Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Klajā nācis Jura Kronberga dzejoļu krājums bērniem ar Anetes Meleces ilustrācijām

Izdevniecības Liels un mazs jaunizdotajā dzejoļu krājumā Laika bikses skolas vecuma bērniem autors Juris Kronbergs un māksliniece Anete Melece piedāvā asprātīgu vērošanas un pētniecības spēli, ko aizsāka jau savā pirmajā kopdarbā bērniem Mākoņu grāmata (2010). Šoreiz viņi novēro laiku - kā dzīvu būtni, kam piemīt dažādas īpašības un paradumi tāpat kā cilvēkiem, informēja izdevniecības Liels un mazs direktore Alīse Nīgale.

Krājumā Laika bikses Kronbergs turpina Mākoņu grāmatā aizsākto asprātīgo pētniecības un klasifikācijas spēli, apskatot laiku kā būtni, kam piemīt visdažādākās īpašības. Bērnam labi pazīstamā vēlme paātrināt laika plūdumu sastopas ar pieaugušā bailēm no laika. Līdzās izvērstiem dzejoļiem grāmatā ir sava veida aforismi, kalambūri un joki, kas palīdz uzturēt spraigu grāmatas ritmu.

Arī Anete Melece (1983) jaunajā darbā turpina iepriekšējā kopdarbā ar Kronbergu aizsākto: kā “vērojuma vērotāja” papildinot tekstu ne tikai asociatīvi, bet arī sižetiski, viņa veido savu interpretāciju abu grāmatas varoņu - laika un laika vērotāja - īpašībām un sacer viņu dzīves notikumus. Anetes Meleces asprātīgā pasaules uztvere, zīmējuma vieglums un spontanitāte ir radniecīga Jura Kronberga zobgalīgajai prātniecībai, bet viņas radīto tēlu bērnišķīgais mīļums spēj tuvināt tekstu gados jaunākam lasītājam. Ilustratore ir starptautiskus panākumus guvusi animācijas filmu autore un māksliniece, kas dzīvo Latvijā un Šveicē. Jau iepriekš viņa sadarbojusies ar izdevniecību Liels un mazs un ilustrējusi vairākas grāmatas. Meleces šogad izdotā grāmata Kiosks (Liels un mazs, 2019) nekavējoties piesaistīja ārvalstu izdevēju uzmanību un tiks izdota vairāk nekā 10 valodās. Anete Melece ir arī Starptautiskās Jāņa Baltvilka balva 2019. gada laureāte.

Juris Kronbergs (1946) ir dzejnieks un tulkotājs, sarakstījis 16 dzejas krājumus, tai skaitā divus izdevniecības Liels un mazs izdotus dzejoļu krājumus bērniem Mākoņu grāmata (2010) un Laika bikses (2019). Kronberga novērotāja spējas, asprātība un empātija viņa paša dzejā ļauj viņam tulkot citu autoru darbus ar lielu iejūtību un sirsnību. Kronbergs ir saņēmis vairākas balvas par dzeju un tulkojumiem, 2007. gadā - Latvijas Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu latviešu literatūrā.

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Elēģija(11)

…mutautiņš slapjš no sprediķa par cilvēcības valodu, par iekļaujošo bezsētu mīlestību pret cietumniekiem un izkropļotiem dzīvu vecāku bāreņiem…

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja