Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijas Jaunās mūzikas dienas izskanēs ar veltījumu Tālivaldim Deksnim

Festivāla Latvijas Jaunās mūzikas dienas noslēguma koncertā Jaunās skaņās, Latvijas Universitātes Lielajā aulā, 10. aprīlī plkst.19 skanēs veltījums latviešu ērģeļmūzikai un tās spilgtākajam, nupat mūžībai aizgājušajam, dižgaram Tālivaldim Deksnim, informēja festivāla pārstāve Jana Janišauska.

J. Janišauska pastāstīja, ka koncertā skanēs pēdējos 30 gados rakstītā latviešu komponistu mūzika, programmu sastādījis Tālivaldis Deksnis, bet koncertā tā izskanēs viņa studenta Aigara Reiņa sniegumā, veltot to sava profesora piemiņai. 

A. Reinis stāsta, ka koncertā būs atspoguļota dažāda stilistika un dažādi komponistu rokraksti. Programmā iekļauta Romualda Jermaka Aglona un Poēma, Ligitas Sneibes skaņdarbs Ērikam, kas ir veltījums pāragri mūžībā aizgājušam ērģelniekam. Solokoncerta programmu kuplina arī Pētera Vaska apjomīgais ērģeļkoncerts Cantus ad pacem, kuru Tālivaldis Deksnis regulāri atskaņojis savos koncertos un ierakstījis arī Pētera Vaska mūzikas albumā. Līdzās tiem skanēs arī Maijas Einfeldes, Andreja Selicka, Aivara Kalēja un Uģa Prauliņa skaņdarbi ērģelēm.

“Tālivaldis Deksnis ilgus gadus ir bijis Latvijas Universitātes ērģelnieks un ērģeļu meistars. Aulas ērģeļu restaurācija bijis pēdējais un reizē arī apjomīgākais profesora devums ērģeļu apkopē. Šis ir viens no pēdējiem starpkaru perioda Latvijā iebūvētajiem instrumentiem, ko veikusi Walker firma. Vairāk kā 60 reģistru un dažādas palīgierīces ierindoja šīs ērģeles savulaik modernāko un apjomīgāko Latvijas ērģeļu lokā,” par Lielās aulas instrumentu stāsta Aigars Reinis. Tās ir trešās lielākās ērģeles Latvijā aiz Rīgas Doma un Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles instrumentiem. Lai gan Latvijas Universitātes ērģeļu restaurācija ir noslēgusies, apjomīgu solokoncertu šis instruments vēl nav piedzīvojis.

Turpinot festivāla Latvijas Jaunās mūzikas dienas radošo atklājumu virkni, šajā koncertā latviešu ērģeļmūzika skanēs jaunās krāsās un tembrālās saskaņās, kas iespējamas uz Lielās Aulas instrumenta.

Ieeja koncertā bez maksas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Daugavpilī sāksies starptautisks keramikas simpozijs

Ar starptautisku keramikas simpozija dalībnieku darbu izstādes atklāšanu Rotko centrā, piektdien, 20. jūlijā, plkst. 16 Daugavpilī sāksies 6. starptautiskais keramikas simpozijs Ceramic Laborator...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja