Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rakstniecības un mūzikas muzejs Birojnīcā atklāj Mēneša priekšmeta ekspozīciju

Rakstniecības un mūzikas muzejs atklāj Mēneša priekšmeta ekspozīciju Birojnīcā Berga Bazārā, informēja muzeja pārstāve Laura Brokāne.

L. Brokāne pastāstīja, ka Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) ceļā uz atjaunoto mājvietu 2018. gadu veltīs pārmiju tēmai, kas caurvīs pasākumus, ceļojošās izstādes un publikācijas visa gada garumā. 

Mēneša priekšmeta stendā varēs iepazīt nozīmīgas vēstures liecības no muzeja arhīva. No 22. janvāra klātienē apskatāms pirmais Mēneša priekšmets – Kārļa Vērdiņa peidžeris.

Mēneša priekšmeta stends Birojnīcā piedāvās ieskatīties vērtībās, kas atstājušas paliekošas pēdas un jaunā gaismā ļauj ieraudzīt Latvijas literatūras un mūzikas vēstures notikumus. Gada garumā tiks izstādīti 12 izcilām kultūras personībām veltīti priekšmeti ar muzeja speciālistu stāstījumu par to nozīmi vēstures un mūsdienu kontekstā.

Dzejnieka un literatūrzinātnieka Kārļa Vērdiņa peidžeris ir simbolisks pārmiju laika priekšmets, kas trāpīgi raksturo tehnoloģiju pārejošo un tiešraides tekstu zūdošo dabu. Ikvienam interesentam ir iespēja noskatīties RMM Izglītojošā darba un darba apmeklētājiem vadītājas Anitas Smelteres sagatavoto video sarunu ar peidžera īpašnieku, lai mēģinātu noskaidrot, vai mūsdienu rakstnieku sarakstes būs pieejamas nākotnes pētniekiem.

Ik mēnesi aicinām pētīt jaunas pārmiju sakarības, piemēram, kā rakstnieka Andreja Eglīša “laikmeta dokumentēšanas” klade saistās ar mūsdienu romānu sēriju Mēs. Latvija. 20. gadsimts; vai Dziesmu svētki var izmainīt visu dzīvi, savukārt kviešu krāsas bize – priekšstatus par sievietes lomu sabiedrībā un ģimenē. Ekspozīcija atklās arī mazzināmus aspektus rakstnieku un mūziķu biogrāfijās, piemēram, rosinot domāt par to, kāpēc Aspazija reiz lūgusi muzejam atdot viņas kolekcijas priekšmetus, kāda ir Ievas Paršas akvareļa Sveces nozīme viņas biogrāfijā un ļaujot ieskatīties Lizelotes Bokslafas sūtījumā Gunāram Priedem.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja