Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Sācies balvas Kilograms kultūras ziemas balsojums

Pirmdien, 6. janvārī, portālā LSM.lv sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā Kilograms kultūras ziemas balsojums. Līdz 17. janvārim vietnē http://kgkulturas.lsm.lv iespējams balsot par darbiem astoņās kategorijās. Ziemas balsojumā iekļauti sabiedrisko mediju žūrijas redzējumā labākie un vērtīgākie darbi, kas tapuši vai iznākuši laika posmā no 2019. gada septembra līdz decembrim, informēja komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Mākslinieki parasti nekar gleznas tumsā. Normunda Naumaņa Gada balvas mākslas kritikā nominantu aptauja © DIENA

Jaunajā Rīgas teātrī 6. janvārī sarīkojumā NN nakts tiks pasniegta Normunda Naumaņa vārdā nosauktā Gada balva mākslas kritikā un Jaunā kritiķa/kritiķes veicināšanas balva. Laureāts saņems stipendiju 1500 eiro, kuru atbalsta tehnoloģiju uzņēmums Tilde. Jaunā kritiķa/kritiķes veicināšanas balvas laureāts, kura vārdu žūrija paziņos 6. janvārī, pirmo reizi saņems arī naudas balva 500 eiro, to atbalsta SIA Kurekss. Žūrija vērtēja recenzijas, kas publicētas laikposmā no 2018. gada 1. decembra līdz 2019. gada 1. decembrim.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija janvārī svin 100. jubileju

2020. gada janvārī tiks svinēti 100 gadi kopš Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) dibināšanas. Svinību programmā paredzēti dažādi notikumi, kulmināciju sasniedzot 11. janvārī – dienā, kad pirms 100 gadiem ar svinīgu atklāšanas koncertu savu darbību sāka Latvijas Konservatorija (tagadējā Mūzikas akadēmija), informēja Latvijas mūzikas akadēmija pārstāvji.

Zināmi V pasaules diktāta latviešu valodā rezultāti(1)

Jubilejas – V – pasaules diktātā latviešu valodā, kas norisinājās 2019. gada 9. novembrī, tiešsaistē vietnē raksti.org un klātienē kopā piedalījās 2042 interesenti (attiecīgi 1249 un 793), kas ir par 24% vairāk nekā 2018. gadā, kad Latvijā un ārzemēs diktātu rakstīja 1648 cilvēki. Pārbaudei pieņemto darbu skaitā bija seši diktāti bez kļūdām un 14 – ar vienu kļūdu.

Miris igauņu mākslinieks Pēters Alliks

Igaunijā 53 gadu vecumā miris mākslinieks, viens no mākslinieku grupas Kursi Koolkond (Kursi skola) dibinātājiem Pēters Alliks, kura darbi vairākkārt bijuši skatāmi izstādēs arī Latvijā.

Aicina pieteikties radošo braucienu finansiālam atbalstam

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas Kultūra ietvaros ir izsludināts pirmais šī gada pieteikšanās termiņš finansiālam atbalstam radošiem braucieniem. Pieteikumus var iesniegt profesionāli mākslinieki un citu radošo profesiju pārstāvji visās mākslas un kultūras jomās, informēja Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā kultūras padomniece Ginta Tropa.

Noslēgušies Valsts kultūrkapitāla fonda 2020. gada mērķprogrammu konkursi

Noslēdzies konkurss mērķprogrammā Valstiski nozīmīgi pasākumi, Latvijai -100, Daudzpusīgas profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana nacionālas vai reģionālas nozīmes attīstības centros Latvijas reģionos, Profesionālu nevaldības kultūras organizāciju atbalsts visās nozarēs, informēja VKKF pārstāve Jana Vērdiņa.

Latvijas paviljonu Venēcijas biennālē apmeklējuši vairāk nekā 300 000 skatītāju

Daigas Grantiņas veidotā ekspozīcija Saules Suns, kas pārstāvēja Latviju 58. Venēcijas mākslas biennālē, pulcējusi vairāk nekā 300 000 prestižās mākslas izstādes apmeklētāju, kas ir augstākais paviljona apmeklējums Latvijas dalības vēsturē, informēja Latvijas paviljona komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Megija Mīlberga.

Sāk padomju okupācijas piemiņas memoriāla būvniecību(2)

Līdztekus Okupācijas muzeja pārbūvei un Nākotnes nama būvniecībai Strēlnieku laukumā 1 VAS Valsts nekustamie īpašumi vadībā SIA Skonto būve sāk darbu pie padomju okupācijas piemiņas memoriāla-mākslas objekta Vēstures taktīla izveides, kurš piekļausies muzejam laukumā uz Daugavas pusi, informē VNĪ valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits.

Brīvdabas muzejā tiks svinēti ziemas saulgrieži un Bluķa vakars(1)

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā svētdien, 22. decembrī, no plkst. 12 līdz 16 tiks svinēti ziemas saulgrieži un Bluķa vakars. Gada īsākā diena un garākā nakts tiks atzīmēta ar tradicionālo bluķa vilkšanu un maskoto gājienu, skanīgām rotaļām kopā ar folkloras kopām, ziemīgām darbnīcām un gardumiem, kā arī amatnieku un mājražotāju tirdziņu, informēja muzeja pārstāvji.

Tehnoloģiju izcelts mākslas brīnums.Multimediālu izstāžu centrs ļauj "ienirt" mākslas darbos © DIENA

Vasarā saņēmuši daudz atzinīgu vārdu no rīdziniekiem un pilsētas viesiem par multimediālo izstādi Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim, tās rīkotāji "kaļ dzelzi, kamēr tā karsta", un iekārtojuši vērienīgu mākslas centru Digital Art House. Tajā no otrdienas, 17. decembra, skatāmas mākslinieku Mikelandželo Buonarroti un Gustava Klimta darbu multimediālās izstādes.