Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Ziņas

Sākas gaismas festivāls Staro Rīga(2)

Divpadsmitais starptautiskais gaismas festivāls Staro Rīga norisināsies no 15. līdz 18. novembrim. Tajā būs apskatāmi pavisam 35 mākslas objekti. 22 no tiem ir konkursa komisijas atlasīti mākslinieku iesniegtie darbi, kas veido pamatprogrammu. Festivāla kartē tās objekti atzīmēti ar sārtiem numuriem. 21 objekts būs izvietots ērti izstaigājamā maršrutā vecpilsētā un Rīgas centrā, bet vēl viens būs apskatāms Āgenskalna tirgū Pārdaugavā, informēja festivāla pārstāvji.

Svētkos parādīs dāvinājumu © DIENA(1)

Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam (LNVM) 18. novembris, līdzīgi kā 4. maijs, ir nevis atpūtas diena, bet karstākais darbalaiks. Tā būs arī šogad, kad četras reizes skatītājiem tiks parādīts teatralizēts stāsts Latviju dibināsim rīt. Taču ne mazāk nozīmīgs pasākums gaidāms šopēcpusdien, kad muzeja telpās tiks atrādīts nozīmīgs dāvinājums – Paula, Klāras un Bruno Kalniņu ģimenes priekšmeti, no kuriem daļa būs apskatāmi izstādē Latvijas gadsimts no 15. līdz 19. novembrim.

Latvijā viesosies pārstāvji no iepriekšējām Frankfurtes grāmatu tirgus viesu valstīm

No 19. līdz 20. novembrim Latvijā viesosies pārstāvji no iepriekšējām Frankfurtes grāmatu tirgus viesu valstīm – Somijas un Gruzijas – , kā arī 2022. gada viesu valsts – Slovēnijas. Vizītes laikā viesi dalīsies ar pieredzi šādas dalības organizēšanā, kā arī pastāstīs par sasniegtajiem rezultātiem, informēja platformas Latvian Literature pārstāve Anete Konste.

FOTO: Lielā Kristapa balvu pasniegšanas ceremonija

12. novembrī kinoteātrī Splendid Palace tika godināti Lielā Kristapa laureāti. Latvijas nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma ieguva režisora Jura Kursieša filma Oļegs. Labākā spēlfilmas režisora titulu ieguvis Jānis Ābele par darbu filmā Jelgava ’94. Labākās aktrises balvu saņēmusi Kristīne Nevarauska par lomu filmā Nekas mūs neapturēs, bet par labāko aktieri atzīts Jēkabs Reinis par lomu filmā Sarkanais mežs. Balvu par mūža ieguldījumu filmu mākslā šogad saņēma režisors Varis Brasla.

Atklāti visi ideju foruma TEDxRiga 2019 runātāji

22. novembrī notiks astotais ideju forums TEDxRiga, kurā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā idejās dalīsies atzīti pašmāju un ārzemju viesi. Šogad foruma tēma būs Together jeb Kopā, un nupat atklāti visi ideju foruma runātāji, informēja TEDxRiga pārstāve Laima Melkina.

Miris producents Niks Pauels

Pagājušajā nedēļā, 7.novembrī, 69 gadu vecumā mūžībā devies britu mūzikas un filmu producents Niks Pauels.

Baltijas arhitektu savienību asociācijas balvu iegūst Ruta Rinkule

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA absolvente Ruta Rinkule ieguvusi Baltijas arhitektu savienību asociācijas (BAUA) 2019. gada arhitektūras skolu absolventu balvu par izstrādāto maģistra darbu Saulkrastu novada teritorijas “Silmala” lokālplānojums, mainot teritorijas lietošanas veidu no dārzkopības uz dzīvojamo, informēja pasākuma organizatori.

Liepājā pulcējas 80 mākslas festivālu vadītāji no 14 Eiropas valstīm

Lai apmainītos idejām un rastu jaunas starptautiskas sadarbības iespējas, no 7. līdz 8. novembrim Liepājas koncertzālē Lielais dzintars norisinās konference Nordic-Baltic Arts Festival Conference 2019, kas pulcē 80 dažādu jomu mākslas un kultūras festivālu direktorus, mākslinieciskos vadītājus un citus nozares profesionāļus no 14 valstīm, informēja Lielais dzintars mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Santa Margeviča.

Četru Latvijas jauno arhitektu darbi nominēti Baltijas arhitektu savienību asociācijas balvai(2)

Četru Latvijas jauno arhitektu darbi nominēti ikgadējai Baltijas arhitektu savienību asociācijas (BAUA) arhitektūras skolu absolventu balvai. Tai kopumā pretendē septiņu Baltijas arhitektūras skolu 16 izcilākie bakalaura un maģistra programmu studentu darbi. Balvu labākajam no tiem pasniegs svinīgā ceremonijā sestdien, 9. novembrī, plkst. 19.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, informēja komunikācijas koordinatore Elvīra Kukule-Matroze.

Sāksies biļešu pārdošana uz Dailes teātra janvāra izrādēm

Trešdien, 6. novembrī, Dailes teātris sāks tirgot biļetes uz repertuāra izrādēm 2020. gada janvārī. Repertuārā iekļautas arī divas pirmizrādes – Floriana Zellera Māte Intara Rešetina režijā un Filisas Nādžas Talantīgais misters Riplijs Lauras Grozas-Ķiberes režijā, informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.