Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Novados

Piesārņojums Šuņupē vēl nav likvidēts

Pirmdien SIA VentEko vēl turpina naftas produktu piesārņojuma likvidēšanu Šuņupē, Daugavpilī, un darbi varētu noslēgties tuvākajās dienās, aģentūru LETA informēja pilsētas Komunālās saimniecības pārvaldes vides inženieris Kaspars Laizāns.

Kariņš: Pašvaldībām aktīvāk jāplāno savs budžets(15)

Pašvaldību budžeti 2019.gadā augs kopumā par 90 miljoniem eiro, tāpēc pirms prasīt papildus līdzekļus, tām aktīvāk jāplāno savi budžeti, pirmdien paplašinātajā valdības komitejas sēdē teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Elejā plunčāties varēs vēlāk © DIENA

Jelgavas novada pašvaldība nolēmusi pārtraukt vairāk nekā pusgadu ilgušo iepirkumu, kas paredzēja īstenot vienu no pēdējā laika grandiozākajiem projektiem Latvijas novados – zema enerģijas patēriņa sporta halles un peldbaseina būvniecību. Piedāvājumi krietni pārsnieguši pašvaldības finansiālās iespējas un saimnieciski izdevīga projekta robežas.

Sāpīgā Jelgavas skolu reorganizācija © DIENA

Neskatoties uz skolēnu vecāku iebldumiem, Jelgavas pilsētas dome februāra pēdējā dienā diezgan lielā vienprātībā nolēma, ka Jelgavas 2. pamatskolu pievienos Jelgavas 5. vidusskolai un Jelgavas 6. vidusskolai. Jelgavas 2. pamatskolas skolēnu vecāki iepriekš nenoliedza, ka pārmaiņas pilsētas skolu tīklā ir vajadzīgas, tomēr pauda neizpratni par to, ka tas notiks tieši uz Jelgavas 2. pamatskolas rēķina – skolas ar vairāk nekā 600 skolēniem un senām tradīcijām. Iecerēto skolu tīkla sakārtošanu pilsētā, kas ietver ne tikai jau minētās skolas, atzinīgi novērtējusi izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Novērsta naftas produktu noplūde Daugavpils Šuņupē

Ceturtdien, 28.februārī, Valsts vides dienests (VVD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) novērsa naftas produktu piesārņojumu Šuņupē, Daugavpilī, portālu Diena.lv informē VVD pārstāve Maruta Bukleviča.

Ugunsgrēkos Ludzas novadā gājuši bojā trīs cilvēki

Pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsti 22 ugunsgrēki, bet trīs cilvēki gājuši bojā ugunsnelaimēs Ludzas novadā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Ledus iešanas dēļ kāpis ūdens līmenis Ogres lejtecē

Trešdien Ogres upē pie Ogresgala ledus iešanas dēļ ūdens līmenis kāpa par 75 centimetriem, savukārt aizvadītajā naktī tas nav būtiski mainījies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) operatīvā informācija. Novērojumi tiek veikti stacijā Lielpeči, kas atrodas pie Plūmju ielas Ogresgalā.

Nekoncentrējas uz statusu © DIENA(2)

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā teikts, ka par republikas pilsētu var noteikt pilsētu, kurā ir vairāk par 25 tūkstošiem pastāvīgo iedzīvotāju. Latvijā pašlaik ir deviņas republikas pilsētas, tostarp Valmiera un Jēkabpils, kuras šo statusu ieguva 2009. gadā pēc iepriekšējās administratīvi teritoriālās reformas. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) sniegtajiem datiem abās pilsētās iedzīvotāju skaits pašlaik ir mazāks par likumā prasīto, bet abām pašvaldībām ir skaidrojums šim apstāklim. Vienlaikus atšķiras redzējums, vai būtu pieļaujama pilsētas apvienošanās ar tuvējiem novadiem.

Pašvaldībām būs iespēja pieteikties bezmaksas kiberdrošības auditam(3)

Pašvaldībām no šodienas līdz 21.februārim būs iespēja pieteikties bezmaksas kiberdrošības auditam, ar mērķi identificēt drošības riskus gan pašvaldību mājaslapās, gan arī darbinieku ikdienas darbā un izpratnē, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) rīkotajā videokonferencē informēja komandītsabiedrības KPMG pārstāvis Kaspars Iesalnieks.