Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +5 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Modes muzejā varēs apskatīt starptautisku autorleļļu izstādi Parfīms

No 21. janvāra līdz 29. februārim Modes muzejā Grēcinieku ielā 24 būs apskatāma starptautiska autorleļļu mini izstāde Parfīms. Tajā būs izstādītas vairāku valstu leļļu mākslinieku veidotās lelles, kas piedalījušās starptautiskā konkursā. Par iedvesmas avotu leļļu māksliniekiem kalpojuši slaveni aromāti, informēja izstādes rīkotāji.

Izstādē Modes muzejā būs apskatāmas autorlelles un lācīši (teddy), kas piedalījušies starptautiskajā konkursā Parfīms. Konkursā piedalījās leļļu mākslinieki no 16 valstīm, par laureātiem starptautiska žūrija atzina 36 darbus.

Rīgā būs apskatāmas lelles un lācīši, ko žūrija izraudzījusies no konkursa labākajiem darbiem. Izstāde Modes muzejā būs apskatāma tikai mēnesi – no 21. janvāra līdz 29. februārim. Šī būs jau otrā leļļu izstāde, kas muzejā tapusi sadarbībā ar starptautisko autorleļļu izstādi Panna Dollя. Leļļu mini izstāde būs aplūkojama Modes muzeja izstādes Dāma krinolīnā ietvaros, sniedzot lielisku iespēju ne tikai izzināt modes vēsturi, bet arī apbrīnot miniatūros mākslas darbus.

Autorleļļu konkursa Parfīms organizētāja Nadežda Ciganovska (Baltkrievija) ir māksliniece, pasniedzēja un kuratore, starptautiskās autorleļļu izstādes Panna Dollя rīkotāja, daudzu starptautisku autorleļļu konkursu žūrijas locekle. Lelles viņa darina jau 16 gadus, 13 gadus nodod savas zināšanas arī citiem, kuri vēlas iemācīties gatavot lelles.

Autorleļļu kustība sāka strauji attīstīties 20. gadsimta vidū kā pretstats masveida produkcijai. No parastām, rūpnieciski ražotām lellēm autorlelles atšķiras ar to, ka ikviena lelle ir unikāla, vienā eksemplārā – ne velti angļu valodā tās pieņemts apzīmēt ar abreviatūru OOAK (One-of-a-kind). Tā līdz pat vissīkākajām niansēm darināta ar rokām; ikvienam māksliniekam ir savs neatkārtojams rokraksts un metodika – labāko meistaru lelles, ja reiz redzētas, ir viegli atpazīstamas. Tāpat autorlellēm piemīt savs raksturs, sava personība, noskaņojums, kas izpaužas sejā, mīmikā, kas parasti tiek ārkārtīgi smalki izstrādāta. Autorlelles apbrīno, kolekcionē un aplūko kā mākslas darbus.

Mākslinieki, veidojot lelles, izmanto visdažādākos materiālus un tehnikas, tālab leļļu izstāde, kurā apskatāmi vairāku autoru darbi, piedāvā lielu dažādību. Autorlelles iedala gan pēc žanra (portretlelles, fantāzijas lelles, reālistiskās lelles), gan pēc izmantotās tehnikas (tekstila, koka, plastikas lelles). Īpašs autorleļļu atzars ir lācīši jeb tediji – arī šie simpātiskie leļļu meistaru darbi kļuvuši par "lāčiem ar raksturu".

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja