijušais rīdzinieks Miša Maiskis pasniegs tiešsaistes meistarklases jaunajiem talantiem no Latvijas. Meistarklase notiks 8. jūlijā pulksten 15:00, piedaloties čellistiem no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klāvam Jankevicam, Ernestam Cīrulim un Tomasam Ančam, un tā būs skatāma publiski festivāla Facebook kanālā. Meistarklasi moderēs komponists, mūzikas žurnālists un kritiķis Edgars Raginskis.