Laika ziņas
Šodien
Sniegs
Rīgā 0 °C
Sniegs
Otrdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Izdots Annas Skaidrītes Gailītes romāns Neredzamo važu gūstā

Rakstniece Anna Skaidrīte Gailīte savos romānos bieži pievēršas tematiem, kas vēsta par Latvijā dzīvojošu cilvēku likteņiem.

Lasītājus šajos darbos aizrauj ne vien sižeta risinājums, bet arī detalizēti aprakstītās ģeogrāfiskās vietas un sabiedrības dzīve. Autorei padodas spilgts laikmeta un vides tēlojums, jo daudz darba tiek ieguldīts vēsturisku dokumentu un liecību izpētē. Līdztekus reāliem dzīvesstāstiem tādējādi atklājas plaša un patiesa Latvijas un arī Eiropas vēstures panorāma visa divdesmitā gadsimta garumā. Rakstnieces daiļradē iecienīti temati ir Latvijas brīvvalsts laiks, pasaules kari, bēgļu ceļi, okupācija, izsūtīšanas, dzīve okupētajā Latvijā un mūsdienās.

Annas Skaidrītes Gailītes jaunākajā romānā Neredzamo važu gūstā izsekots vācu zēna Pētera Tomasa, vēlāk saukta Pierre van de Velde, tad – Georgs Jaunzemis, liktenim. Puisēns 1945. gadā tiek nolaupīts no bērnu patversmes Briselē. Līdztekus sižetiski spraigajiem notikumiem autore cenšas izprast latviešu sievietes – bēgles Annas Rauzes - motivāciju: kāpēc viņa bērnu nolaupa un ar to bēguļo pa pasauli, mainot dzīvesvietas Briselē, Lībekā, Minhenē, līdz beidzot nokļūst Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā. Liktenīgu sakritību un oficiālo dienestu nolaidības dēļ nolaupītā bērna pēdas, starptautiskās meklēšanas atrastas, atkal tiek pazaudētas, jo Anna Rauze prot neiedomājami veikli  izvairīties, labot ierakstus dokumentos, mainīt dzīvesvietas, aprēķināt iespējamos draudus.

Līdztekus spraigajiem notikumiem romāns ir arī vēstījums par mīlestību, ģimeniskumu, sirsnību, ko Pēteris Tomass izjūt, sastopot latviešu sievieti Viju, kas ne vien atšķetina viņa dzīves sarežģītos pavedienus, bet arī kļūst par dzīvesdraugu.

"Pārsteidzošo un dramatisko Pētera Tomasa likteņstāstu dzirdēju no savas kolēģes, kura man ieteica to uzrakstīt žurnālam," atceras žurnāliste Tekla Šaitere. "Pirmajā tikšanās reizē ar Pēteri un Viju stundas aizritēja nemanot — samezglotā un būtībā iznīcinātā Pētera dzīve, aizkustinošā tuvības veidošanās divu padzīvojušu cilvēku starpā, Pētera un Vijas aizrautīgie patiesības meklējumi dažādos arhīvos un negaidītais rūgtais atklājums mani aizkustināja. Sapratu, ka šis stāsts ir grāmatas lappušu cienīgs, un uzticēju to savam draugam – lasītāju iemīļotai rakstniecei, Veidenbauma prēmijas laureātei Annai Skaidrītei Gailītei. Toreiz nezināju, ka uzveļu viņas pleciem gandrīz nepārvaramu smagumu. Taču rakstniece neatkāpās, un nu lasītāji saņem grāmatu, kas aizraujoši izlasāma vienā elpas vilcienā."

Annas Skaidrītes Gailītes romāna Neredzamo važu gūstā prezentācija notiks otrdien, 18. decembrī, plkst.16 Zvaigzne ABC prezentāciju zālē (ieeja caur grāmatnīcu) K. Valdemāra ielā 6, Rīgā. Pasākumā iedalīsies Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops, Latvijas Kara muzeja galvenā speciāliste Ieva Kvāle un žurnāliste Tekla Šaitere.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja