Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgas cirkā atklās Sabīnes Zoltneres personālizstādi Muzeju sala

Rīgas cirkā, 16. martā, plkst. 19 tiks atklāta Berlīnē dzīvojošās fotogrāfes Sabīnes Zoltneres izstāde Muzeju sala, informēja teātra trupas Kvadrifrons pārstāvis Evarts Melnalksnis.

Fotogrāfiju sērijā tiek reflektēts par mākslas darbu vērtību un statusu mūsdienu sabiedrībā, muzeju atmosfēru sastatot ar Rīgas cirka ziloņu staļļa faktūrām.

Mākslas muzeji ir institūcijas, kas rūpējas par nozīmīgu kultūras objektu saglabāšanu. Sala ir simbols izolācijai, nošķirtībai un ilgām. Fotogrāfiju sērija radīta, iedvesmojoties no Muzeju salas jeb Museuminsel Berlīnē. Autore iedziļinās artefaktu saglabāšanas rituālā un pēta, kāpēc cilvēki piešķir nozīmi un vērtību šiem objektiem. Attēlotie cilvēki, kuri muzeju kolekciju mākslas darbos kļuvuši par apmeklētāju apskates un interpretācijas objektu, jautājoši veras mums pretim. Klīstot pa muzeju telpām, apmeklētāji nereti redzami iekšējās pārdomās iegrimuši, it kā atbildes meklēdami. Ko cilvēki cer redzēt un just, apmeklējot mākslas muzejus? Un ko viņi atrod? Šī fotogrāfiju sērija runā par kultūras vērtību saglabāšanu, identitāti un ilgām. Izstādes tēma rezonē ar Rīgas cirka ēku, kurā norisinās pārmaiņas, norādot uz to, kā sabiedrībā mainās izpratne par vērtībām, labo un skaisto.

Sabīne Zoltnere (1992) ir latviešu fotogrāfe, kura dzīvo un strādā Berlīnē. Studējusi grafiku Latvijas un Florences mākslas akadēmijās, skolojusies fotogrāfijā pie fotogrāfa Andreja Granta un Berlīnes Ostkreuz fotoskolā pie vācu fotogrāfes Sibilles Fendas (Sibylle Fendt).

Teātra trupas Kvadrifrons mākslinieciskajā programmā nozīmīgu vietu ieņem vizuālās mākslas sadaļa, kas tiek īstenota Rīgas cirka bijušajā ziloņu stallī. Šajā sezonā norisinās piecu jauno mākslinieču personālizstāžu sērija, kurā jau notikušas Līgas Spundes, Haneles Zanes Putniņas un Amandas Ziemeles izstādes, savukārt ciklu noslēgs gleznotāja Elza Sīle.

Izstādes apskatāma līdz 6.aprīlim. Ieeja Rīgas cirkā no A. Kalniņa ielas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai saņēmi informatīvo vēstuli par EP vēlēšanām?

Kopā nobalsojuši: 92

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūzikas svinības, tiekoties dzimtenē

Komponista Tālivalža Ķeniņa 100 gadu jubilejas atcerei veltītu kamermūzikas koncertu Sarunas ar dzimteni Rīgā un Saldū sniegs jaunie, spožie, daudzviet pasaulē koncertējošie latviešu mūziķi – vijol...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja