Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Par Ziemeļvalstu un Baltijas 2018.gada labāko jauno mākslinieku atzīta Elīna Vītola

Vakar, 25.oktobrī, svinīgā pasākumā Latvijas Mākslas akadēmijā par Ziemļevalstu un Baltijas labāko jaunākās paaudzes mākslinieku tika atzīta Elīna Vītola no Latvijas, informēja pasākuma pārstāve Velga Freiberga.

Konkursa Nordic & Baltic Young Artist Award uzvarētāju noteica starptautiska žūrija, izvērtējot 95 jauno mākslinieku darbus. 

Konkursa uzvarētāja Elīna Vītola absolvēja Latvijas Mākslas akadēmiju pagājušā gada pavasarī un šobrīd gatavojas savai izstādei galerijā Careva contemporary. “Uzvara šajā konkursā man noteikti ir patīkams pārsteigums, jo līdz šim savā dzīvē esmu laimējusi vienīgi zobu birsti,” smejoties atzīst Elīna. Kā konkursa galvenās balvas ieguvēja Elīna saņems 2000 eiro naudas balvu no AS Capitalia. Tāpat Elīna ir aicināta nākamgad piedalīties izstādēs ArtVilnius un Tallinas Mākslas nedēļā 2020.gadā.

Elīnas Vītolas gleznojums, kas nesa laurus konkursā, Common Issues in Painting and Every-Day Life 5 sastāv no 20 metru gara gleznojuma un dīvāna, uz kura turpinās gleznojuma motīvs. Motīvs pastāvīgi atkārtojas, un tas ir tapis, iedvesmojoties no novecojuša polsterējuma auduma. “Ar šo darbu es centos noskaidrot dažādu mākslas pakāpju vērtību,” skaidro Elīna.

Savukārt skatītāju simpātijas balvu ieguva lietuviešu māksliniece Laima Antonova, kura pirms dažiem mēnešiem beigusi studijas Viļņas Mākslas akadēmijā. Viņas veidotā skulptūra Transformation of everyday life radās laikā, kad pati mēģināja rast saskaņu būšanai par māti un tēlnieku. Sabiedrības simpātijai tiks piešķirta 500 eiro naudas balva.

Kopumā šogad konkursā piedalījās 95 jaunie talanti - 13 no Latvijas, 20 no Igaunijas, 37 no Lietuvas un 25 no Somijas. Ar visu jauno mākslinieku darbiem iespējams iepazīties platformā http://nbyaa.eu.

Nordic & Baltic Young Artist Award konkurss ir nostiprinājis savas pozīcijas mūsu reģiona mākslas vidē. Ik gadu konkursā piedalās arvien vairāk jauno mākslinieku un starptautiskās žūrijas vērtējumam tiek nodoti aptuveni 200 darbi. Šis konkurss dod iespēju jaunajiem māksliniekiem tikt pamanītiem starptautiski un sniedz atbalstu to profesionālajā darbībā. Esmu patiesi gandarīta, ka šogad konkursam ir pievienojusies arī Helsinku Mākslas akadēmija. Plašāks dalībnieku loks dod iespēju lieliski saskatīt mākslas dažādo raksturu, ko katrā no valstīm rada jaunās paaudzes mākslinieki,” norāda Andra Orn, žūrijas locekle un Nordic & Baltic Young Artist Award koordinatore.

2018. gada Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balvas starptautiskajā žūrijā piedalījās Andris Vītoliņš (Latvijas Mākslas akadēmija), Anna-Kaisa Rastenbergere (Uniarts Helsinki), Jurijs Dobriakovs (Viļņas Mākslas akadēmija), Keiu Krikmans (Igaunijas Mākslas akadēmija) un Andra Orna (laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu).

Nordic & Baltic Young Artist Award aizsākās 2016. gadā, apkopo labākos darbus no absolventu skatēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā vienotā platformā, tādējādi šo mākslas darbu izlasi padarot redzamāku Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona kolekcionāriem, kuratoriem un mākslas mīļotājiem, kā arī vienlaikus atbalstot jaunāko mākslinieku paaudzi viņu profesionālajos centienos. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Pār Deglava tiltu pārvietoties

Kopā nobalsojuši: 716

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja