Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ar futurologa Brūsa Stērlinga vieslekciju Rīgā atklās RIXC festivālu Globālā kontrole

Rīgā no 13. līdz 15. septembrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un citviet norisināsies RIXC mākslas un zinātnes festivāls Globālā kontrole, informēja festivāla organizatori.

Festivāla atklāšanas programmas ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 13. septembrī plkst. 16 notiks ievērojamā amerikāņu rakstnieka Brūsa Stērlinga vieslekcija Daudzkrāsainās revolūcijas.

Lekcijā Stērlings aplūkos digitālo mediju lomu un nākotni hibrīdkara apstākļos, analizējot mediju notikumus Ukrainā pēc Eiromaidana revolūcijas un piecu gadu garumā ilgušajām cīņām mediju telpā un uz zemes.

Atklāšanas programmā piedalīsies arī citi ievērojami vieslektori – biomākslas kurators Jenss Hauzers (Jens Hauser) aplūkos “zaļās” ekonomikas, domāšanas un dzīvesstila globālos izaicinājumus. Savukārt Bernhards Serekse (Bernhard Serexhe), mākslas vēsturnieks un viens no festivāla izstādes kuratoriem, iepazīstinās ar mākslas lomu “globālās kontroles” laikmetā un mākslinieku refleksijām par novērošanu un cenzūru digitālajā laikmetā.

Turpinājumā 13. septembrī plkst. 19 notiks izstādes Globālā kontrole un cenzūra atklāšana, kas tapusi sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā un ZKM Mediju mākslas centru Karlsrūē, Vācijā. Atklāšanas programmas ietvaros izstādes kuratori – Bernhards Serekse un Līvija Nolasko-Rožāsa vadīs ekskursiju pa izstādi un aicinās uz diskusiju par nepārtrauktās uzraudzības jautājumiem un cenzūras metodēm. Izstādē būs aplūkojami 33 gan starptautiski atzītu, gan jauno mākslinieku darbi no vairāk kā 13 valstīm, tajā skaitā no Latvijas.

Izstāde norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu zālē 1. stāvā. Ieeja bez maksas.

Izstādi papildinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros organizētā starptautiskā konference Open Fields (OF2018), kas veltīta mākslas pētniecībai, zinātnei un digitālo tehnoloģiju nākotnei. 14. un 15. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā pulcēsies ap 80 starptautisku dalībnieku no vairāk nekā 25 valstīm, lai risinātu Globālās kontroles jautājumus, aktualizējot trīs galveno tēmu lokus.

Pirmā tēma – “hibrīdkarš un viltus ziņas” ir īpaši svarīga Baltijas valstu neatkarības svinību gada kontekstā, kad mūsu medijos pieaug nepārtraukta “postpatiesības” propaganda, kā arī spriedze saistībā ar militārajām mācībām šajā reģionā. Tiks apspriesti arī “viltus ziņu” jautājumi un to sekas globālajā politikā, kā arī ietekme uz individuālajām valstīm. Otrā tēma attiecas uz “novērošanas un imersīvo tehnoloģiju” diskusiju; tā kā šodien mēs visi tiekam novēroti, gribētu apzināties gan apjomīgo “uzraudzības” mērogu, gan tā potenciālo “dziļumu” saistībā ar imersīvajām tiešsaistes tehnoloģijām. Un trešais ir “lielo datu un privātuma” jautājums, kas tiks apspriests no “datu politikas” skatpunkta; kāda ir mūsu sociālo mediju nākotne? Vai mēs varam justies droši par saviem datiem, ko šodien publicējam internetā? Un kā saglabāt trauslo uzticības robežu arī nākamajām paaudzēm?

Festivāla ietvaros notiks arī vairāki satelītpasākumi – performances Tallinas ielas radošajā kvartālā, instalācijas RIXC Galerijā un skaņas mākslas intervences Ķemeru tīreļpurvā.

Vairāk informācijas un konferences reģistrācija – http://festival2018.rixc.org

Biļetes uz vieslekcijām un citiem festivāla pasākumiem varēs iegādāties – bilesuparadize.lv.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Fotomāksla līdz pat vieniem naktī

Viens no Tallinā atklātā centra Fotografiska dibinātājiem Rains Tamms mākslu salīdzina ar kinoteātru biznesu: "Ja atvērsiet kinoteātri ar vienu zāli, naudu, visticamāk, zaudēsiet. Ja atvērsiet ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja