Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +14 °C
Apmācies
Pirmdiena, 6. aprīlis
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Dzejas dienās atvērs gadagrāmatu bērniem Garā pupa

Šī gada 8. septembrī, plkst. 13, peldošajā mākslas galerijā Noass (AB dambis) notiks Bērnu Dzejas diena Garā pupa pāraug čīkstēšanu un top par brīvu drīkstēšanu, informēja pasākuma pārstāve Dace Bargā.

Pasākuma laikā biedrība Ascendum sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi un ikgadējām Dzejas dienām atvērs 2016. gada dzejas gadagrāmatu bērniem Garā pupa.

Gadagrāmatas atvēršanas svētkos, ko vadīs Garās pupas sastādītāja Inese Zandere, piedalīsies dzejnieki un atdzejotāji Leons Briedis, Uldis Auseklis, Ērika Bērziņa, Ieva Lešinska un Māris Salējs. Dzejniekiem piespēlēs mūziķis Uģis Krišjānis. Pasākumā gardu sveicienu bērniem būs sarūpējuši Food Union.

"Valodā dzīvo brīvība," saka dzejniece Inese Zandere. "Mūsu Garā pupa rāda bērniem un arī viņu vecākiem, kā valodas un dzejas brīvība, dažādība un drosme audzē brīvu cilvēku."

Jaunajā dzejas krājumā atrodami gan bērnu dzejas jaunumi, gan līdz šim nepublicēti atradumi Gunara Saliņa, Pētera Brūvera un Janas Mores arhīvos. Gadagrāmatas veidošanā ar jauniem darbiem piedalījušies 26 latviešu dzejnieki, līdzās literārajai latviešu valodai pārstāvot arī latgaliešu un lībiešu valodu. Bērnu ceļvede latviešu tautasdziesmu bagātībās šoreiz ir režisore Roze Stiebra. Nodaļā Atgādinājums pulcēti dzejas jubilāri: Anna Brigadere, kurai īpašu pasaciņu veltījusi Nora Ikstena, Vizma Belševica, Astrīde Ivaska, Valdemārs Ancītis. Savus mīļākos Ulda Ausekļa un Arnolda Auziņa dzejoļus izraudzījušies labi viņu grāmatu pazinēji. Zem viena spārna apkopoti dzejoļi, kuros atveidotas dažādu putnu balsis. Atdzejotāji iepazīstina jaunos lasītājus ar angļu, amerikāņu, krievu, poļu, lietuviešu un igauņu autoru dzejoļiem. Pasaku Vecīša cimdiņš, ko par savu uzskata gan latvieši, gan krievi, gan ukraiņi, trejvalodīgā dzejas ludziņā pārvērtusi Inese Zandere. Nodaļā Sākums publicēti bērnu radošie darbi - interneta žurnāla Satori un biedrības Ascendum izsludinātā konkursa dalībnieku veiksmīgākie dzejoļi.

Dzejas krājumu kā dāvanu bez maksas saņems 1000 Latvijas bibliotēkas un skolas, bet pārdoto grāmatu ieņēmumi tiks izmantoti bērnu kultūras projektam Garā pupa (www.garapupa.lv), kas rūpējas par to Latvijas reģionu bērnu iesaisti kultūras procesos, kuriem reģionālās un sociālās nevienlīdzības vai vecāku kūtruma dēļ nav bijusi iespēja apmeklēt kultūras pasākumus.

Garās pupas izdošanu 2014. gadā pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība Ascendum un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome.

Gadagrāmatas veidolu dizainējuši Rūta Briede un Artis Briedis, 2016. gada izdevumu ilustrējusi māksliniece Anete Melece. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja