Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +30 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Grāmatu sērijā Humānistu rakstu bibliotēka klajā nāk Salomona Frenceļa darbs Par patieso labietību un zinību cieņu

Rīgas humānistu un viņu neolatīnisko tekstu pētniecības projekts Riga Literata sāk ceļu pie visiem vēstures, literatūras un citu zinību draugiem ar Salomona Frenceļa darbu Par patieso labietību un zinību cieņu (De vera nobilitate et litterarum dignitate). Ar to projekts sāk iepazīstināt sabiedrību ar Rīgas humānistiem, viņu tekstiem un to tulkojumiem.

Frenceļa propemptiks jeb ceļavārdu dziesma ir laba ceļavēja vārdi, kas nepieciešami katram sākumam. Darbs izdots jaunā grāmatu sērijā Humānistu rakstu bibliotēka (Bibliotheca Scriptorum Humaniorum), kurā divvalodīgos izdevumos tiks iekļauti humānistu neolatīniskie darbi gan no Rīgas, gan Rietumeiropas. Grāmatu sēriju izdod biedrība Collegium Humanitatis.

Salomona Frenceļa (ap 1560–1600) darbu atdzejojis un ar paskaidrojumiem un apceri papildinājis projekta Riga Literata vadītājs, Latvijas Universitātes salīdzināmās literatūrzinātnes profesors Ojārs Lāms. Sērijas dizainu un grāmatas maketu veidojis Pēteris Tenisons. Izdevuma zinātniskais redaktors Mārtiņš Laizāns, literārā redaktore Sigita Kušnere, korektore Ildze Jurkāne.

Projektā Riga Literata: Rīgas humānistu neolatīniskais mantojums Eiropas Respublica Literaria ietvarā tiek pētīts un aktualizēts 16. un 17. gadsimta Rīgas humānistu neolatīniskais kultūrmantojums. Galvenais projekta mērķis ir maz pētīto Rīgas humānistu darbību un veikumu iekļaut plašākā Rietumeiropas agro jaunlaiku Zinību valstības (Respublica Literaria) kontekstā, radot Rīgas un Baltijas humānisma atpazīstamību Latvijā un pasaulē. Projekts tiek īstenots Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē. Projektu finansē Latvijas Zinātnes padome.

Projekta īstenošanas laikā tiks izveidota Rīgas humānistu tekstu brīvpieejas digitāla krātuve, organizēta starptautiska zinātniska konference, publicēti zinātniski un populārzinātniski raksti, kolektīva un individuāla monogrāfija, tekstu izdevumi un to tulkojumi, kā arī tiks izveidota izstāde par Rīgas humānisma laikmetu. Tāpat arī notiks publiski pasākumi, kuros ar projektā paveikto būs iespējams iepazīties plašam interesentu lokam.

Collegium Humanitatis ir biedrība, kuras mērķi ir dažādu kultūras, izglītības un zinātnes projektu īstenošana. Biedrība būs grāmatu sērijas Bibliotheca Scriptorum Humaniorum izdevējs gan projekta laikā, gan pēc tā noslēguma. Salomona Frenceļa grāmatu Par patieso labietību un zinību cieņu var iegādāties biedrības mājaslapā collegiumhumanitatis.com.

Projekta aktualitātēm var sekot līdzi mājaslapā www.rigaliterata.lv.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja