Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Vairāk nekā 18 tūkstošiem izdejojot lieluzvedumu Māras zeme, noslēdzas Deju svētku centrālais notikums

Pēc pusnakts ar 18 150 dejotāju kopīgu priekšnesumu noslēdzies viens no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku centrālajiem notikumiem - deju lieluzvedums Māras zeme.

Pulcēšanās uz koncertu bija manāma krietnu laiku pirms pasākuma sākuma, svētku dalībniekiem un skatītājiem uz svētku norises vietu - Daugavas stadionu - sanākot no visām stadiona pusēm.

Stadiona teritorijā bija izvietotas vairākas teltis, tostarp telts, kurā bija pieejama informācija par remigrācijas pasākumiem. Tiesa, kā novēroja aģentūra LETA, cilvēkus šajā teltī vairāk interesēja deju lieluzvedumam veltīts buklets.

Svētku priekšnesumu ar uzrunu ievadīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis un kultūras ministre Dace Melbārde (NA).

Deju lieluzvedums Māras zeme veidots četrās daļās, kam seko izskaņa. Katrā no daļām tika izdejots kāds no mūsu tautas vēstures nozīmīgākajiem brīžiem.

Pirmajā daļā Māras atnākšana atainota dzīve brīvajā Māras zemē, kad rodas senās latvju dziesmas, tradīcijas, dejas soļi, rakstu zīmes, pilskalni, viss, kas nepieciešams sadzīvei un svētkiem.

Otrajā daļā Svētā Māra - Marija atainoti vācu/poļu/zviedru/krievu laiki Latvijā. Trešā daļa Māras atgriešanās atsaucas uz zemes atjaunošanos pēc lielā mēra, kas izkāvis teju visu Māras zemi. Šajā laikā sākas pirmā tautas atmoda, nāk 1905. gads, seko strēlnieku gaitas un valsts dibināšana. Ceturtā daļa Māras sagūstīšana un atbrīvošanās atsaucas uz 100 Latvijas valsts pastāvēšanas gadiem, kuru laikā Latvija pilnā apmērā izbaudījusi savu pastāvēšanu starp divām lielvarām un kad Latvija atguva savu neatkarību.


Fotogaleriju ar kadriem no grandiozā uzdevuma meklē šeit!


Koncerta izskaņā Daugavas stadiona laukumā pulcējās visi 18 150 lieluzveduma dalībnieki, lai kopīgi izdejotu deju Gaismu sauca, gaisma ausa Jāņa Purviņa horeogrāfijā, ar karogu ceļu, noslēdzot grandiozo koncertu.

Uzvedumā skanēja grupu Iļgi, Auļi mūzika, kā arī Jura Kulakova mūzika Kristapa Krievkalna aranžējumā un latviešu tautas mūzika Jura Vaivoda aranžējumā.

Lieluzveduma virsvadītāji ir Agris Daņiļevičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Zanda Mūrniece, Jānis Purviņš, Gunta Skuja, debitantes - Dagmāra Bārbale, Selga Apse (Kanāda).

Goda virsvadītāji ir Ieva Adāviča, Marga Apsīte, Taisa Aruma, Skaidrīte Darius (Austrālija), Elga Drulle, Ingrīda Edīte Saulīte, Rita Spalva un Uldis Šteins. Mākslinieciskie vadītāji - Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, režisors - Elmārs Seņkovs, bet scenogrāfs - Reinis Suhanovs.

 

Top komentāri

Ilona Kulda
I
Skaists koncerts, latviešu pašapziņas kods
...
.
Skatījos pa TV, man nepatika. Jau kuros Deju svētkos secinu, ka labākie koncerti ar visforšākajām un mīļākajām dejām notiek Arēnas Rīga koncertos, bet tie, kas uzvesti stadionā, jau sen vairs nav skatāmi un " neuzrunā" . Pilns stadions ar cilvēkiem, kas kaut kādas mūzikas pavadījumā tik veido latvju rakstus, tas viss atkārtojas atkal un atkal no svētkiem uz svētkiem un vairs neizraisa nekādu sajūsmu. Jaunrades dejas samudžinātas un neskatāmas. Jā, liela vilšanās, kā vienmēr.
Pravietisnejaukais
P
Pret iespēju "izdejot vēsturi" izturos nedaudz skeptiski... bet pasākumu stadionā vērtēju kā grandiozu organizatoru un dalībnieku darba rezultātu. Vēlos mierināt tos, kuru virzienā izskan kādas nievas - nav svarīgi, ko par jums spriedelē ļautiņi ... Dievs taču redzēja jūsu nodomus un jūsu pūles... tas ir galvenais!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja