Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā grāmatu Meitene hameleons

Grāmata Meitene hameleons ir latviešu speciālistu un praktiķu Natālijas Morozovas un Tarasa Ivaščenko kopdarbs. Tajā atspoguļota depresijas un robežstāvokļa personības traucējumu būtība, informēja apgāda pārstāvji.

Grāmatas autori Natālija Morozova un Tarass Ivaščenko depresiju un robežstāvokļa personības traucējumus ir spējuši atainot ļoti aizraujošā veidā. Viņi slimības norisi un tipiskākās iezīmes liek izdzīvot literāram tēlam – Kaijai Klintij. Ar šādiem cilvēkiem mēs sastopamies ik dienas un pat nenojaušam, ko viņi pārdzīvo. Varbūt tikai viņu tuvinieki spēj aptuveni iztēloties šo traucējumu sagādātās ciešanas. Grāmatas mērķis ir vairot izpratni par depresijas un robežstāvokļa traucējumu norisi, terapiju un iespējām uzveikt vai sadzīvot ar šo slimību.  

Autori saka: “Grāmatā atspoguļotās ciešanas ir grūti saprotamas un tik tikko izturamas, taču neizbēgamas cilvēkiem ar robežstāvokļa personības traucējumiem un depresiju. Mēs ceram, ka tie lasītāji, kuriem grāmatā analizētie jautājumi šobrīd ir aktuāli, saskatīs aprakstītās pieredzes universālo dabu un spēs drošāk un brīvāk par to runāt ar sev nozīmīgiem cilvēkiem, kā arī meklēt speciālistu palīdzību, ja tā nepieciešama. Kaijas stāsta ietvaros aplūkojam arī dažādas gan efektīvas, gan mazāk efektīvas pašpalīdzības metodes. Ar Kaijas stāstu gribam apliecināt, ka pat depresijas un personības traucējumu gadījumā ir iespējams sasniegt gana stabilu psihiskās veselības līmeni un emocionālo stabilitāti.” 

Grāmatā iekļauta arī noderīga izziņas informācija pacientiem un viņu piederīgajiem.    

Natālija Morozova ir sertificēta klīniskā psiholoģe, smilšu spēles un EMDR terapeite, krīzes intervences speciāliste. Specializējusies darbā ar klientiem, kuriem diagnosticēti neirotiski un personības traucējumi, depresija, kā arī ar klientiem akūtās krīzes situācijās. Strādā ar pieaugušajiem un bērniem.

Tarass Ivaščenko ir sertificēts ārsts psihoterapeits, speciālists psihosomatiskajā medicīnā, M.D. zinātniskā grāda pretendents RSU. Specializējies darbā ar pacientiem, kuriem diagnosticēti neirotiski un psihosomatiski traucējumi, depresija vai veģetatīvā distonija, kā arī ar pacientiem akūtās krīzes situācijās. Strādā ar pieaugušajiem un pusaudžiem.

Pieejama arī e-grāmata.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja