Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāla ietvaros uzstāsies pianists Reinis Zariņš

Dzintaru koncertzālē Ziemassvētku festivāla ietvaros, 22. decembrī, plkst.19:30 notiks izcilā latviešu pianista Reiņa Zariņa koncerts, pavēstīja festivāla pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Koncertā mūziķis atskaņos vienu no 20. gadsimta klaviermūzikas virsotnēm – Olivjē Mesiāna 20 skatieni uz Kristus bērnu.

Reinis Zariņš ir dārgakmens latviešu atskaņotājmākslā. Ne jau tikai tāpēc, ka spoži vizmo – viņam ir tāda iekšējā vērtība, ko nevar izsvērt skaitļos. R. Zariņš ir domājošs mūziķis, kura interpretācijām vienmēr ir visdziļākie slāņi, ideāls līdzsvars starp ļoti personīgu un objektīvu skatījumu uz mūziku. Kas līdzīgs piemīt arī Olivjē Mesiānam, reliģiozam mistiķim, vienam no izcilākajiem 20. gadsimta komponistiem un mūzikas domātājiem. Mesiāna radošais kredo bija mākslas un ticības vienotība, savu mūziku raksturojot kā teoloģiju skaņās: “Es jau piedzimu ticībā un ticot... Daudzi mani darbi aicina izstarot katoļticības teoloģisko nostādņu gaismu. Tas ir vissvarīgākais manas mūzikas aspekts un, iespējams, vienīgais, par kuru man nebūs jākaunas nāves stundā.’’

20 skatieni uz Kristus bērnu ir apjomīgs cikls klavierēm, kontemplācija par dažādiem jaundzimušā Kristus bērna stāvokļiem. Mesiāns šajās poētiskajās, sakrālajās ainavās ar teju džezīgu pieskaņu iedzīvinājis mistiski savdabīgu un harmoniski greznu reliģisko tēlu pieredzi (piemēram, Caur Viņu viss radīts, Pārdomas par krustu, Kristus bērna skūpsts, Pārdomas par Jaunavu). Visam ciklam cauri vijas četri vadmotīvi – Dieva tēma, mistiskās mīlestības tēma, akordu tēma, zvaigznes un krusta tēma. Apmēram divu stundu garais un reti atskaņotais opuss ir viena no 20. gadsimta klaviermūzikas virsotnēm.

Reinis Zariņš ir viens no Latvijas izcilākajiem pianistiem. Divkārtējs Latvijas Lielās Mūzikas balvas ieguvējs 2012. un 2013. gadā, 11 starptautisku konkursu laureāts un daudzu prestižu starptautisku festivālu dalībnieks - Bātas starptautiskā mūzikas festivāla, Lucernas festivāla, Kremerata Baltica festivāla, Jēlas-Norfolkas kamermūzikas festivāla, Jaunskotijas mūzikas festivāla, MasterWorks, Crescendo un Holland Music Sessions. Reinis Zariņš ar izcilību absolvējis Jāzepa Mediņa mūzikas skolu un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu Rīgā, Jēlas Universitātes mūzikas skolu (ASV) un Londonas Karalisko Mūzikas akadēmiju. 

No 16. līdz 30. decembrim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies otrais Ziemassvētku festivāls. Deviņos krāšņos koncertos tiksimies ar Raimondu Paulu, Valsts Akadēmisko kori Latvija, trio Art-i-Shock, muzikālo apvienību Raxtu Raxti, Elīnu Šimku un Trio Angelicus, pianistu Reini Zariņu, Rīgas Doma zēnu kori, Xylem Trio, Queen’s Six un pasaulslaveno tenoru Aleksandru Antoņenko.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 126

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Skaidri un gaiši(1)

Spēlmaņu nakts nominantu saraksts atklāj pieklājīgu kopainu bez spilgtiem akcentiem un negaidītiem pārsteigumiem

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja