Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Klajā nāk izdevums Latvijas fotogrāfija 2018

Festivāla Rīgas Fotomēnesis 2018 ietvaros, 8. maijā plkst. 18, NicePlace Telpā norisināsies žurnāla Foto Kvartāls ikgadējā izdevuma Latvijas fotogrāfija 2018 atvēršanas svētki, informēja festivāla pārstāvis Arnis Balčus.

Izdevuma mērķis ir popularizēt Latvijas laikmetīgo fotogrāfiju un šoreiz tajā iekļauti pieci projekti, kas pievēršas fotogrāfijas interesantajām un sarežģītajām attiecībām starp realitāti un fikciju. Starptautiski pazīstamais fotogrāfs Alnis Stakle sērijā Ne zirgs, ne tīģeris piedāvā savdabīgu vizuālu ceļojumu pa Ķīnu, bet kim? Laikmetīgās mākslas centra Open Call 2018 balvas ieguvējs Toms Harjo sērijā Patiesībā veido poētiskas fotogrāfijas par piederības un identitātes meklējumiem kā Jehovas lieciniekam. Grafikas dizainers Andrejs Lavrinovičs spēlējas ar teksta un attēla attiecībām, mediju māksliniece Līga Spunde radījusi fiktīvu stāstu par kādu meiteni – kino scenogrāfi, turpretim pērnā gada FK Balvas ieguvējs Juris Zemītis sniedz iespēju ieskatīties kino uzņemšanas laukumos, kad kamera ir izslēgta.

“Šie pieci autori raksturo dažādās vizuālās prakses, kas dominē šodienas Latvijas fotomākslā. Tā kā gadagrāmata iznāk jau astoto gadu, tā ir kļuvusi par nozīmīgu tradīciju, lai papīra formātā iemūžinātu daļu no šā brīža labākajiem fotomākslas piemēriem un kalpotu par nozares vizītkarti vietējā un starptautiskā mērogā,” izdevuma nozīmi skaidro tā redaktors Arnis Balčus.

FK gadagrāmatā lasāma arī diskusija ar tās autoriem, kā arī mākslas zinātnieces Alises Tīfentāles eseja. Šī gada izdevuma mākslinieks ir Artis Tauriņš, un tas izdots ekskluzīvā tirāžā – vien 400 eksemplāros. Prezentācijas pasākumā būs iespēja satikt izdevuma autorus un veidotājus, kā arī iegādāties izdevumu par zemāku cenu nekā vēlāk veikalos.

Vairāk informācijas pieejama www.fotokvartals.lv

Latvijas fotogrāfija 2018 izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Arctic Paper un Jelgavas tipogrāfija. To būs iespējams iegādāties Jāņa Rozes un Globusa grāmatnīcās, NicePlace, Mr. Page, Latvijas Fotogrāfijas muzejā u.c.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai KPV LV Saeimas frakcijā ir šķelšanās aizmetņi?

Kopā nobalsojuši: 579

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja