Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Konkursā uz Dailes teātra valdes locekļa amatu pieteikušies 13 kandidāti(3)

Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā atklātā konkursā uz VSIA Dailes teātris valdes locekļa amatu pieteikumus iesnieguši 13 pretendenti. Pretendentu atbilstība tiks vērtēta divās kārtās - pretendentu atlasē un daļēji strukturētās intervijās, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Latvijas Televīzijā būs skatāms raidījums par jaunāko latviešu filmu tapšanu

No 12. decembra LTV būs skatāms jauns raidījums par latviešu kino tapšanu. Latvijas filmas Latvijas šodienai turpinās iepriekš sākto kursu, kurā raidījumu cikls sekoja simtgades filmu tapšanai. Pēdējie divi gadi Latvijas kino industrijā ir bijuši īpaši ražīgi, un simtgades filmu birums ir pierādījis, ka Latvijas kino rada vērtīgus stāstus, tomēr arī tagad tā nesnauž, un jaunais dokumentālais cikls atklās piecu jaunu filmu tapšanas stāstus. Jaunais raidījums ļaus ielūkoties filmu Spogulī, Kurp vedīs ceļš, Mans mīļākais karš, Bedre un Pilsēta pie upes tapšanas aizkulisēs – sākot ar aktieru atlasi, beidzot ar filmas ieskaņošanu.

FOTO: Pasniegtas Autortiesību bezgalības balvas(1)

Šodien, 3.decembrī, pasniegtas Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) Autortiesību bezgalības balvas par darbu plašu un daudzveidīgu izmantojumu 2018. un 2019.gadā.

Ziedo arī tu! Šī gada labdarības maratona Dod Pieci! himnu sarakstījis Raimonds Tiguls(1)

No otrdienas, 3. decembra, dodpieci.lv mājaslapā sākas dziesmu pieteikšana šī gada labdarības maratonam Dod Pieci! Par minimālo ziedojumu 5 eiro ziedotāji maratona laikā pieci.lv ēterā varēs dzirdēt savu mīļāko mākslinieku kompozīcijas, tostarp Raimonda Tiguļa īpaši šim labdarības maratonam radīto un Rīgas Doma zēnu kora izpildīto himnu Klusi čukst Dievs diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā. Dziesmas vārdu autore ir dramaturģe un dzejniece Rasa Bugavičute-Pēce. Himnas video klipu radījusi Latvijas Televīzija režisores Zanes Gargažinas vadībā, informēja LR sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Zomerovska.

Valsts kultūrkapitāla fonds plāno izsludināt jaunu mērķprogrammu radošā darba atbalstam(4)

Pateicoties Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvai un Kultūras ministrijas atbalstam, Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padome pieņēmusi lēmumu 2020. gadā organizēt konkursu Jaunrades stipendiju mērķprogramma. Mērķprogramma mērķēta uz profesionāļiem, kas savā iepriekšējā darbībā ir apliecinājuši profesionalitāti un devuši ieguldījumu nozares attīstībā, informēja VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Vērdiņa.

Izcilības balvas kultūrā saņem Elīna Garanča, Anna Laudere un Imants Lancmanis(12)

Svinīgā ceremonijā Latvijas Mākslas akadēmijas aulā 28. novembra vakarā tika pasniegtas Izcilības balvas kultūrā. Īpašos apbalvojumus par izciliem starptautiskiem sasniegumiem saņēma operdziedātāja Elīna Garanča, baletdejotāja Anna Laudere un gleznotājs, mākslas vēsturnieks un ilggadējais Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis. Katrs laureāts saņēma mākslinieka Kristapa Andersona veidotu balvu un naudas prēmiju 7 000 eiro apmērā, informēja KM pārstāvji.

Modes dizaineru konkursā Meringue uzvar Una Bērziņa

Par jauno modes dizaineru konkursa Meringue uzvarētāju kļuvusi Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente Una Bērziņa ar kolekciju Stāsti. 1. daļa un laureātu titulu ieguvušas Anitas Leinas kolekcija Virpuļojošais lidojums un Milēnas Emīlijas Seržantes kolekcija Frekvence. Uzvarētāja un laureātes balvā saņem iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā jauno dizaineru konkursā vai papildināt zināšanas ārzemēs, informēja Latvijas Modes palātas valdes priekšsēdētāja Dita Danosa.

Ar filmas Geto stāsti. Rīga seansu un diskusiju pieminēs pirms 78 gadiem Rumbulā noslepkavotos 25 000 Latvijas pilsoņus

Pieminot pirms 78 gadiem Rumbulā noslepkavotos 25 000 Latvijas pilsoņus, 30. novembrī plkst. 14 Kaņepes kultūras centra otrajā stāvā kinoteātrī Augusts bezmaksas seansā tiks izrādīta 2013. gadā tapusī režisores Lindas Oltes dokumentālā filma Geto stāsti. Rīga, kurā apkopoti Rīgas geto un holokaustu pārdzīvojušo stāsti. Pēc filmas norisināsies diskusija Vai mūsdienās būtu iespējams Holokausts?, informēja pasākuma organizatoru pārstāvis Andrejs Vīksna.

Hanzas peronā notiks pasākumu un koncertu cikls bērniem un pieaugušajiem Ziemassvētku Svētdieņi

Ziemassvētku Svētdieņos norisināsies izrādes, koncerti, spēles un aktivitātes kā bērniem, tā pieaugušajiem. Sadarbībā ar Rimi un Bērnu slimnīcas fondu Ziemassvētku Svētdienis reizē būs arī sirsnīgās labdarības akcijas Eņģeļi pār Latviju māja, kurā varēs iepriecināt daudzus bērnus un viņu vecākus, dāvinot to, kas patiesi svarīgs – iespēju būt veselam un laimīgam. Svētdieņi notiks 8., 15., 22. un 29. decembrī no plkst. 11 līdz 20.