Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

FOTO: Līgatnes dabas takās piedzimuši četri alnēni

Kad alnēni paaugsies lielāki un spēcīgāki, viņi sekos savām mammām un iepazīsies ar tuvāko apkārtni. Pašlaik Saulcerītes un Mildiņas bērni ir tieši mēnesi veci un mātes tos sākušas vadāt pa aploku, ierādot, kur aug labākā zāle un kur atrodami gardākie kārklu zari. Alnēni ir ziņkārīgi un rotaļīgi. Šajā laikā aļņu mazuļi būs apskatāmi arī Līgatnes dabas taku apmeklētājiem.
Līgatnes dabas takās mītošajiem aļņiem šis pavasaris ir mazuļiem bagāts – abām aļņu mammām Saulcerītei un Mildiņai katrai piedzimuši pa dvīņiem, portālu Diena.lv informēja Dabas aizsardzības pārvalde.

Aļņu govīm visbiežāk dzimst viens teliņš, bet reizēm divi vai pat trīs. Interesanti, ka mazuļi dzimuši ļoti līdzīgā laikā – priecīgie notikumi Līgatnes dabas taku aļņu aplokā bija divas dienas pēc kārtas. Pirmās dzīves nedēļas alnēni pavada atpūšoties un slēpjoties, bet māte tos ik pa laikam atstāj vienus, un atgriežas, lai pabarotu. Saulcerīte un Mildiņa ir ļoti rūpīgas aļņu mammas – tās ne tikai pabaro, bet arī apkopj un apčubina savus mazuļus.

Bez aļņu kuplā pulciņa Līgatnes dabas takās sastopami arī citi dzīvnieki – lāči, stirnas, lūši, mežacūkas, staltbrieži, lapsas, jenotsuņi, ūpji, meža pūces, urālpūce, vāveres un caunas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko