Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Arsenālā būs skatāma Romāna Korovina personālizstāde Meistara Vu un Meistara Lī satori

No 23. marta līdz 13. maijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā būs skatāma Romāna Korovina personālizstāde Meistara Vu un Meistara Lī satori, informēja muzeja Preses centra vadītāja Nataļja Sujunšalijeva.

Romāna Korovina personālizstādē Meistara Vu un meistara Lī satori ir eksponēts tāda paša nosaukuma fotogrāfiju cikls. Tas stāsta par divu iztēlotu dzenbudisma meistaru dzīvi no dzimšanas brīža līdz nāvei, par viņu draudzību, skološanos jeb ceļu uz apgaismību, sāncensību šī procesa laikā, tēliem, ko tie sastop savā ceļā, kā arī rezultātu. Cikla tematika ir garīgums un cilvēku tieksme uz transcendenci. Personāži un darbības, kas stereotipiski asociējas ar dzenbudismu un Austrumu reliģijām, tiek izspēlētas lokālajam skatītājam atpazīstamā materiālajā pasaulē – Rīgas vidē un ainavās, tādējādi Meistara Vu un Meistara Lī satori kļūst par sava veida maģiskā reālisma darbu.

Romāna Korovina mākslai raksturīgi, ka darbu saturs un vēstījums parādās nevis viena, atsevišķa attēla ietvaros, bet gan vairāku kompozīciju apkopojumā un to savstarpējā saistībā. Ekspozīcijas tiek iekārtotas scenogrāfiski, īpašu vietu atvēlot eļļas glezniecībai uz audekla, ready-made priekšmetiem un instalācijām, kā arī tekstiem un uzrakstiem izstādes telpā. Visu šo elementu kopums konkrētajā izstāžu zālē kļūst par vizuālā attēla telpisku un semantisku paplašinājumu.

Savukārt izstādes atklāšanas pasākumā tiks prezentēta Romāna Korovina foto grāmata Meistara Vu un meistara Lī satori, ko izdod biedrība Laikmetīgās mākslas institūts un finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Romāns Korovins (1973) ir mākslinieks, kurš akadēmisku izglītību ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijā grafikas nozarē (MA 1997), taču tālāku profesionālo darbību ir saistījis ar statisku un kustīgu attēlu – viņa radošās izteiksmes arsenālā ietilpst glezniecība, foto, video, instalācijas tipa tēlniecība un jauktas tehnikas vizuālas intervences telpā.

Izstādēs piedalās kopš 1991. gada. Autora darbi tikuši eksponēti ASV, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Itālijā, Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Vācijā. Īpaši atzīmējama izstāde Ornamentālisms. Latvijas laikmetīgā māksla. Purvīša balva 56. Venēcijas biennāles paralēlās programmas ietvaros (kurators Viktors Miziano). Romāns Korovins bijis nominēts Purvīša balvai, kā arī Latvijas Gada balvai fotogrāfijā, ko 2006. un 2007. gadā arī saņēmis.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Pār Deglava tiltu pārvietoties

Kopā nobalsojuši: 336

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja