Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ar Raimonda Tigula un Senās uguns nakts koncertu izskanēs festivāls Via Baltica

Sestdien, 26.augustā, plkst. 21 Liepājas pludmalē pie Pieminekļa bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem norisināsies festivāla Via Baltica noslēguma koncerts Senās uguns nakts kopā ar mūziķi Raimondu Tigulu, informēja festivāla pārstāve Dace Bluķe.

Ik gadu augusta pēdējā sestdienā apdzīvotās vietās ap Baltijas jūru tiek rīkota Senās uguns nakts, kad kopīgi tiek iekurti ugunskuri, lai parādītu Baltijas jūras valstu vienotību, atgādinātu sev un citiem par kopīgo vēsturi un kultūras mantojumu, kā arī vienkārši pieminētu jūru, kas mums visiem ir kopīga un sargājama.

Senās uguns nakts savu nosaukumu ieguva 1992. gadā, kad Somijas Turku apriņķī tika atdzīvināta šī senā tradīcija. Festivāls Via Baltica jau vairākus gadus šo nakti ir izvēlējies kā festivāla noslēguma koncertu, paralēli lielā ugunskura un gaismas alejas aizdegšanai aicinot pazīstamus un atzītus mūziķus.

Šogad par muzikālo atmosfēru rūpēsies latviešu mūziķis, komponists un producents Raimonds Tiguls. Mūziķis vairakkārt sadarbojies ar pašmāju un ārvalstu dziesmu tekstu autoriem, instrumentālās mūzikas izpildītājiem, Latvijā un pasaulē zināmiem solistiem un muzikālām apvienībām, kā arī ir vairāku teātra, televīzijas un kino filmu mūzikas autors.

Koncerts ir bez maksas un aicināts ir ikviens liepājnieks un pilsētas viesis, kurš vēlas pavadīt vakaru brīnišķīgā atmosfērā pie ugunskura, lāpām un brīnišķīgas mūzikas.

Festivāla Via Baltica ietvaros līdz 31.augustam vēl joprojām būs apskatāmas festivāla izstādes. Liepājas muzeja filiālē Liepāja okupāciju režīmos Izstāde Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai, savukārt galerijā Romas dārzs un Liepājas muzejā skatāma Latvijas un Lietuvas mākslinieu savienību atlasītā laikmetīgās mākslas darbu izstāde Ceļš. Visās izstādēs ieeja ir bez maksas.

Festivālā Via Baltica jau sepīto gadu satiekas izcilākie Baltijas valstu mūziķi un mākslinieki. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Kora Kamēr… koncerts

Rīgas A Cappella festivāla noslēguma koncertā 21. oktobrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā ar īpaši veidotu programmu uzstāsies koris Kamēr…

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja