Laika ziņas
Šodien
Migla

Klajā nāk Sergeja Timofejeva bilingvālais dzejas krājums Replika

Apvienība Orbīta laidusi klajā dzejnieka Sergeja Timofejeva bilingvālo dzejas krājumu Replika, kas tiks prezentēts 16. jūlijā plkst. 19 peldošajā galerijā Noass, informēja izdevēji.

Replika ir trešais Sergeja Timofejeva latviešu un krievu valodā izdotais dzejas krājums, un tajā apkopoti pēdējo piecu gadu laikā sarakstītie dzejoļi, kā arī atdzejojumi latviešu valodā, ko veikuši tādi talantīgi dzejnieki kā Arvis Viguls, Toms Treibergs un Andris Akmentiņš.

“Manuprāt, krājumā ir zināms paradokss – ne velti šai vīrišķīgajai un pieaugušajai grāmatai uz vāka ir maza meitenīte ar suni. Šis ir mēģinājums būt atklātam, bet nezaudēt dziļumu. Pateikt savu sakāmo, kad apkārt nemitīgii dūc ziņu un viedokļu koris, kas visu nivelē līdz apkārtējā fona līmenim,” par grāmatas noskaņu un noformējumā izmantoto Olgas Kanevas fotouzņēmumu teic Timofejevs. Viņš ar nolūku krājuma nosaukumam izvēlējies vārdu, kas latviešu un krievu valodā skan vienādi. Autors arī uzsver nosaukuma daudznozīmīgumu. Teātra mākslā replika ir aktiera pēdējais vārds, pēc kura jārunā citam; mūzikā – melodijas vai frāzes atkārtojums citā balsī; vizuālajā mākslā – mākslas darbs, kas tajā pašā manierē atkārto citu darbu; tehnikas sfērā – darba kārtībā esoša pilnizmēra kopija retam vai zudušam vēsturiskam paraugam; tāpat arī par repliku var saukt jebkuru funkcionējošu patērētāju ierīces kopiju, kas ir populāra, bet vairs netiek ražota (nejaukt ar pakaļdarinājumu, ko dēvē par klonu).

Timofejevs norāda, ka vārds “replika” uzvedina arī uz asociācijām par bezgalīgu poētiskā vārda reprodukciju: ”Katrs jauns izdevums ir svarīga un būtiska, taču kārtējā replika, kurai neizbēgami seko jauni citu autoru izteikumi. Nosaukums pasvītro paša poētiskā procesa svarīgumu, nepārtraukti bagātinot runu un literatūru, kurā katrs autors spēlē savu īpašo lomu plecu pie pleca ar saviem priekštečiem un laikabiedriem. Katram te ir sava Replika.”

Toms Treibergs, viens no Replikas atdzejotājiem, par Sergeja Timofejeva daiļradi teic: “Sergeja dzeja ir kā road movie tekstā – nevis par nonākšanu no viena punkta līdz otram, bet par pašu ceļojuma procesu. Viņa attēlotās vides vieno nomales sajūta: vietām nodriskāta un skumīga, bet ar augsta griezuma intelektu un jūtīgumu, arī labestību pret šo triviālo norišu secību, kas taču dzīve caurmērā arī ir.”

Izdevumā iekļauts arī neliels, tukšs bloknots. Šādā veidā autors Sergejs Timofejevs un grāmatas dizainers Aleksejs Muraško dod vietu lasītāju “replikām” – baltas lapas brīvo telpu lasītājs varēs aizpildīt pēc saviem ieskatiem, ar saviem tekstiem un savām reakcijām.

Sergejs Timofejevs (1970, Rīga) ir dzejnieks, rakstnieks un multimediju mākslinieks, viens no tekstgrupas Orbīta (1999) dibinātājiem. Kā individuāli, tā kopā ar Orbītu ieguvis daudzus apbalvojumus un nominācijas literatūrā un mākslā, piedalījies dažādos starptautiskos dzejas un mākslas festivālos. Viņa darbi atdzejoti vāciski, angliski, gruzīniski, zviedriski, čehiski, itāliski u.c.

Krājumu Replika varēs iegādāties grāmatnīcās Nice Place Telpa, Istaba, Mr. Page, Jānis Roze un citviet.

Prezentācijas pasākumā Sergejam pievienosies grāmatas atdzejotāji, bet par skaņu gādās pašmāju mūziķis Selffish, kas daudzkārt kopā ar Orbītu uzstājies ārzemju viesizrādēs.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai jūsu spēkrats ir cietis bedraino Rīgas ielu dēļ?

Kopā nobalsojuši: 214

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja