Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Sirdslēkmes vēstneši, kas jāatpazīst

Miokarda infarkts ir viens no biežākajiem nāves cēloņiem gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Sirdslēkmi jeb infarktu izraisa pēkšņa asinsvada nosprostošanās, kā rezultātā sirds muskulis vai tā daļa netiek pienācīgi apgādāta ar asinīm. Ir ļoti svarīgi šādā brīdī nekavēties ar neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanu!

Draudošu infarktu parasti iespējams atpazīt pēc vairākām pazīmēm (trauksmes signāliem). Par infarktu signalizē stipras sāpes krūtīs, kas ilgst vairāk nekā piecas minūtes un kuras var izstarot uz roku, lāpstiņu, kakla rajonu, žokli vai arī lokalizējas vēdera augšdaļā. Ja sāpes krūtīs parādās pie minimālas slodzes vai pilnīga miera apstākļos, "ātrie" jāsauc nekavējoties! Par infarktu var liecināt arī šaurības sajūta krūtīs, stipras spiedošas un dedzinošas sajūtas krūtīs, apgrūtināta elpošana, slikta dūša, nelabums un bailes, vājums (pat bez sāpēm), samaņas zudums, bāla sejas ādas krāsa, auksti sviedri, izteiktas elpošanas grūtības. Tāpat īpaši nozīmīgs simptoms ir pamošanās naktī ar sāpēm krūtīs.

Kā norāda kardiologs Dr. Roberts Feders, sievietēm bieži ir atipiskāki simptomi un reizēm kā vienīgos signālus novēro tikai elpas trūkumu, sliktu dūšu, vemšanu, muguras sāpes vai sāpes vēdera augšdaļā. Tas ir iemesls, kāpēc sievietēm infarkti bieži tiek atklāti par vēlu.

Top komentāri

nesapratu
n
Jūs labi zinat, ka pārtraukta plānveida palīdzība sirdsslimniekiem. Kāpēc šie pekstiņi. Lai pagūtu lūgšanu noskaitīt?
Mega
M
Sirdslēkme nav plānveida ārstēšana un pazīmes ir aprakstītas pareizi! Jāsauc ātrie, bet vai tie atbrauks laikā, tas nu gan nav droši.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits