Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mēness kalendārs dārzkopim: 6.-12. decembris

Mēness kalendārs dārzkopim: 6.-12. decembris.

Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana

No 6. līdz 8. decembrim pārlūkojiet, kā klājas ziemcietēm ārā, sniegā. Vai graudzāles nav nolūzušas, vai augi, kam nepieciešama segšana, ir sasegti. Ja nav tas pagūts, nevajag uztraukties, jo arī sniegs kalpo kā siltuma uzturētājs, bet visbīstamākais ir kailsals. Pārlūkojiet un aprūpējiet telpaugus. Tiem tagad jānodrošina vislabākie apstākļi, lai lapas būtu spirgtas un ziedi – veseli un skaisti. Ja telpas ir siltas un sausas, iespējams, ka augs regulāri jārasina, taču tas atkarīgs no katra konkrētā auga. Jāraugās, lai uz lapām nekrātos putekļi, bet uz augsnes neveidotos pelējums. Ieteicams arī regulāri pārbaudīt, vai augus nav piemeklējuši kaitēkļi, it sevišķi, ja nesen iegādāti jauni augi. Uz svētku laiku mēģiniet izplaucēt hiacintes un hipeastrus. 

Lapu dārzeņu kopšana

9. un 10. decembrī, ja esat sākuši ilgoties pēc kā zaļa un svaiga, pikanta, iesējiet mikrozaļumus uz palodzes. Tiem daudz gaismas nevajag, vismaz saasnošanas periodā galvenais ir siltums, un ilgi šie augi nav jāaudzē, ēšanai der jau pāris centimetru zaļi asniņi.

Sakņu dārzeņu kopšana

11. un 12. decembrī ir laiks regulāri pārbaudīt, kā glabājas kartupeļi, burkāni, bietes un citu dārzeņu ziemas krājumi. Bojātie jāizlasa un jāaizmet prom. Der pārbaudīt, vai arī kastēs, kurās salikti, piemēram, āboli, nav iemeties pelējums. Pārskatiet arī dārza darbu instrumentus un savediet kārtībā – notīriet, labojiet, ja nepieciešams, eļļojiet utt. Kastes, podus un citas tvertnes, kas stāv tukšas, ienesiet telpās un iztīriet – izmazgājiet, ja nepieciešams, dezinficējiet un sausā vietā, kur gaisa temperatūra ir virs nulles, novietojiet, lai gaida pavasari, kad tie atkal būs nepieciešami stādiņu audzēšanai.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ravēšana jāieplāno, vadoties arī pēc laikapstākļiem

Kaut nu dārzeņi, augļi un košumaugi augtu tik spēcīgi un neapturami kā nezāles! – Tā ienāk prātā vismaz reizi nedēļā, it sevišķi pēc siltāka un mitrāka perioda, aplūkojot dobītes dārzā. Agronoms...

Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits