Laika ziņas
Šodien
Migla

Liepājas Simfoniskais orķestris atklās 133. sezonu ar Zaļupes un Rīgas Saksofonu kvarteta koncertu

20. septembrī plkst. 19 Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā atklās savu 133. koncertsezonu, informēja orķestra pārstāve Iveta Vēvere. Kopā ar Rīgas Saksafonu kvartetu tiks pirmatskaņots Riharda Zaļupes Sestais Liepājas koncerts.

Jāzepa Vītola gadā LSO jauno, 133. koncertsezonu iesāks ar latviešu mūzikas patriarha slaveno sacerējumu Dramatisko uvertīru – vienu no Vītola spožākajiem simfoniskajiem opusiem. "Tas sarakstīts tālajā 1895. gadā un veltīts Vītola tuvam draugam – komponistam Anatolijam Ļadovam. Muzikāli šis opuss ir tāds senatnīgs vēstījums, kas spilgti sasaucas ar daudzām mums labi zināmām kora balādēm," saka LSO galvenais diriģents Atvars Lakstīgala.

Īpaša dāvana klausītājiem sezonas atklāšanā būs Riharda Zaļupes rakstītā Sestā Liepājas koncerta pirmatskaņojums. "Tā ir sanācis, ka 2013. gadā šis būs vienīgais Liepājas koncerts, ko pirmatskaņosim. Bet jau sezonas otrajā pusē Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla atklāšanā skanēs vēl divi Liepājas koncerti – Andris Vecumnieks franču kinomūzikas stilā gatavo Liepājas koncertu speciāli kamermūzikas apvienībai Art-i Schock, savukārt otrs būs Santas Ratnieces klavierkoncerts rakstīts Vestardam Šimkum," atklāj LSO vadītājs Uldis Lipskis.

Zaļupe Sesto Liepājas koncertu veltījis ne tikai LSO un Rīgas Saksofonu kvartetam, bet jo īpaši vēl nesen pēc smagas slimības aizsaulē aizgājušajam lieliskajam saksofonistam un komponistam Nikam Gothamam. "Saksofonu kvartets man vienmēr ir asociējies ar orķestri. Taču tieši šī grupa man daudz kur ir pietrūkusi simfoniskās mūzikas žanrā. Mans mērķis bija apvienot saksofona kvarteta džeza mūzikas noskaņas, tehnikas un stilistiku ar simfoniskā orķestra raksturīgo skanējumu, savienojot tos vienā veselumā. Arī simfoniskais orķestris tāpat kā saksofonu kvartets sastāv no četrām lielām grupām, kuras apvienojot izveidojas pamatīgs instrumentu kvarteta kopums. Skaņdarbs ir veidots, balstoties uz šo grupu mijiedarbības principa, ļoti ritmisks un virtuozs gan saksofonistiem, gan orķestrim," stāsta autors.

Sestā Liepājas koncerta pirmatskaņojumā piedalīsies Rīgas Saksofonu kvartets (Arvīds Kazlausks, Artis Sīmanis, Ainars Šablovskis un Gints Pabērzs) – prominenta mākslinieciska vienība, kas ir starptautiski atpazīstama un ar ļoti plašu koncertu ģeogrāfiju, kā arī Liepājas spožākais koris Laiks.

Koncerta noslēgumā klausītājiem būs iespēja baudīt Bēthovena Piekto jeb Liktens simfoniju – vienu no klasiskās mūzikas populārākajām kompozīcijām.

Liepājas Simfoniskā orķestra 133. sezonas atklāšanas koncertu ierakstīs Latvijas Radio 3 Klasika.

Biļetes uz koncertu var iegādāties visās Biļešu Paradīzes kasēs

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja