Izstāde būs aplūkojama līdz 30. septembrim laukumā pie Simtgades halles Bohumā un halles foajē. Šis projekts ir kompozīcija no vairākām skulptūrām, un mākslinieks to īstenojis Rūras triennālē trijos pēdējos gados, katru reizi to modificējot un papildinot ar jaundarbiem. Tajos Jūps van Līshauts reflektē par patērētājsabiedrības uzvedības modeļiem un situāciju pasaulē. Visas skulptūras vieno ideja, ka daudzām lietām ir jātiek iznīcinātām, lai atbrīvotu telpu un ceļu jaunam radošam sākumam.
Lielas industriālās skulptūras, kas atgādina mašīnas, skatītāju acu priekšā iznīcina sadzīves tehniku un citus lielformāta krāmus, izspiežot no tiem "visu sulu". Tādējādi destrukcija kļūst par radīšanu. Jūps van Līshauts akcentē arī pārstrādes nepieciešamību – jāpārstrādā ne tikai atkritumi un tehnika, bet arī mākslas darbi. Šajā projektā viņš velk paralēles ar XX gadsimta pirmās puses itāļu futūristiem, kuri arī sludināja nepieciešamību visu iznīcināt, glorificēja karu un sadarbojās ar fašisma režīmu. Jūps van Līshauts atgādina, kādus draudus Eiropa piedzīvoja tajā laikā un cik bīstami attīstās situācija mūsdienās.
Roterdamā strādājošais Jūps van Līshauts ir viens no nozīmīgākajiem holandiešu māksliniekiem, viņš iemantoja popularitāti 80. gadu vidū ar darbiem, kas uzdeva jautājumu par robežām starp mākslu un funkcionālu objektu. 1995. gadā mākslinieks nodibināja savu darbnīcu Atelier Van Lieshout un kopš tā laika kā visu mākslas, dizaina un arhitektūras darbu autoru norāda darbnīcas nosaukumu.
Rūras triennālē Jūpu van Līshautu uzaicināja piedalīties tās mākslinieciskais vadītājs slavenais Nīderlandes režisors Johans Simonss, kurš veidojis foruma programmu 2015.–2017. gadā (saskaņā ar festivāla nolikumu Rūras triennāles intendants tiek mainīts ik pēc trim gadiem).
Informācija: www.ateliervanlieshout.com, ruhr3.com/goo