Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Igaunijā atklāta Latvijas literatūras eksporta kampaņai #iamintrovert veltīta izstāde

Sestdien, 10. novembrī, Igaunijas Nacionālajā muzejā (Esti Rahva Muuseum) Tartu atklāta Latvijas literatūras eksporta kampaņai #iamintrovert veltīta izstāde, informēja izstādes organizatori.

Astoņu dienu garumā muzejā tiek svinētas Latviešu dienas, ar dažādiem pasākumiem atzīmējot Latvijas valsts simtgades jubileju.

Muzejā izvietotajā izstādē iespējams aplūkot daļu no kampaņai #iamintrovert veltītajiem mākslinieka Reiņa Pētersona komiksiem par introvertā latviešu rakstnieka nedienām, kā arī nofotografēties uz Latvijas meža vai jūras fona ar Latvijas autoru citātiem uz muguras. Izstādē var redzēt arī īpaši Londonas grāmatu tirgum veidotos reklāmas videoklipus ar četriem Latvijas autoriem – Noru Ikstenu, Luīzi Pastori, Kārli Vērdiņu un Ingu Ābeli. Tāpat radīta lasītava, kurā var iepazīties ar Latvijas literatūru angļu un igauņu valodās. Atklāšanā viesojās arī Latvijas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons un rakstnieks Jānis Joņevs, kura grāmata Jelgava 94 nesen izdota igauņu valodā. Izstādi Tartu būs iespējams apskatīt vēl divas nedēļas – līdz 25. novembrim.

“Līdz šim mēs esam daudz cītīgāk tulkojuši latviski Igaunijas autoru darbus nekā viņi mūsējos. Lai gan dzīvojam tik tuvu viens otram, Igaunijā par Latvijas literatūru diemžēl zina ļoti maz. Tāpēc šī mums likās lieliska iespēja iepazīstināt ar mūsu autoriem un viņu darbiem kaimiņvalsts iedzīvotājus, kā arī viņu starptautiskos viesus,” atklāja platformas Latvian Literature vadītāja Inga Bodnarjuka-Mrazauskas.

Jau vēstīts, ka šī gada aprīlī Latvija kopā ar Lietuvu un Igauniju bija Londonas grāmatu tirgus goda viesu valstis. Latvijas literatūrai tas pavēra vēl līdz šim nebijušas iespējas angliski runājošajā tirgū. Par godu šim notikumam tika radīta Latvijas literatūras atpazīstamības kampaņa #iamintrovert, kas jau ieguvusi starptautisku ievērību, kā arī saņēmusi vairākas radošā izcilības festivāla Adwards 2018 balvas.

Izstāde tikusi sarīkota, pateicoties platformai Latvian Literature, Igaunijas Nacionālajam mākslas muzejam un Tartu latviešu biedrībai Tērbata.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja