Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Zināmi konkursa Latvijas kods. Latvija šodien filmu veidotāji

Latvijas Televīzijas ikgadējējā dokumentālo īsfilmu konkursā Latvijas kods. Latvija šodien finansējumu šogad nolemts piešķirt sešiem projektiem, informēja Latvijas Televīzijā.

Darbs pie konkursā uzvarējušo filmu veidošanas sāksies marta beigās, piesaistot gan ārvalstu, gan Latvijas dokumentālā kino ekspertus.

Konkursa ietvaros atbalstīti šādi projekti: Terapija, režisors Armands Začs  (SIA Mistrus Media); Trillium, režisore Zane Gargažina (SIA Sports Da Vision); Brālis, režisors Olafs Okonovs (SIA Skuba Films); Pārcelšanās, režisors Kārlis Lesiņš (SIA Woodpecker Pictures); Sencis, režisors Toms Upītis (SIA FTP Production),  un Dabas liegums – Zilaiskalns režisore Liene Laviņa-Kalnaella (SIA Filmu studija Rija).

Jaunā režisora Armanda Zača filma Terapija ir stāsts par Mārtiņu, trīsdesmit gadus jauna vīrieša, centieniem ieviest dzīvē radikālas pārmaiņas. Vai filmas galvenais varonis spēs stāties pretim šodienas realitātei, saraujot saites ar pagātnes rēgiem, lai spētu noticēt nākotnei?

Filma Trillium ir režisores Zanes Gargažinas debija dokumentālajā kino, kas vēstīs par identitāti nākotnes izteiksmē. Kā saglabāt līdzsvaru starp divām it kā savstarpēji konkurējošām tendencēm: nacionālās identitātes izjūtu un modernās pasaules pilsoņa apziņu? Filmas galvenais varonis būs lībietis, mākslinieks un dzejnieks Valts Ernštreits.

Olafa Okonova veidotā filma Brālis ir stāsts par diviem brāļiem Kristu un Kristapu Kaņukiem. Kristaps dzimis ar smagu diagnozi – viņš ir piesaistīts ratiņkrēslam. Krists brālis ir aktīvs, nodarbojas ar BMX freestyle. Stāsts būs par savstarpēju uzticēšanos un mīlestību, par vērtībām, kas ir dzīves pamats šobrīd un nākotnē.

Režisora Kārļa Lesiņa filma Pārcelšanās būs stāsts par fiksētu iekšējās migrācijas fenomenu jeb urbanizācijas procesu – ceļš prom no Rīgas uz Cēsīm. Satiekot “alternatīvās dzīves” karognesējus un sastopoties ar reālām problēmām, kas saistās ar šo procesu, filmas galvenais varonis Jānis Milzarājs skaidros, vai tiešām šis fenomens – ceļš prom no Rīgas – ir tik rožains, kā sākumā varētu šķist.

Filma Dabas liegums – Zilaiskalns, ko veidos jaunā režisore Liene Laviņa-Kalnaella, ir stāsts par sabiedrības zinātkāres un kultūrvēstures mijiedarbību. Zilaiskalns – Latvijas spēka vieta – ir viena no to saskares punktiem. Šogad tur tiks veikti urbumi kalna vidienē, lai pārbaudītu teoriju, ka zem Zilākalna atrodas celtne. Vai mūsdienu zinātnes potenciālie nākotnes tehnoloģiju sasniegumi spēj atklāt gadsimtiem neizdibinātus noslēpumus?

Filma Sencis būs režisora Toma Upīša debija dokumentālajā kino. Filma būs veltījums visiem bērniem, kas auguši bez viena no vecākiem. Dvīņu brāļi, kuri bērnībā auguši tikai ar mammu un omīti, dosies ceļā uz Troitslu meklēt savu nekad nesatikto tēvu. Ikvienam ir bail no nākotnes, no nezināmā, tādēļ filmas mērķis ir fiksēt šo laikmeta iezīmi kā iedrošinājumu – lai domātu par nākotni, ir tai jātuvojas jeb jāpārvar bailes.

Filmu projektus izvērtēja konkursa žūrija: projekta Latvijas kods. Latvija šodien vadītāja Zane Valeniece, LTV Filmu iepirkšanas nodaļas vadītāja Šarlote Līduma, LTV satura redaktore Anna Platpīre, LTV satura redaktore Vikija Valdmane-Rozenberga, LSM atbildīgā redaktore Marta Cerava, Baltijas Mediju izcilības centra vadītāja Rita Ruduša un VKKF Filmu nozares eksperte Arta Ģiga.

Konkurss Latvijas kods. Latvija šodien tiek organizēts jau sesto gadu. Projekts īstenots sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu un Nacionālo Kino centru. Tā mērķis ir atbalstīt filmas, kas dokumentē Latvijas dzīvi, vidi un cilvēkus šodien, meklē plašāku sociālo, kultūras un vēstures kontekstu un atsedz laikmetam raksturīgas tendences dažādās dzīves jomās. LTV ēterā filmas būs skatāmas valsts svētku laikā novembrī.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 1248

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Par jokiem

Ir situācijas, kad ir jāprot pievaldīt savu oriģinalitāti un asprātību, tāpat kā nav jāšķir vaļā Bībele, lai uzzinātu, vai šodien esi grēkojis

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja