Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Šogad augstāko profesionālo apbalvojumu bērnu ķirurģijā saņem Eņģelis

Piektdien, 28. septembrī, pasniegts augstākais novērtējums bērnu ķirurģijā - Aleksandra Bieziņa balva. Šogad balva piešķirta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs profesors Arnis Eņģelis. Balva piešķirta par profesora Eņģeļa mūža ieguldījumu Latvijas bērnu ķirurģijas attīstītībā un bērnu veselības veicināšanā, portālu Diena.lv informēja RSU.

Aleksandra Bieziņa balvai bērnu ķirurgu, profesoru Arni Eņģeli izvirzīja Latvijas bērnu ķirurgu asociācija, lēmumu atbalstīja Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Latvijas ārstu biedrība, Veselības ministrija un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kā arī RSU.

Profesors Arnis Eņģelis bērnu ķirurģijā aizvadījis 42 gadus, visu darba mūžu bijis uzticīgs Rīgas Stradiņa universitātei un Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai, palīdzējis tūkstošiem pacientu, darbojies bērnu vecuma vēdera dobuma ķirurģijas jomā, ir bērnu mazinvazīvās ķirurģijas ieviesējs Latvijā, kā arī daudzu studentu, rezidentu un bērnu ķirurgu skolotājs. Profesors ir vairāk nekā 200 zinātnisko publikāciju autors. 

Profesors Arnis Eņģelis par izcilu darbu saņēmis arī Andreja Priedkalna balvu, kā arī citus augstus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas apbalvojumus. 

Aleksandra Bieziņa balva dibināta 1987. gadā ar mērķi godināt izcilus Latvijas bērnu ķirurgus par nopelniem bērnu ķirurģijas attīstīšanā, sasniegumiem praktiskajā un zinātniskajā darbā. Profesora Bieziņa balva ir augstākais profesionālais apbalvojums bērnu ķirurgam. Līdz šim ir pasniegtas septiņas šādas balvas - Jānim Gaujēnam, Tamārai Čēmai, Haraldam Voskim, Ērikam Jakobsonam, Jānim Dobelim, Marijai Liepiņai, Jānim Krastam.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts ar savu finansiālo situāciju?

Kopā nobalsojuši: 51

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tomāti izaug puķpodos(1)

Šogad man ir pašai sava siltumnīca un iespēja izpausties, audzējot dažādas tomātu šķirnes. Protams, iespējams iegādāties stādus tirdziņos, taču gribējās audzēšanas procesu sākt jau agrāk pavasarī, t...

Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits