Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Novados

Vai jauni politiski veidojumi? © DIENA(2)

Vairākās Latvijas pašvaldībās jau gadiem darbojas iedzīvotāju konsultatīvās padomes vai valdes (nosaukumi atšķiras). Rēzeknes novadā esošās 25 padomes ir apolitiskas – tajās nedrīkst būt pašvaldības domes deputātu, struktūrvienību un iestāžu vadītāju, kā arī politisko organizāciju (partiju), apvienību un to institūciju locekļu. Līvānu novadā šādu ierobežojumu nav, un, pētot piecu pagastu valžu sastāvus, katrā ir domes deputāti vai pagasta pārvalžu vadītāji, turklāt vieni vai otri valdi arī vada.

Iedzīvotāju valdes kā tautas sargsuņi © DIENA(19)

Ievēlot konsultatīvās iedzīvotāju valdes tiešās vēlēšanās, tām tiktu iedots ārkārtīgi spēcīgs mandāts – intervijā Jolantai Plaukai pauž Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle.

Par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027. gadā grib būt ne tikai Cēsis un Kuldīga © DIENA(5)

''Šis projekts veido kopā darīšanas prieku, sava veida talku, kas visiem – iedzīvotājiem, uzņēmējiem, politiķiem un citiem – ļauj nonākt uz viena viļņa un izjust pleca sajūtu,'' raksturojot pretendēšanu uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu, pagājušajā nedēļā sarīkotajā seminārā – domnīcā teica bijusī Eiropas kultūras galvaspilsētas žūrijas komisijas locekle Aiva Rozenberga. Iespēja atkal kādai Latvijas pilsētai kandidēt uz šo statusu būs 2027. gadā, bet gatavoties pieteikuma iesniegšanai jāsāk jau tagad.

FOTO: Siguldā atklāta Zelta rudens lapu sezona

26. septembrī ar amatnieku tirgu, aizraujošu programmu un spēlēm ģimenēm ar bērniem, kā arī gardo Rudens Street Food zonu atklāta Zelta rudens lapu sezona Siguldā. To krāšņāku padarīja grupu Sudden Lights un Oranžās brīvdienas koncerts Siguldas pils kvartālā. Rudens karaliste Sigulda ir gatava uzņemt ikvienu apmeklētāju, piedāvājot radošas, veselīgas, aizraujošas un nebijušas lietas – Zērgli, vagoniņu, lidojumu gaisa tunelī, vasaras bobu, Tarzānu, dabas pērles un arī mierīgu dabas baudījumu meža takās.