Laika ziņas
Šodien
Migla

Jautājumi mēdz būt visneiedomājamākie

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
;
;
Lolita ir un vienmēr būs tikai lolita ....
Pravietisnejaukais
P
Man arī jautājums - kāpēc Žanis slēpa ebrejus?
Dace
D
neeju uz šo iestādi kopš Tomsone panāca, ka tagad par holokaustu vaino visu latviešu tautu un rīko svecīšu vakaru pie Brīvības pieminekļa. Tas nav ne godīgi, ne taisnīgi, ne veicina saprašanos starp Latvijas pilsoņiem. Kad notika holokausts, Latvijas valsts bija jau divreiz okupēta, latviešu tauta deportēta un apšauta. Nepatīk meli un noklusējumi
Norietis
N
kritiskās domāšanas nava..
W.Closed
W
Pietiks ar Jūsējo,lai norietu.
  • 0
  • 0
ehh
e
Kad es runāju par ebrejiem, man noteikti kāds pajautās: "Bet kāpēc ne par izsūtīšanām arī? Un kāpēc Izraēlā neviens nepiemin izsūtīšanas?" -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tāpēc, ka tāpat kā latviešu vidū bija Arāji, tā arī ebreju vidū bija NKVD ebreji, kas organizēja un izsūtīja PSRS okupēto teritoriju iedzīvotājus. NKVD, kas tika iesūtīta okupētajās teritorijās bija neraksturīgi liels īpatsvars ar ebrejiem - šis ir atsevišķs temats kāpēc, bet ja piemin holokaustu un to, ka latvieši piedalījās ebreju nogalināšanā un izsūtīšanās, tāpat bija ebreji, kas piedalījās PSRS okupācijā un kas nogalināja un izsūtīja vietējos. Latvija, atšķirībā no demokrātiskajām pasaules valstīm deva patvērumu ebrejiem(atšķirībā no ASV) līdz pat neatkarības zaudēšanai. Latvijas valdībā bija ebreji. Kas diez mainījās pēc neatkarības zaudēšanas, kas lika latviešiem pakalpot latviešu nīstākajiem ienaidniekiem - vāciešiem?
ehh
e
WW2 laikā rietumvalstu iedzīvotāji vēl efektīvāk par PSRS okupāciju pārdzīvojušajiem piedalījās ebreju izķeršanā un izsūtīšanās - arī iedzīvojās uz šo upuru rēķina. Vai kāds apvaino VISU šo valstu sabiedrību? Mūsdienās Eiropas rietumvalstis pārdzīvo kopš WW2 lielāko antisemītisma uzplaiksnījumu, ka ebrejiem ir jāmūk prom no šīm valstīm, jo pretējā gadījumā viņu dzīvībai draud briesmas. NEKAS TĀDS Latvijā nenotiek. Nav iemesla kompostrēt smadzenes par šo tēmu un ja stāsta par vēsturi, tad nevajag noklusēt šādus jūtīgus jautājumus, jo mēs paši labi nepārzinām savu vēsturi, bet pārējie par šo vēsturi zin vēl mazāk un uz to skatās no sava leņķa.
  • 5
  • 3
ehh
e
"Neraksturīgi liels ebreju īpatsvars" - ne Latvijā, ne arī Rīgā ebreji nekad nav bijuši 10%. Lai arī pēc Staļina tīrīšanām ebreju skaits administratīvajos amatos samazinājās, bet 1940. gadā represiju laikā NKVD vadīja Berija un arī Šustinam ir galvenā loma Latvijas izsūtīto un apcietināto iedzīvotāju likteņa lemšanā. Visticamāk, ka tur nekāda Staļina nodoma lai paņirgātos par vāciešiem nebija, bet nevajag taisīt no ebrejiem grēkāžus, bet ne visi no viņiem piedzīvoja holokaustu un nevajag izplatīt šo mītu. Autore ir bijusi Izraēlā - Izraēlai ir ļoti liels kašķis ar Ukrainu šajā sakarā, bet Ukrainā ebreju īpatsvars NKVD bija vēl milzīgāks. Un šī nepieņemamā un amorālā Izraēlas nostāja attiecībā uz šo vēstures posmu tiek īstenota attiecībā uz visām 1940. gadā PSRS okupētajām valstīm, kuru iedzīvotāji piedalījās genocīdā pret ebrejiem caur Simona Vīzentāla centra paziņojumiem par visu šo valstu iedzīvotāju vainošanu holokaustā. Kāpēc šāda laime tikai PSRS okupāciju pārdzīvojušajām valstīm?
  • 1
  • 3
No NKGB
N
1940. gada nogalē LPSR NKVD Rīgas pilsētas nodaļā strādāja 241 cilvēks. No tiem tikai 21 bija ebreju tautības, pie tam viņu vidū ir gan no PSRS iebraukušie, gan vietējie.
  • 6
  • 0
ehh
e
Un viskretīniskākais ir tas, ka Latvijas mūsdienu ebreji vairākumā ir to ebreju pēcteči, kas holokaustu nav pārdzīvojuši, bet kas organizēja holokaustus citiem. Tie ir neērti jautājumi, bet nevajag taisīt no veselas tautas upurus, ja viena šīs tautas daļa Staļina uzdevumā ar īpašu efektivitāti izslepkavoja citas tautas - tajā pašā Katiņā slepkavojot poļus.
  • 8
  • 2
ehh
e
"Tu viņus izved ekskursijā, pastāsti par Lipki un glābšanu, bet tad viņi grib uzzināt kaut ko arī par jūdaismu." ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Neticās, ka Lipke izglāba tikai jūdaistus, jo vācieši Eiropā neslepkavoja ekskluzīvi jūdaistus, jo Lietuvā dzīvo jūdaisti - karaīti, un vāciešiem pret viņiem nekādu pretenziju nebija. Vācieši iznīcināja arī ebrejus, kas bija kristieši, bez tam Eiropā ebreji pa lielam bija ateisti un tie arī tika iznīcināti. Bez ebrejiem, vācieši iznīcināja arī jauktu vecāku bērnus, kur viens no vecākiem bija ebrejs - nesvarīgi vai māte vai tēvs.
ehh
e
"Labāk nerunāt. Jo kurš tad zināja, kur tos ebrejus vispār meklēt. Kaimiņi zināja. Sētnieki zināja savas mājas īrniekus. Kāds noklusēja, bet kāds nodeva." ________________________________________________________________ Ja latvietis deva pajumti ebrejam un vācieši par to uzzināja... kas diez notika ar latvieša ģimeni? Un iemesli kāpēc kaimiņi varēja nodot kaimiņus bija visdažādākie - no vienkāršas atriebības gan kādam kas zināja - izpļāpājoties. Varbūt Lolitai vajadzēja skaidrot par šīm lietām, ka vācieši neceremonējās ar latviešiem, kas stājās viņiem ceļā. Ja kāds slēpa ebreju, tad tas pats sagaidīja slēpēja ģimeni. Varbūt arī derēja salīdzināt cik aktīvi bija ebreju meklētāji un izdevēji latvieši, salīdzinot ar citiem eiropiešiem, kā sabiedrība, nevis tie kas bija vāciešu pakalpiņi un tad kaisīt pelnus uz galvas latviešiem.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 202

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja