Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

12 000 dejotāju piedalās tautas deju lielkoncerta fināla videoklipā Svinēt Sauli(1)

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta Saule vija zelta rotu radošā darba grupa uzsākusi darbu pie vienota lielkoncerta fināla videoklipa Svinēt Sauli izveides, kurā savu dalību ir pieteikuši 629 kolektīvi ar aptuveni 12 000 dalībnieku, iknformēja XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Sācies Kilograms kultūras pavasara balsojums

Pirmdien, 17. maijā, sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā Kilograms kultūras 2021 pavasara balsojums. Tāpat kā pērn, arī šogad balvas nominantus skatītāji un klausītāji izvirzīs trijos balsojumos, informēja LTV komunikācijas speciāliste Anita Jansone.

Rīgas cirka ēkas būvnieks būs Aidaco Group

Rīgas cirka atklātajā konkursā Rīgas cirka vēsturiskās ēkas Merķeļa ielā 4, Rīgā, pārbūve par uzvarētāju atzīta personu apvienība Aidaco Group, informēja Rīgas cirka komunikācijas projektu vadītāja Zane Volkinšteine.

Krāsainā Latvija un dzīvnieki pilsētā. Muzeju nakts – svaigā gaisā, virtuālās izstādēs un diskusijās © DIENA

Pērn tā tika atcelta, taču šogad visiem jau māksla rokā – kultūras norises ierobežojumu apstākļos ir iespējamas arī virtuālajā vidē vai āra ekspozīcijās, tāpēc šopavasar Muzeju nakts būs! Tajā ikviens aicināts piedalīties 15. maija pievakarē, – Latvijas muzeji ir sagatavojuši gana plašu aktivitāšu piedāvājumu, ko baudīt individuāli un bez drūzmas. Šīgada Muzeju nakts tēma ir Robežas.

Izstrādāts Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku e-dziesmusvētku koncepts

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Rīcības komitejas sēdē tika prezentēts drošu svētku norises scenārijs, kura pamatmērķis ir stiprināt bērnu un jauniešu psihoemocionālo labbūtību, noslēgt šo svētku ciklu, dokumentējot svētku dalībniekus, programmu, repertuāru videoversijā un atstāt vēsturei liecības par šiem svētkiem, pasakot paldies dalībniekiem un pedagogiem, kas gatavojās svētkiem vairāku gadu garumā, informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Latvijas paviljonu Venēcijas arhitektūras biennālē atklās tiešsaistē

Patlaban Venēcijā arhitektu biroja NRJA uzraudzībā norit intensīvi Latvijas ekspozīcijas uzbūves un sagatavošanās darbi, lai 21. maijā atklātu Latvijas paviljonu Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai. Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē. Latvija tajā piedalās jau devīto reizi, un šoreiz dota iespēja ikvienam attālināti sekot līdzi paviljona atklāšanai, informēja Latvijas paviljona pārstāvji.

Ko noklusē parka taciņa, koks un celms. Rīgas parkos – ar audiogidu © DIENA

"Audiogids ir fantastisks medijs. Pašai žēl, ka agrāk nezināju, kas tas tāds. Lai izstaigātu dažādu valstu tūrisma objektus, ielas, pilis, parkus, vajag tik "glaudāmo" telefonu un lejupielādēt bezmaksas aplikāciju izi.Travel," stāsta Rīgas mežu projektu vadītāja Anitra Tooma, kura nu pati veidojusi tekstus, lai ar audiogida palīdzību šajā lietotnē ikviens interesents varētu iepazīt arī Rīgas dārzus un parkus.

Tiešsaistē norisināsies ikgadējā Kultūras akadēmijas studējošo konference ZinātMāksla

20. un 21. maijā tiešsaistē norisināsies ikgadējā Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) starpdisciplinārā studējošo konference ZinātMāksla, aicinot uz diskusijām, sarunām un referātiem par aktuālākajām LKA studentu uzmanības centrā nonākušajām pētnieciskajām tēmām. Konferences norise ir apliecinājums pētniecības "dzīvesgribai", jauno zinātnieku elastībai un sīkstumam, kas nodrošināja jēgpilnu pētniecisku darbību arī COVIDlaika studiju procesā, informēja akadēmijas pārstāvji.

Latvijas Arhitektu savienība paplašina koncertzāles potenciālo novietņu sarakstu, iekļaujot tajā Kongresu namu

Latvijas Arhitektu savienība (LAS), izvērtējot Rīgas domes aicinājumu iekļaut Rīgas Kongresu namu nacionālās akustiskās koncertzāles potenciālo novietņu atlases sarakstā ar mērķi izskatīt šo novietni kā iespējamo kandidāti koncertzāles projekta īstenošanai, nolēmusi paplašināt padziļinātai izpētei atlasīto novietņu sarakstu. Par šo LAS lēmumu ir informēta gan Kultūras ministrija, gan Rīgas dome, informēja LAS valdes priekšsēdētāja Māra Vaivode.