Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca

Darbs, kas ir kādam jādara

Mediķiem jāstrādā arī reanimācijā, lai cik grūti tas būtu, tomēr ne visi iztur.

Desmitiem miljonu deficīts Stradiņa slimnīcas būvniecībai izplānots jau pirms diviem gadiem

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecībai papildus jau ieplānotajam 91 miljonam eiro būs nepieciešami vēl 30 miljoni - tie būs jāmaksā no valsts budžeta, jo Eiropas nauda tam nav paredzēta. Veselības ministre Anda Čakša (ZZS) izmaksu pieaugumu skaidro ar pēdējo divu gadu laikā kāpušajām būvniecības cenām - par 30%. TV 3 raidījums Nekā personīga ziņo, ka tas neatbilst patiesībai - jaunā korpusa būvniecības sadārdzinājums bija ieprogrammēts jau 2016. gadā, kad slimnīca un ministrija rēķināja būvniecības izmaksas.

Šogad augstāko profesionālo apbalvojumu bērnu ķirurģijā saņem Eņģelis

Piektdien, 28. septembrī, pasniegts augstākais novērtējums bērnu ķirurģijā - Aleksandra Bieziņa balva. Šogad balva piešķirta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs profesors Arnis Eņģelis. Balva piešķirta par profesora Eņģeļa mūža ieguldījumu Latvijas bērnu ķirurģijas attīstītībā un bērnu veselības veicināšanā, portālu Diena.lv informēja RSU.

Sirds siltums un atbildība

Uzturēšanās ārstniecības iestādē bieži vien ir nepatīkams pārdzīvojums ne tikai bērnam, bet arī pieaugušajam. Šādos brīžos nevajadzīgu satraukumu palīdz mazināt slimnīcas personāls, un bieži vien lielāko smagumu uz saviem pleciem iznes medicīnas māsas. Tieši viņu atsaucība un sirds siltums ir viens no faktoriem, kas atvieglo slimnīcā pavadīto laiku lielajiem un mazajiem pacientiem. Arī šogad pašreizējie un bijušie pacienti, kā arī viņu tuvinieki ir aicināti novērtēt medicīnas māsu darbu, piesakot viņas akcijā Meklējam sirdsmāsiņu. Šoreiz var pieteikt visu triju klīnisko universitāšu slimnīcu māsas.

Stradiņa slimnīcā uzstādīta unikāla laboratorijas iekārta

Trešdien, 5. septembrī, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Apvienotajā laboratorijā tika uzstādīta īpaša laboratorijas iekārta – firmas Siemens ražotā Atellica. No iekārtas varēs ļoti ātri saņemt augstākās kvalitātes bioķīmijas un imūnķīmijas izmeklējumu rezultātus.

Stradiņa slimnīcā plaušu vēža un citu slimību ārstēšanai sāk izmantot endobronhiālo krioterapiju

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrā uzsākta jauna diagnostikas un ārstēšanas metode – krioterapija. Procedūras laikā pacientam elpceļos sasaldē slimības bojātos audus, tai skaitā vēža šūnas. Rezultātā audzēja šūnas iet bojā, savukārt normālo audu struktūra netiek bojāta. Latvijā līdz šim endobroniālas krioterapijas metode nav izmantota, vēsta slimnīca.

Izmaiņas Stradiņa slimnīcas valdes sastāvā

Trešdien, 13.jūnijā, notikušajā kapitāldaļu turētāja sanāksmē Paula Stradiņa klīniskās universitāte slimnīcas (PSKUS) valdes locekļa amatā iecelts Jānis Komisārs, portālu Diena.lv informēja VM Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide