Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

FOTO: Atklāta Andreja Granta fotogrāfiju izstāde

No 1.aprīļa līdz 22.maijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē ir skatāma ievērojamā latviešu fotogrāfa Andreja Granta personālizstāde.A.Grants ir viens no ievērojamākajiem vidējās paaudzes fotogrāfiem. Dzimis 1955.gada 7.martā Rīgā. Ieguvis jurista diplomu Latvijas Universitātē, tomēr par dzīves aicinājumu kļuvusi fotogrāfija, kurai viņš pievērsies 1978.

gadā. Bijis Ogres fotostudijas biedrs (1978-1988). Viens no neformālās fotogrupas "A" dibinātājiem un biedriem (1984-1992). Kopš 1981.gada sarīkojis vairāk nekā 30 personālizstādes Rīgā, Koknesē, Ogrē, Viļņā, Tallinā, Dublinā, Strasbūrā, Berlīnē, Stambulā, Minskā, Stokholmā, kā arī piedalījies vairāk nekā 40 grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs.Mākslinieks vairākkārt bijis uzaicināts par filmu fotogrāfu, sadarbojoties ar Viesturu Kairišu filmā "Pa ceļam aizejot" (2001) un "Tumšie brieži" (2005), ar Lailu Pakalniņu filmās "Kurpe" (1998) un "Pitons" (2003) un citiem.Jau vairāk nekā 30 gadus Grants ir fotostudijas pedagogs Rīgas Tehniskās jaunrades namā "Annas 2", pie kura fotogrāfijas pamatus ir apguvuši daudzi jaunākās paaudzes mākslinieki, fotogrāfi un kinooperatori - Arnis Balčus, Gints Bērziņš, Anda Bankovska, Ritums Ivanovs, Ivars Grāvlejs, Ieva Epnere un citi. Andreja Granta ieguldījums fotomākslas popularizācijā un izglītībā ir tik nozīmīgs, ka nereti tiek runāts par "Granta skolu" Latvijas fotomākslā.Grantam tik raksturīgo dokumentālo foto valodu, kuru autors izveidoja jau 20.gadsimta 80.gadu sākumā, var dēvēt par unikālu, jo tā nav piedzīvojusi principiālas izmaiņas, mainoties sociālajai sistēmai Latvijā. Grants vienmēr devis priekšroku, viņa vārdiem, "mirkļa mūžībai", kuru mākslinieks spēj gan precīzi fiksēt, gan reprezentēt nozīmīgā mākslas, nevis vienīgi sociāla fakta līmenī.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Maskas krīt lēni(5)

Mēdz teikt, ka slūžas nāk vaļā, kad kaut kas ir sakrājies un sāk gāzties ārā ar daudz lielāku jaudu nekā jebkad agrāk, bet šis mirklis vēl ir jāgaida.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja