Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

FOTO: Izcilības balvu kultūrā iegūst LNMM, Rolands Kalniņš un Nora Ikstena(1)

Latvijas Mūzikas akadēmijā svinīgā apbalvošanas ceremonijā trešdienas vakarā paziņoti 2018. gada Izcilības balvas kultūrā laureāti – kinorežisors Rolands Kalniņš, rakstniece Nora Ikstena un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM). Katrs laureāts saņēma mākslinieka Kristapa Andersona veidotu balvu un 7000 eiro naudas prēmiju, vēsta Kultūras ministrija.

No Kronvalda parka pērn aizvestā instalācija Pērtiķis Sems atkārtoti eksponēta(2)

Gatavojoties nākamajam festivālam Tēlniecības kvadriennāle 2020 Jaunajā Teikā eksponēta iedzīvotāju iemīļotā pilsētvides instalācija Pērtiķis Sems, kas pērnā gada rudenī no Kronvalda parka tika pārvesta uz bērnu izklaides parku Avārijas Brigāde, preses konferencē norādīja festivāla rīkotāju pārstāve Kristiāna Kārkliņa.

Aicina uz konferenci Vēstures poētika un politika teātrī un kino

No 29. novembra līdz 1. decembrim notiks Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un LKA Zinātniskās pētniecības centra (ZPC) rīkotā starptautiskā zinātniskā konference Vēstures poētika un politika teātrī un kino (Poetics and Politics of History in Film and Theatre), informēja pasākuma pārstāve Aija Lūse.

18. novembra vakarā aicina vērot gaismas uzvedumu Saules mūžs(1)

Šā gada 18. novembrī plkst.21 pēc kopīgas Latvijas valsts himnas dziedāšanas 11. novembra krastmalā ikviens aicināts vērot valsts simtgades jubilejai veltīto gaismas uzvedumu Saules mūžs – vizuāli muzikālu stāstu sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās veidošanu līdz šodienai ar apliecinājumu Latvijas nākotnei, ticību Latvijas tautai un ikkatram iedzīvotājam.

Atvadīšanās no Terēzes Brokas notiks 26. oktobrī

Pa zeltainām rudens lapām klātu ceļu 22. oktobra vakarā Mūžībā aizgājusi izcilā kordiriģente un skolotāja Maestro Terēzija Broka, pazīstama arī kā Terēze Broka (1925.—2018.). Noslēdzies skaists, bagāts mūžs, kas pilnībā veltīts kora mūzikas attīstībai Latgalē.

Šogad konference Kultūras krustpunkti veltīta svētkiem un svinēšanai

No 1. līdz 3. novembrim norisināsies divpadsmitā kultūras un mākslu zinātnēm un aktualitātēm veltītā konference Kultūras Krustpunkti, kas šogad veltīta Latvijas valsts simtgadei, tāpēc konferences virstēma šajā gadā ir Dzimšana, svētki un svinēšana kultūrā, informēja LKA pārstāve Aija Lūse.