Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Diriģentu Jervi un Kuzmas vadībā Baltijas Akadēmiju orķestris muzicēs Cēsīs un Rēzeknē

10. februārī Vidzemes koncertzālē Cēsis un 11. februārī Latgales vēstniecībā Gors, atzīmējot Baltijas valstu simtgades, muzicēs Baltijas Mūzikas akadēmiju simfoniskais orķestris (Baltic Academies’ Orchestra jeb BAO), kurā apvienojušies talantīgākie jaunie mūziķi no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

Orķestra māksliniecisko vadību uzņēmies pasaulslavenais, jauno mūziķu vidū populārais igauņu diriģents un komponists Kristians Jervi.

Baltijas Akadēmiju orķestra koncerti notiks ne vien visās trīs Baltijas valstīs, bet arī Gdaņskā un Berlīnē, un pie orķestra diriģenta pults stāsies arī Guntis Kuzma no Latvijas un Modests Barkausks (Modestas Barkauskas) no Lietuvas.

No 2. līdz 9. februārim visas nedēļas garumā izcilu pedagogu vadībā notiks ļoti intensīvs mēģinājumu process Tartu, kura laikā gūto pieredzi orķestris liks lietā visas turnejas garumā. Baltijas Akadēmiju orķestris piedāvā sava veida mūzikas nozares nometni ar plaša spektra programmu. Liels uzsvars tiks likts ne tikai uz mūziku, bet arī uz tēmām, kas jaunos talantus ievirzīs mūzikas nozares pasaulē - menedžments, sabiedriskās attiecības, mārketings, jaunie mediji utt.

Koncertprogrammā būtisks akcents likts uz Baltijas komponistu mūziku, uzsverot orķestra reģionālo piederību. Līdzās Baltijas mūzikai koncertos tiks atskaņoti arī Eiropas komponistu meistardarbi - mūzika, kura centrējusi ap sevi dažādu gadsimtu estētiskās idejas un kļuvusi par ikvienas intelektuāli attīstītas sabiedrības nepieciešamu līdzgaitnieku.

10. februārī plkst.19 Vidzemes koncertzālē Cēsis Kristiana Jervi vadībā skanēs Arvo Perta Pirmā simfonija, Pētera Vaska Lauda, Modesta Musorgska simfoniskais tēlojums Nakts kailajā kalnā un Edvarda Elgara Variācijas par paša tēmu (Enigma).

11. februārī plkst.16 Latgales vēstniecībā Gors diriģenta Gunta Kuzmas vadībā izskanēs Mikaloja Konstantīna Čurļoņa simfoniskā poēma Mežā, Pētera Vaska Lauda, Pētera Čaikovska fantāzijuvertīra Romeo un Džuljeta un Edvarda Elgara Variācijas par paša tēmu (Enigma).

Biļetes uz Latvijas koncertiem visās Biļešu Paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Koncertus rada un dara Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmija, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmija un aģentūra GMF La Nota sadarbībā ar Baltijas jūras jauniešu simfonisko orķestri. BAO atbalsta Baltijas valstu Kultūras ministrijas, fonds EAS Enterprise Estonia un Tartu pilsētas pašvaldība.

Savukārt 8. februārī BAO uzstāsies koncertzālē Estonia, Tallinā, 9. februārī – Vanemuine koncertzālē Tartu, 13. februārī – Lietuvas Nacionālajā drāmas teātrī Viļņā, 14. februārī – Kauņas Filharmonijā, 16. februārī - Gdaņskas Mūzikas akadēmijas koncertzālē,  bet 18. februārī – Berlīnes Mākslu universitātes koncertzālē.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja