Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ar sarunu par dokumentālo filmu Lustrum atklās pasākumu cikla Simtgade un vēl šī gada programmu

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) 10. janvārī plkst.18 notiks saruna ar režisoru Gintu Grūbi par topošo dokumentālo filmu Lustrum, ar ko tiks atklāta pasākumu cikla Simtgade un vēl šī gada programma, aģentūru LETA informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.

Kinolente Lustrum, kuras pirmizrāde paredzēta šī gada augustā, stāsta par pagātnes izvērtēšanu atjaunotā valstī. Filmā tiek mēģināts rast atbildi uz jautājumu, vai 90.gados nenotikusī lustrācija var izrādīties bīstama Latvijas tālākai pastāvēšanai.

Pēc sarunas ar Grūbi pasākuma apmeklētāji varēs noskatīties dokumentālo filmu Vairāk nekā dzīve (2013), kurā atainota teātra režisora AIvja Hermaņa darba metode, izsekojot viņa iestudēto izrāžu tapšanai Latvijā un Vācijā. Filma meklē atbildi uz jautājumu, vai dzīve realitātē ir interesantāka par tās transformāciju teātrī un kāpēc režisors nolemj atteikties no paša radītās teātra metodes.

Nākamais programmas Simtgade un vēl pasākums notiks 17.janvārī plkst.18, kad LNB par savu topošo spēlfilmu Tēvs Nakts stāstīs režisors Dāvis Sīmanis. Filma par Žani Lipki un viņa ģimeni, kas Otrā pasaules kara laikā no nāves izglāba vairāk nekā 60 ebrejus, kinoteātros tiks izrādīta oktobrī.

Pēc tikšanās ar Sīmani būs skatāma dokumentālā filma Pēdējā tempļa hronikas (2012). Tās laikā skatītāji izzinās stāstu par to, kā tapa LNB jaunā ēka - leģendārā arhitekta Gunāra Birkerta (1925-2017) izsapņotā Gaismas pils.

Savukārt 31.janvārī tiks apspriesta režisores Dzintras Gekas topošā dokumentālā filma Kurts Fridrihsons, kuras pirmizrāde gaidāma septembrī. Filmas scenārija autore ir rakstniece Gundega Repše, kura kopā ar režisori risina personisku stāstu par Fridrihsonu - mākslinieku, garīgo skolotāju, ieslodzīto un nonkonformistu Latvijas vēstures līkločos.

Savukārt pēcāk skatāmā dokumentālā filma Dieva putniņi (2015) stāstīs par 150 000 cilvēku došanos bēgļu gaitās, kad Otrā pasaules kara beigās Latvijai tuvojās Sarkanā armija. Filma pievēršas tiem, kuri nokļuva Rietumos un pirmos gadus pavadīja nometnēs kā deportētās personas jeb "displaced persons", iegūstot poētisko apzīmējumu "dieva putniņi".

Sarunas ar režisoriem programmā Simtgade un vēl turpināsies arī 7.februārī, 14.februārī un 28.februārī, kurās piedalīsies režisori Edmunds Jansons, Gatis Šmits un Roze Stiebra. Savukārt sarunu programmas noslēguma pasākums paredzēts 7.martā, kad LNB viesosies Anna Viduleja.

Kā ziņots, par godu Latvijas valsts simtgadei pērnā gada oktobrī LNB, NKC un Latvijas Nacionālais arhīvs uzsāka 16 sarunu kino ciklu Simtgade un vēl.

Pasākumu cikls kino cienītājiem sniedz iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei, gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus. Zilberts norādīja, ka visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dzīve krēslos

Krēsli ir ļoti svarīgi. Svarīgi ir ne tikai tas, vai tie atrodas vairāk pa labi vai vairāk pa kreisi un cik to ir. Svarīgi ir, kāpēc tu tur sēdi.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja