Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

FOTO: Svinīgi atzīmēta Noras Ikstenas jaunās grāmatas un Duceles CD Trīs no Pārdaugavas izdošana

Otrdien, 6. oktobrī, jaunuzceltajā koncertzālē Ulbrokas pērle tika atzīmēta Noras Ikstenas jaunās grāmatas Trīs no Pārdaugavas. Viļņa Baumaņa stāsts izdošana, vienlaikus tika svinēta ekoloģiskās grupas Ducele jaunā CD albuma Trīs no Pārdaugavas dziesmas iznākšana, kas būs pieejams kopā ar grāmatu, informēja izdevniecības MicRec pārstāvji.

Pasākumā piedalījās daudzi pazīstami dažādu trimdas latviešu organizāciju biedri, draugi un kupls pulks žurnālistu un publisku personu, starp kuriem arī mākslinieks Ivars Mailītis, Linda Mūrniece un Ilze Jurkāne, kura ir grāmatas ievadvārdu autore, jo pati bija lieciniece tam, kā Ņujorkas Pārdaugavā Ņūdžersijā aizsākās Viļņa Baumaņa un viņa grupas biedru muzikālās gaitas.

Noras Ikstenas jaunākā grāmata stāsta par leģendārās trimdas latviešu grupas Trīs no Pārdaugavas gaitām un grupas līdera Viļņa Baumaņa dzīvi un dziesmām. Vilnis pats, stāstot par saviem piedzīvojumiem, ir kļuvis par grāmatas līdzautoru. Grāmata ir papildināta ar bagātīgu un vēsturisku foto kolekciju, kas ataino leģendāro mūziķu gaitas viņpus okeāna. Dizainu veidojusi māksliniece Katrīna Vasiļevska, kura veidojusi noformējumus vairākām Noras Ikstenas grāmatām. Savukārt Duceles albuma noformējumā izmantots grupas koncertplakāta autora mākslinieka Ivara Mailīša zīmējums.

Ilze Jurkāne: "Nav viegli izskaidrot, cik nozīmīgas bija Trīs no Pārdaugavas dzies­mas, ieraksti, uzstāšanās un koncerti. Es ļoti ceru, ka grā­matas lasītāji un dziesmu klausītāji sajutīs to milzīgo ticību, cerību un mīlestību Latvijai, kuru Vilnis, Fēlikss un Mār­tiņš tolaik ielika savās dziesmās. Un arī sajutīs to lielo sāpi un netaisnību, ka mūsu Latvija - tik mīļa tautai, gan šai malā, gan tai malā - bija varmācīgi okupēta. Klausoties viņu dziesmas laikā, kad Latvijas neatkarība nešķita reāla, sirdī vienmēr iedegās cerības liesmiņa."

Grupas Ducele runasvīrs un  viens no šī izdevuma idejas autoriem Arnis Veisbārdis: "Mēs visi zinām Čikāgas piecīšus, bet mums ir piemirsušās dažas citas latviešu trimdas grupas, kuras ir uzturējušas mūsu tautas neatkarības garu Latvijas okupācijas laikā. Grupas līderim Vilnim Baumanim piemītošā smalkā pašironija ir lieliska latviešu tautas rakstura īpašība, Vilnim to ir izdevies iznest cauri visai radošajai dzīvei."

Grāmatas izdevējs Guntars Račs (Izdevniecība MicRec): "Šī ir ļoti neparasta satikšanās. Grāmatas lapaspusēs satiekas Latvija un Amerika, pagātne un mūsu dienas, Nora Ikstena un Vilnis Baumanis. Ar šīs grāmatas palīdzību, arī lasītāji kļūs par šīs unikālās satikšanās dalībniekiem. Grāmatai pievienotajā CD iekļautās dziesmas apliecina, ka nekas nav zudis un viss turpina notikt šeit un tagad. Trīs no Pārdaugavas ir atstājuši savus nospiedumus ne tikai trimdas latviešu sadzīvē, bet arī šeit, Latvijā. Īstais laiks uzzināt vairāk."

Grāmatu iespējams iegādāties grāmatnīcās visā Latvijā, kā arī www.micrec.lv.

Grāmata komplektā ar albumu būs pieejama arī Duceles koncerttūrē Monika: Valmieras k/c (9.10.), Madonas k/n (10.10.), Jēkabpilī, Kurstpils k/n (11.10.), Smiltenes k/c (16.10.), Saldus nov., Kalnu k/n (17.10.), Dobeles k/n (18.10.), Ādažu k/n (22.10.), Talsu t/n (25.10.), Slampes k/p (29.10.), Kuldīgas k/c (30.10.), Limbažu k/n (1.11.), Skrīveru k/c (5.11.), Ropažu k/c (14.11.) un Viesītes k/p (29.11.).

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja